Sport akademicki - Studia

Ruszyła Akademia Wolontariatu Sportowego

2015-12-02 10:56:56

Ruszyła Akademia Wolontariatu Sportowego zorganizowana w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest to nowa inicjatywa w sporcie akademickim mająca na celu wsparcie uczelnianych i środowiskowych klubów AZS w efektywnej organizacji i koordynacji wolontariatu sportowego.

Dzięki Akademii swoje siły dla obopólnej korzyści mogą połączyć organizatorzy akademickich imprez sportowych oraz miłośnicy sportu w tym m.in. uczniowie i studenci, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje i zdobywać wiedzę praktyczną pracując jako wolontariusze sportowi. Wolontariat sportowy jest bowiem nową formą wolontariatu. Jest to działalność, dzięki której wolontariusz rozwija swoje kompetencje i zdobywa cenne doświadczenie zawodowe. Wolontariat sportowy  to inwestycja w przyszłość, zarówno wolontariusza, jak i klubów sportowych. Dzięki współpracy, kluby akademickie i wolontariusze razem dążą do wspólnego sukcesu.

Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa
Projekt zainaugurowała Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa „Wolontariat w sporcie akademickim”, która odbyła się w dniach 25-26 listopada w Inkubatorze Medialno-Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Udział w Konferencji wzięli przedstawiciele Zarządu Głównego Akademickiego  Związku Sportowego, członkowie uczelnianych i środowiskowych klubów sportowych, , a także przedstawiciele środowiska akademickiego z całej Polski, w tym Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prof. Stanisław Michałowski.

W trakcie konferencji zostały przedstawione wyniki prac ekspertów nad modelami funkcjonowania centrów wolontariatu w środowisku uczelni wyższych. Uczestnicy oprócz udziału w obradach, mieli możliwość także wymiany doświadczeń związanych z organizacją wolontariatu w ich organizacjach oraz dyskusji na temat rozwoju wolontariatu sportowego w Polsce.  Ponadto zostali oni przeszkoleni z zakresu organizacji i prowadzenia centrów wolontariatu sportowego oraz form promocji wolontariatu w sporcie akademickim wśród studentów, a także z metod pozyskiwania środków na finansowanie działalności centrów wolontariatu sportowego.

Uczestnicy Konferencji otrzymali również publikację ekspercką formie vademecum pt. „Wolontariat w sporcie akademickim”, wydaną na potrzeby projektu.

Serwis internetowy: www.wolontariatsportowy.com
W ramach projektu powstał nowoczesny  serwis internetowy Akademii Wolontariatu Sportowego stanowiący bazę wiedzy na temat wolontariatu sportowego zarówno dla organizacji sportowych jak również potencjalnych wolontariuszy. To właśnie dzięki niemu kluby mogą także poszukiwać wolontariuszy, a wolontariusze mogą zgłaszać chęć pomocy w danym wydarzeniu. W serwisie zamieszczane będą oferty Akademickich Centrów Wolontariatu oraz klubów sportowych z całej Polski.

Kampania promocyjna w mediach społecznościowych
W ramach  projektu realizowana jest w Internecie (w szczególności w mediach społecznościowych) kampania promująca ideę wolontariatu w sporcie akademickim. Działania podejmowane w ramach kampanii promocyjnej w Internecie mają na celu dotarcie do szerokiej grupy docelowej oraz zachęcenie do wspierania rozwoju wolontariatu w sporcie akademickim, jak też do korzystania z oferty współpracy proponowanej wolontariuszom przez akademickie kluby sportowe. Działania promocyjne skierowane są w szczególności do przedstawicieli środowiska sportu akademickiego (akademickie kluby sportowe, działacze AZS oraz pracownicy uczelni), oraz do przyszłych wolontariuszy, np. studentów, absolwentów i innych zainteresowanych osób.
Głównym narzędziem kampanii animowane video dostępne na kanale YT, opowiadające o korzyściach płynących z bycia wolontariuszem sportowym.

Oglądnij materiał promocyjny:

IP/JM

Słowa kluczowe: akademia wolontariatu sportowego, sport akademicki, azs, ministerstwo nauki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
National Erasmus Games - sportowy weekend w Gdańsku Gdańsk

Już niedługo drużyny z całej polski zmierzą się w wyjątkowych zawodach sportowych dla studentów z wymiany.

Wybiegajmy marzenie! Weź udział w 5. Wrocławskim Biegu Akademickim! Wrocław

12 maja 2019 roku już po raz piąty będziemy mogli wziąć udział we Wrocławskim Biegu Akademickim, który odbędzie się w Parku Grabiszyńskim.

Rywalizacja odbyła się w Wiśle w dniach 28.02-3.03 marca 2019 roku.
Podwójne srebro w snowboardzie dla AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk

Rywalizacja odbyła się w Wiśle w dniach 28.02-3.03 marca 2019 roku.

Polecamy
Polacy w Dubaju
Polacy w Dubaju

Trzech zawodników z Polski: Michał Rycaj, Szymon Skalski i Łukasz Chwieduk zostali wybrani na odbywające się w kwietniu zawody rangi mistrzostw świata w Dubaju.

Otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK
Otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK Toruń

Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK w Toruniu przy ul. Św. Józefa 17 zostanie uruchomione 6 sierpnia.

Ostatnio dodane
National Erasmus Games - sportowy weekend w Gdańsku Gdańsk

Już niedługo drużyny z całej polski zmierzą się w wyjątkowych zawodach sportowych dla studentów z wymiany.

Wybiegajmy marzenie! Weź udział w 5. Wrocławskim Biegu Akademickim! Wrocław

12 maja 2019 roku już po raz piąty będziemy mogli wziąć udział we Wrocławskim Biegu Akademickim, który odbędzie się w Parku Grabiszyńskim.