Z życia Uczelni - Studia

Pierwsza edycja międzynarodowej konferencji naukowej "OncoPhD"

2023-09-27 07:41:22

Zarząd Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie organizuje pierwszą edycję międzynarodowej konferencji naukowej ,,OncoPhD’’, która odbędzie się w dniach 20-22.10.2023r. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie w formie hybrydowej.

oncophdJest to pierwsza konferencja, w której doktoranci, studenci oraz młodzi naukowcy reprezentujący ośrodki akademickie z całego świata, będą mieli możliwość zaprezentowania wyników badań i wymiany własnych doświadczeń z zakresu onkologii klinicznej, jak również eksperymentalnej. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i wiedzy w dziedzinie onkologii w zakresie badań podstawowych, jak i praktyki klinicznej. Zaproponowany temat dyskusyjny umożliwi prelegentom oraz słuchaczom poznanie skomplikowanych mechanizmów powstawania chorób nowotworowych, strategii opracowania leków przeciwnowotworowych oraz wymianę doświadczeń z codziennej praktyki klinicznej.

Na konferencji, którą organizujemy, wszyscy uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w różnorodnych warsztatach. Wśród nich można wyróżnić: warsztaty ultrasonografii i biopsji, ale również warsztaty związane z badaniami in vitro w onkologii, które poprowadzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie. 

Ponadto zaplanowano warsztaty seminaryjne dotyczące norm i odchyleń w zakresie mowy i żywienia u pacjentów pediatrycznych, które poprowadzi specjalista neurologopedii i terapii karmienia, mgr Monika Budkowska. Ma ona bogate doświadczenie i współpracowała między innymi z Supernianią - Dorotą Zawadzką (transmisja online).  Przewidziane są także warsztaty związane z psychoonkologią, które wprowadzą uczestników w świat aspektów psychologicznych związanych z walką z chorobą nowotworową (transmisja online).

Dla uczestników zorganizowane zostaną również warsztaty poświęcone rozwojowi kompetencji miękkich, takich jak publiczne wystąpienia przeprowadzone przez organizacje Toastmaster International (SKILLERS Lublin) (transmisja online). Ponadto dr n. med. Marcin Nicoś, laureat wielu prestiżowych nagród naukowych, w tym Young Investigator Award, Merit Award i nagrody im. Antoniego Horsta 2019, podzieli się swoją wiedzą na temat aplikowania na zagraniczne staże (transmisja online).

W gronie zaproszonych gości specjalnych znajdują się prof.  Urlich Theopold z Uniwersytetu Sztokholmskiego zajmujący się modelem Drosophila melanogaster w onkologii, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos, doświadczony hematoonkolog, oraz dr n. med. Paulina Krawiec, która przekaże swoją wiedzę na temat chorób nieswoistych jelit u dzieci i ich związków z rozwojem nowotworów. Ponadto Fundacja Nutricia przedstawi uczestnikom swoją działalność oraz programy grantowe, które oferuje. O swojej pracy związanej z terapiami celowanymi opowiedzą również przedstawiciele AstraZeneca.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: OncoPhD, konferencja międzynarodowa, studia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Centrum Symulacji Medycznej WUMed
Krok milowy w dydaktyce. Centrum Symulacji Medycznej WUMed otwarte!

W Centrum Symulacji Medycznej odbywać będą się zajęcia dydaktyczne - ćwiczenia w tzw., w warunkach symulacji medycznej.

nauka językÃłw z fiszek
Problemy z karierą naukową we współczesnej Polsce. Nawet Kopernik nie dałby rady

Poznaj 5 powodów, dla których nie jest łatwo o karierę naukową w naszym kraju.

Polecamy
Podstawowym celem projektu jest pomiar stęÅźeń i analiza zanieczyszczeń.
Badanie jakości powietrza na kampusie PWr Wrocław

Podstawowym celem projektu jest pomiar stężeń i analiza zanieczyszczeń.

Kim jest dziekan?
Kim jest dziekan i jakie są jego obowiązki?

Sprawdź, czym zajmuje się głowa wydziału na uczelni wyższej.

Ostatnio dodane
Centrum Symulacji Medycznej WUMed
Krok milowy w dydaktyce. Centrum Symulacji Medycznej WUMed otwarte!

W Centrum Symulacji Medycznej odbywać będą się zajęcia dydaktyczne - ćwiczenia w tzw., w warunkach symulacji medycznej.

nauka językÃłw z fiszek
Problemy z karierą naukową we współczesnej Polsce. Nawet Kopernik nie dałby rady

Poznaj 5 powodów, dla których nie jest łatwo o karierę naukową w naszym kraju.

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne
XXVI OgÃłlnopolskie Targi Edukacja 2024
Zbliżają się XXVI Ogólnopolskie Targi "Edukacja 2024" w Katowicach

Targi te które z pewnością pomogą młodym ludziom w wyborze dalszego kierunku kształcenia i sposobu na życie.