Wiadomości - Z życia Uczelni

Pokolenie Z zmienia świat! Wzmacniaj postawę obywatelską wśród dzieci z Programem PROJEKTOR!

2023-10-28 13:28:02

Rekrutacja wolontariuszy do XIX edycji Programu PROJEKTOR już ruszyła, by z pomocą studentów wspierać dzieci z małych miejscowości. Wolontariat, napędzany siłą zmian pokolenia Z, poświęcony jest budowaniu aktywności obywatelskiej. Zaangażowanie społeczne i pielęgnowanie wrażliwości to centrum potrzeb współczesnego świata oraz najmłodszych. Teraz, mocno jak nigdy wcześniej, czujemy, że mamy wpływ. Dlatego warto zostać wolontariuszem!

Programu PROJEKTOR
W ramach Programu PROJEKTOR studenci prowadzą zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 4-7 w małych miejscowościach w całej Polsce. Warsztaty, realizowane metodą projektową, pozwalają na zainspirowanie dzieci do mierzenia wysoko! Spotkania są skupione na 3 ważnych dla świata tematach: relacjach społecznych, ochronie planety i działaniach w Internecie.

Wolontariat to idealna przestrzeń na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego przy wsparciu merytorycznym i organizacyjnym ze strony Programu PROJEKTOR. Dzięki warsztatom studenci mogą wzmocnić kompetencje miękkie, nauczyć się pracy z dziećmi i sprawdzić się w działaniu. Przez cały okres współpracy studenci-wolontariusze mają zapewnione:

  • kieszonkowe na pokrycie kosztów dojazdu i materiałów na zajęcia,
  • e-learning i szkolenie online przygotowujące do pracy z dziećmi,
  • szczegółowe scenariusze zajęć,
  • konsultacje online i telefoniczne,
  • certyfikat potwierdzający udział w wolontariacie,
  • dla najbardziej aktywnych: możliwość udziału w wydarzeniach na żywo (zjazd liderów, podsumowanie edycji).


Wolontariuszami w Programie PROJEKTOR mogą zostać:

  • studenci (do 26 r.ż.);
  • absolwenci do roku po ukończeniu studiów;
  • doktoranci i pracownicy naukowi (do 35 r.ż.).

Dołączenie do wolontariatu jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić formularz na stronie Programu PROJEKTOR [klik] i wybrać jedną z 175 szkół podstawowych z całej Polski. Prowadzone zajęcia mają formę 2 spotkań, każde o długości 4 godzin lekcyjnych. Dzięki nim dzieci mogą rozwinąć kompetencje społeczne i obywatelskie. To kluczowe obszary wspierające ich rozwój z myślą o lepszej przyszłości!

Od 2005 roku w całej Polsce w ramach Programu PROJEKTOR przeprowadzono ponad 43,5 tys. projektów edukacyjnych w 3,2 tys. szkołach, z udziałem 16 tys. studentów-wolontariuszy oraz 456,4 tys. dzieci.

Autorem i fundatorem Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Program realizuje Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Patroni medialni XIX edycji Programu PROJEKTOR to: dlastudenta.pl, Mega Otwarte Radio Studenckie Uniwersytetu Gdańskiego, Akademickie Radio CENTRUM Politechniki Rzeszowskiej, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej, Rozgłośnia Uniwersytecka RADIO SFERA (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), Radio Meteor (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu), Akademickie Radio Kampus (Uniwersytet Warszawski).

Rekrutacja potrwa do 20 listopada 2023 r.
Formularz zapisu i więcej informacji: www.projektor.org.pl

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: wolontariat, rekrutacja, Program Projektor 2023
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
pielęgniarstwo
Co to znaczy pielęgniarstwo pomostowe?

Czym jest pielęgniarstwo pomostowe i jakie korzyści niesie dla przyszłych absolwentów?

Polecamy
Instytut Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego - otwarcie nowego budynku Gdańsk

Poznaj szczegóły inwestycji i uroczystości towarzyszącej otwarciu nowego Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.

Vistula uczelnie
Nowe szanse przed studentami Uczelni Vistula - zawarcie umowy o współpracy z UNAP

Zobacz, co wniesie najnowsza współpraca Uczelni Vistula z UNAP.

Polecamy
Ostatnio dodane
Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne