Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Pakiety na kartę to idealne rozwiązanie dla studentów. Sprawdź, dlaczego

2022-01-05 13:45:37

Dlaczego będąc na studiach, lepiej wybrać pakiet na kartę zamiast na przykład abonament? To kwestia przede wszystkim niższych kosztów. Wybierając kartę, płacimy tylko tyle, ile faktycznie wykorzystamy.

Pakiety na kartęWniosek? Jeśli dobierzemy większy pakiet internetowy, to wówczas więcej czasu będziemy mogli spędzać w sieci, mając pełną kontrolę nad kosztami pakietu i jego zużyciem. To doskonała informacja dla osób studiujących, pozbawionych najczęściej stałych dochodów, kiedy można by pozwolić sobie na umowę abonamentową z nielimitowanym dostępem do sieci. A to przecież jeszcze nie wszystkie korzyści.

Wybieramy pakiety na kartę

Im jaśniejsze zasady korzystania z pakietów na kartę, tym większa popularność takich rozwiązań wśród użytkowników. Należy tu wymienić brak limitów, łatwy dostęp do doładowań i przede wszystkim przystępną cenę. W sieci Red Bull MOBILE pakiety (https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/dokup-pakiet-na-karte/) są dobrze dostosowane do potrzeb klientów. Dla przykładu, możemy przedłużyć ważność konta o 365 dni, dokupując pakiet za 100 zł.

Oczywiście, można zapłacić mniej, jeśli tak długi termin nie jest nam niezbędny. Według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej, od kilku lat na rynku kart prepaid dominują mniejsi operatorzy. Ich oferta jest bardzo elastyczna, doskonale dostosowana do potrzeb klientów, a korzystanie z usługi (doładowania) bardzo intuicyjne. To między innymi dzięki temu wiele spośród bardzo dużej liczby aktywnych w naszym kraju kart SIM to karty działające w opcji przedpłaconej.

Kontrola kosztów to niejedyny argument za zakupem pakietów na kartę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy wolą wybrać niezobowiązującą formę kontraktu z operatorem. Dzięki temu nie muszą pamiętać o stałych zobowiązaniach wobec firm telekomunikacyjnych, co bez wątpienia ułatwia nieregularne korzystanie ze smartfonów.

Karta prepaid z Internetem

Od chwili, kiedy możemy korzystać z szybkiego dostępu do sieci, pakiety na kartę stały się jeszcze atrakcyjniejsze. W ramach umowy z operatorem można otrzymać Internet bez limitu. Ale nie tylko dostęp do szybkiego Internetu jest tu atutem. Wcale nie mniejszym jest możliwość dobrania oferty tylko na kilka dni. To pokazuje, jak elastyczne są oferty na kartę. W wielu przypadkach rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci są nielimitowane. De facto płacimy wówczas jedynie za paczki gigabajtów, które pozwolą nam na korzystanie z sieci.

Opłaty za poszczególne pakiety można łatwo dopasować do swoich możliwości finansowych. To spora różnica w odniesieniu do tego, w jaki sposób można było skorzystać z oferty prepaid jeszcze dekadę czy dwie temu, kiedy usługa dopiero raczkowała na rynku. Ceny wówczas były znacznie wyższe, a pakiety dużo uboższe.

Podsumowując: obecnie korzystanie z pakietów na kartę to przede wszystkim niewielkie opłaty i oferty idealnie skrojone do potrzeb szczególnie młodszych użytkowników. Jeśli po kilku tygodniach korzystania z oferty jednego operatora okaże się, że nie spełnia ona naszych oczekiwań, wówczas możemy bez przeszkód zmienić operatora na innego.

Artykuł Partnera

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: Pakiety na kartę, zniżki studenckie, Red Bull MOBILE, Red Bull pakiety
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Notatki
Jak robić dobre notatki? - praktyczne porady

Jak odpowiednio zapisywać informacje, tak łatwiej je zapamiętywać?

szukanie pracy po studiach
Jak znaleźć ciekawą pracę po studiach?

Zapoznaj się z kilkoma metodami, które pozwolą znaleźć ciekawe i dochodowe zajęcie po opuszczeniu murów uczelni.

Pakiety na kartę
Pakiety na kartę to idealne rozwiązanie dla studentów. Sprawdź, dlaczego

Wybierając kartę, płacimy tylko tyle, ile faktycznie wykorzystamy.

Polecamy
Zobacz, jak zmienić temat pracy dyplomowej!
Zmiana tematu pracy dyplomowej - jak to zrobić?

Zobacz, jak zmienić temat pracy dyplomowej!

TEB Edukacja w Poznaniu - farmaceuta
Po drugiej stronie okienka - różnice między magistrem, a technikiem farmaceutycznym

Obok siebie znów pracować będą technicy i magistrzy. Jakie mają kwalifikacje i czym różnią się oba stanowiska?

Ostatnio dodane
Notatki
Jak robić dobre notatki? - praktyczne porady

Jak odpowiednio zapisywać informacje, tak łatwiej je zapamiętywać?

szukanie pracy po studiach
Jak znaleźć ciekawą pracę po studiach?

Zapoznaj się z kilkoma metodami, które pozwolą znaleźć ciekawe i dochodowe zajęcie po opuszczeniu murów uczelni.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.