Targi - Edukacja

Małopolski Festiwal Innowacji - zbliża się 8. edycja wydarzenia!

2018-05-25 11:06:23

7 dni, 9 miast, ponad 30 partnerów, dziesiątki różnych wydarzeń, setki innowacyjnych rozwiązań, tysiące światłych umysłów – tak w liczbach przedstawia się Małopolski Festiwal Innowacji, czyli wydarzenie, na którym nie może cię zabraknąć.

Małopolski Festiwal Innowacji odbędzie się w dniach 4-10 czerwca 2018 roku.Już po raz ósmy Małopolski Festiwal Innowacji promuje najnowocześniejsze rozwiązania, technologie i ich twórców. To zupełnie unikalne wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

- Małopolska słynie ze wspaniałych walorów turystycznych, instytucji kultury oferujących wydarzenia na światowym poziomie czy miejsc, w których można odpocząć i oderwać się od codziennych zajęć. To jednak tylko jedna z twarzy Małopolski, bo nasz region mocno stawia na rozwój najnowocześniejszych technologii, stąd wywodzą się start-upy znane w świecie. Tutaj również szkolimy studentów, robiących globalną karierę. Chcemy o tym mówić głośno – podkreśla Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego. - Małopolski Festiwal Innowacji to idealna do tego okazja - dodaje.

Podczas festiwalu organizowane są prelekcje, szkolenia i wykłady kreatywne. Wydarzenia odbywają się w wielu miastach jednocześnie. W tym roku partnerzy zaangażowani w działania kuszą ciekawymi wydarzeniami w siedzibach swoich firm. Można na przykład odwiedzić Centrum Edukacji Lotniczej Portu Lotniczego w Balicach, dowiedzieć się, co Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS ma wspólnego z czekoladą oraz jak powstają najnowsze technologie motoryzacyjne! To tylko niektóre z wielu wydarzeń, a pełna lista dostępna jest na stronie festiwalu www.festiwalinnowacji.malopolska.pl.

Ambasadorką wydarzenia jest Anna Ryś, Business Developer Manager w Contactis Group, firmie technologicznej zajmującej się między innymi zagadnieniami wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Małopolskiego Festiwalu Innowacji są innowacje społeczne, czyli rozwiązania wpływające na poprawę jakości życia całych grup społecznych. Wydarzenie rozpocznie się konferencją, na której wystąpią między innymi prof. Rafał Ohme - ekspert w dziedzinie emocji, komunikacji i zarządzania; jeden z pionierów neuronauki konsumenckiej, Jowita Michalska - prezes Fundacji Digital University oraz Paweł Kulon - dyrektor naczelny Fundacji Wspierającej #OMGKRK.

Innowacje społeczne to także walka z wykluczeniem cyfrowym i kształcenie nowego pokolenia innowatorów. Dlatego w tym roku w ramach festiwalu powstała akcja dla dzieci z domów dziecka organizowana wspólnie ze Szkołą 3.0. Dzięki zaangażowaniu partnerów festiwalu i społeczności na Facebooku, podopieczni z domów dziecka otrzymają roczny kurs programowania. Te i wiele innych inicjatyw sprawiają, że Małopolski Festiwal Innowacji to zupełnie wyjątkowe wydarzenie na skalę krajową.

Niezależnie od tego czy innowacja to codzienność w twojej pracy, czy temat jest ci całkowicie obcy, podczas wydarzenia z całą pewnością znajdziesz wiele inspirujących wydarzeń i informacji. 8. edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji odbędzie się w dniach 4.06.2018-10.06.2018.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: prelekcje, wykłady, szkolenia, spotkania, innowacje
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wystartuj 2019 - informacje o wydarzeniu Warszawa

Czy praca we własnej lub mniejszej firmie to dobry pomysł na karierę? Weźcie udział w wyjątkowych targach i przekonajcie się sami!

Akademickie Targi Pracy 2019 - informacje o wydarzeniu Łódź

Łódź to miasto pełne możliwości. Dowiedz się więcej o perspektywach dla swojej kariery!

Targi odbędą się 21 marca 2019 roku.
Zbliżają się I Targi Pracy Służb Mundurowych w Gdyni Gdynia

Targi odbędą się 21 marca 2019 roku.

Polecamy
MedPharm Careers już po raz czternasty w Polsce
MedPharm Careers już po raz czternasty w Polsce

Zbliża się czternasta edycja MedPharm Careers – największych międzynarodowych targów pracy dla lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów.

Festiwal Przedsiębiorczości BOSS
Festiwal Przedsiębiorczości BOSS

Już po raz piąty Studenckie Forum Business Centre Club zaprasza studentów ponad pięćdziesięciu polskich uczelni na Festiwal Przedsiębiorczości BOSS, którego Mecenasem jest Bank Zachodni WBK S.A.

Ostatnio dodane
Wystartuj 2019 - informacje o wydarzeniu Warszawa

Czy praca we własnej lub mniejszej firmie to dobry pomysł na karierę? Weźcie udział w wyjątkowych targach i przekonajcie się sami!

Akademickie Targi Pracy 2019 - informacje o wydarzeniu Łódź

Łódź to miasto pełne możliwości. Dowiedz się więcej o perspektywach dla swojej kariery!