Kursy i szkolenia - Edukacja

Od studenta do specjalisty - program wsparcia dla niepełnosprawnych studentów

2018-12-13 11:50:04

Od studenta do specjalisty – kompleksowy program wsparcia niepełnosprawnych studentów i absolwentów na otwartym rynku pracy to szansa dla studentów ostatnich lat i absolwentów szkół wyższych na uzupełnienie lub podniesienie kwalifikacji, zdobycie doświadczenia zawodowego i opracowanie długoterminowego planu rozwoju drogi zawodowej. Wszystkie działania przyczynią się do podjęcia satysfakcjonującego zatrudnienia.Poznaj szczegóły programu!Fundacja Sustinae zaprasza do udziału osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, które ukończyły studia I, II, III stopnia lub obecnie realizują ostatni rok w małopolskiej, mazowieckiej lub śląskiej szkole wyższej. Program skierowany jest do osób, które są gotowe do podjęcia zatrudnienia i chcą  zwiększyć swoje szanse na otwartym rynku pracy. Uczestnicy mogą liczyć na zindywidualizowane działania, dostosowane do ich potrzeb i osobistych planów.

Jak to działa?

Wsparcie zostanie zrealizowane poprzez zintegrowane działania oparte o diagnozę sytuacji uczestnika, wyznaczenie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery zawodowej, świadczenie poradnictwa zawodowego, wsparcie asystenta rynku pracy, grupowe warsztaty treningu pracy, podniesienie kwalifikacji poprzez szkolenia zawodowe lub specjalistyczne i umożliwienie zdobycia  doświadczenia zawodowego. Projekt zostanie zrealizowany w dwóch etapach, w okresie 11.10.2018- 30.09.2020. Fundacja zaprasza do udziału łącznie 150 osób, po 50 osób w każdym województwie. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków PFRON, uczestnik nie ponosi żadnych kosztów.

Co oferuje program?

Diagnozę  sytuacji w kontekście biopsychospołecznym, z uwzględnieniem czynników osobowościowych i środowiskowych w wymiarze średnio 6 godzin oraz grupowe warsztaty treningu pracy w wymiarze 36 godzin.

W przypadku orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym, uczestnik ma ponadto prawo do realizacji poniższych form wsparcia zgodnych z Indywidualnym Planem Działania:
- zaplanowania i wdrożenia indywidualnej ścieżki kariery w wymiarze średnio 20 godzin;
- wsparcia asystenta rynku pracy w wymiarze średnio 20 godzin;
- wsparcia trenera aktywizacji w wymiarze średnio 15 godzin;
- udziału w szkoleniu zawodowym zmierzającym do podniesienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych w wymiarze średnio 90 godzin;
- realizacji płatnego stażu zawodowego trwającego 4 miesiące;
- dodatku motywacyjnego  na  pokrycie kosztów: zakwaterowania, zatrudnienia asystenta osoby niepełnosprawnej, zatrudnienia tłumacza języka migowego, kosztów dojazdu do i z zakładu pracy.

Jak się zgłosić?

Rekrutacja do projektu trwa od 2 listopada w dwutygodniowych rundach, aż do wyczerpania miejsc w projekcie. Do formularza rekrutacyjnego należy przedłożyć aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne oraz kserokopię dyplomu, świadectwa lub innego dokumentu potwierdzającego tytuł zawodowy lub naukowy uzyskany nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem przystąpienia do projektu. W przypadku studentów ostatniego roku studiów jest to dokument potwierdzający wydany przez uczelnię. Fundacja zaprasza do zgłoszeń telefonicznie lub mailowo w celu umówienia spotkania rekrutacyjnego.

Kontakt rekrutacyjny

Kraków, ul. Szlak 65, tel. +48 883 340 209, e-mail: absolwent_malopolska@fundacjasustinae.org
Warszawa, ul. Chałubińskiego 8, +48 883 340 212, absolwent_mazowsze@fundacjasustinae.org
Gliwice, ul. Świętojańska 5A/11, tel. +48 735 933 905, absolwent_slask@fundacjasustinae.org.

ip

fot. materiały prasowe/Fundacja Sustinae

Słowa kluczowe: szczegóły, osoy z niepełnosprawnością, doświadczenie zawodowe, warsztaty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kurs języka polskiego na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi Łódź

Weź udział w kursie, dzięki któremu poznasz nie tylko sam język, ale też dowiesz się, jak z niego korzystać w środowisku akademickim.

Wydarzenie potrwa do 15 czerwca 2019 roku.
Festiwal SEPARATOR startuje już 13 czerwca! Kraków

Wydarzenie potrwa do 15 czerwca 2019 roku.

Małopolski Festiwal Innowacji 2019 - informacje o wydarzeniu Kraków

Pragniesz rozpocząć ciekawą działalność lub unowocześnić swoją firmę? Dowiedz się, jak to zrobić!

Polecamy
Kurs fotografii cyfrowej
Kurs fotografii cyfrowej Opole

Szukasz kursu fotografii cyfrowej? Projektowania graficznego, rzeźby, rysunku? Poznaj ofertę instytutu Sztuki UO.

WIGGOR rekrutuje
WIGGOR rekrutuje

Czy masz już dość ciągłego uczenia się teorii? Może najwyższy czas zdobyć cenne doświadczenie, poznać wspaniałych ludzi, podjąć nowe wyzwania?

Ostatnio dodane
Kurs języka polskiego na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi Łódź

Weź udział w kursie, dzięki któremu poznasz nie tylko sam język, ale też dowiesz się, jak z niego korzystać w środowisku akademickim.

Wydarzenie potrwa do 15 czerwca 2019 roku.
Festiwal SEPARATOR startuje już 13 czerwca! Kraków

Wydarzenie potrwa do 15 czerwca 2019 roku.

Konkurs Ziaja