Targi - Edukacja

Od 14 do 25 lutego 2022 r. trwają targi Study UK: Poznaj uniwersytety

2022-02-09 11:21:33

Aż 53 brytyjskie uczelnie dołączą do wirtualnych targów organizowanych przez British Council – Study UK: Poznaj uniwersytety. Od 14 do 25 lutego studenci z krajów UE i EOG będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą światowej klasy kierunków, oferowanych przez szkoły wyższe z Wielkiej Brytanii.

Zobacz, na czym polegają targi Study UK: Poznaj uniwersytety.

Czym jest Study UK: Poznaj uniwersytety?

Study UK: Poznaj uniwersytety to kontynuacja październikowego wydarzenia online Study UK: The essentials, do którego dołączyło ponad 3 000 studentów, aby dowiedzieć się o studiach w Wielkiej Brytanii.

W tym roku studenci będą mogli dokładniej poznać ofertę aż 53 uczelni z Wielkiej Brytanii – w tym pięciu z pierwszej dziesiątki najlepszych brytyjskich uniwersytetów, dwóch znajdujących się w światowych rankingach 20 najlepszych uczelni (Guardian’s University Ranking 2021, Times Higher Education World Universiy Rankings 2021), a także szesnastu uczelni wyższych z „Grupy Russel”, czyli renomowanych uczelni badawczych.

Kiedy odbędą się targi?

Targi będą trwały od 14 do 25 lutego 2022. Program jest częścią kampanii British Council Study UK, która ma na celu promowanie studiów w Wielkiej Brytanii i dostarczanie jasnych, wiarygodnych informacji przyszłym studentom i ich rodzinom. Wydarzenie to umożliwi studentom bezpośredni kontakt z najlepszymi brytyjskimi uczelniami. Oprócz zapisywania się na webinary na żywo, studenci z krajów UE i EOG mogą umawiać się na indywidualne spotkania online z doradcami z brytyjskich uczelni.

Rejestracja na platformie jest otwarta i bezpłatna. Można dokonać jej pod adresem: https://bit.ly/3GqEoFl

Wiele z uczestniczących uczelni podzieli się informacjami o najnowszych ofertach stypendialnych i innych możliwościach finansowania dostępnych dla studentów z Europy. Rejestracja na platformie umożliwia także przeglądanie profili uczelni oraz oglądanie wszystkich sesji webinarów z październikowego Study UK: The essentials o aplikowaniu, przeprowadzce i studiowaniu na brytyjskim uniwersytecie.

Szkolnictwo w Wielkiej Brytanii

Helen Etheridge, dyrektor ds. szkolnictwa wyższego i nauki British Council w regionie UE, powiedziała: Sektor edukacji w Wielkiej Brytanii jest jednym z najbardziej międzynarodowych na świecie. Studenci oraz pracownicy z Unii Europejskiej, a także spoza jej obszaru, są zawsze mile widziani. Studenci zagraniczni wnoszą ogromny wkład w rozwój Wielkiej Brytanii i sukces jej instytucji edukacyjnych. W Wielkiej Brytanii znajdują się dwa z trzech najlepszych uniwersytetów na świecie, a także 26 z 200 najlepszych instytucji edukacyjnych w skali światowej. Absolwenci uczelni Wielkiej Brytanii należą do najchętniej zatrudnianych na całym świecie – trzy brytyjskie uniwersytety znajdują się w pierwszej dwudziestce pod względem łatwości znalezienia pracy po ukończeniu edukacji, a kolejne 14 z nich znajduje się w pierwszej setce. 53 znakomite instytucje szkolnictwa wyższego ze Szkocji, Walii i Anglii dołączą do nas podczas lutowego wydarzenia, aby ich przedstawiciele mogli bezpośrednio porozmawiać z europejskimi studentami. Studenci będą mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat procesu aplikacji, pakietów wsparcia, opłat, przepisów imigracyjnych i wymagań językowych. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich studentów z Europy i liczymy, że niebawem się z nimi zobaczymy!

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Realizujemy nasze działania na sześciu kontynentach i w ponad 100 krajach, codziennie tworząc nowe międzynarodowe możliwości.

W Polsce British Council działa od ponad 80 lat realizując swoją misję na wielu polach poprzez edukację, promowanie brytyjskiej kultury, realizowanie projektów społecznych, zapewnianie dostępu do egzaminów językowych i nauczanie języka angielskiego.

O Study UK

British Council realizuje kampanię Study UK w partnerstwie z rządem brytyjskim w ramach projektu GREAT Britain, aby pokazać, dlaczego Wielka Brytania jest wyjątkowym i idealnym wyborem dla każdego międzynarodowego studenta. Została zainicjowana w 2016 roku i jest jedyną kampanią na poziomie krajowym, która promuje Wielką Brytanię jako pierwszorzędne miejsce do studiowania na całym świecie.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Od 14 do 25 lutego 2022 r. trwają targi Study UK: Poznaj uniwersytety, targi, studia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, na czym polegają targi Study UK: Poznaj uniwersytety.
Od 14 do 25 lutego 2022 r. trwają targi Study UK: Poznaj uniwersytety

Zobacz, na czym polegają targi Study UK: Poznaj uniwersytety.

Targi pracy IT Future3 powracają w wirtualnej odsłonie! Gdańsk

Future3 Online odbędzie się w dniach 25-26 maja 2021 r.

Ruszają jedyne w Polsce Lotniskowe Targi Zawodoznawcze Kraków

Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia (czwartek) od godz. 8:00. a jego organizatorem jest Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

Polecamy
VIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych - WROCŁAW GAMES FEST 2018 odbędzie się 17 – 18 listopada 2018 w Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
Wrocław Games Fest 2018 - zbliża się planszowa uczta! Wrocław

Wydarzenie odbędzie się 17-18 listopada 2018 w Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego.

Polecamy
Ostatnio dodane
Zobacz, na czym polegają targi Study UK: Poznaj uniwersytety.
Od 14 do 25 lutego 2022 r. trwają targi Study UK: Poznaj uniwersytety

Zobacz, na czym polegają targi Study UK: Poznaj uniwersytety.

Targi pracy IT Future3 powracają w wirtualnej odsłonie! Gdańsk

Future3 Online odbędzie się w dniach 25-26 maja 2021 r.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.