Kursy i szkolenia - Edukacja

Spacją się skacze 2020 - infomracje o inicjatywie

2020-08-17 12:13:58

Odwieczne pytanie: spacją się skacze czy strzela? Co było pierwsze? Na to i inne pytania, których wstydzimy się zadać, poszukamy odpowiedzi w projekcie "Spacją się skacze"!

Spacją się skacze czy strzela 2020 -baner infomracyjnySpacją się skacze 2020 - informacje

"Spacją się skacze" to próba spojrzenia na gry z innej perspektywy. W serii wideoesejów, podcastów i artykułów, popełnionych przez ludzi z branży, zagłębimy się w to medium i kulturę wokół niego. Usłyszymy jedne z ciekawszych polskich głosów o grach:

  • Marta Tymińska - psycholożka, kulturoznawczyni, aktywistka równościowa i organizatorka imprez popkulturowych, na co dzień związana z Uniwersytetem Gdańskim - przybliży "Krytyczne spojrzenie na gry wideo". Będzie o faktycznej przemocy i tej z gier. O tym, czy utożsamiamy się z postaciami, którymi gramy? I o tym, czy gry mogą zmieniać świat, a także: jak grać lepiej i mądrzej?
  • Paweł Schreiber Częściowo teatrolog, częściowo badacz gier, publikujący na łamach m.in. PIXELa czy Culture.pl, zaangażowany w imprezy Digital Cultures i Games for Impact - Paweł Schreiber skupi się na "Grach w kulturze, grach jako sztuce i ich miejscu". Zastanowimy się nad tym, jak gry odnajdują się między innymi formami kultury. Co mają w sobie z literatury, filmu, architektury, teatru czy muzyki.
  • Tomasz Z. Majkowski, pracujący na Uniwersytecie Jagiellońskim, autor m.in. monografii "Języki gropowieści" oraz podręcznika "Savage Worlds Edycja Przygodowa", spróbuje odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego spacją się skacze?". Podejmiemy wspólnie refleksję nad kulturową genealogią współczesnych gier cyfrowych. Spróbujemy też opowiedzieć o najbardziej prestiżowych i dochodowych tytułach w kontekście właściwości platform, na których są wydawane, oraz stosowanych w medium formach narracyjnych i algorytmicznych.

Całość merytorycznie poprowadzi Jacek Wandzel - kurator gier wideo na multimedialnym festiwalu Ars Independent, dziennikarz, krytyk i publicysta (m.in. dla Ustatkowanego Gracza).

Gdzie i kiedy?

Projekt wystartuje 14 września na stronie https://spacjasieskacze.pl/, jak również na dedykowanych kanałach youtube i soundcloud. Wszystkie treści dostępne będą bezpłatnie. Co więcej: zostaną wielowymiarowo opracowane pod kątem dostępności dla osób m.in. z niepełnosprawnościami. Otrzymamy bowiem m.in. tłumaczenie migowe, napisy dla słabosłyszących i niesłyszących, transkrypcje audio i wideo, uproszczone wersje tekstów i audiobooki.

– Wolę grać w Age of Empires, więc ani się skacze, ani się strzela. To nie zmienia faktu, że rozmawiać o grach trzeba. Ponad 75% społeczeństwa nadwiślańskiego gra w gry, ale mimo to o grach wciąż przebąkuje się z rzadka w głównonurtowych mediach. Co więcej - zazwyczaj z pozycji ignorancji: generalizująco, negatywnie, bez wiedzy o zjawisku. Jak to możliwe w 2020 roku? – dodaje Bartek Sołtysik, współtwórca projektu.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

Organizator "Spacją się skacze"

Projekt organizuje Spółdzielnia Socjalna Honolulu, przedsiębiorstwo społeczne prowadzące integracyjną klubokawiarnię Drzwi Zwane Koniem, w Katowicach przy ul. Warszawskiej 37.

DZK otwarte są już od 2015 roku. Lokal oprócz oferty gastronomicznej – autorskiego twistu na temat kuchni street-food – zajmuje się aktywizacją i zatrudnianiem osób wykluczonych społecznie (m.in. osób z niepełnosprawnościami). DZK to także "nieoficjalny dom kultury" – co roku na tutejszej scenie odbywa się ponad 300 wydarzeń!

DZK to przedsiębiorstwo wielowymiarowe: zajmuje się również testowaniem innowacji społecznych, kompleksową organizacją wydarzeń kulturalno-społecznych (od programu, przez promocję, po produkcję), czy marketingiem.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Spacją się skacze, Wideoeseje, Podcast, Artykuły, 2020, Harmonogram, Data, Link, Strona, Gry wideo
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Co to jest CodersCamp?
CodersCamp 2020 - 6. edycja darmowego kursu programowania

Poznaj tajniki front-end i back-end dzięki bezpłatnemu kursowi!

Konferencja Seeds for the Future
Seeds for the Future 2020 - program edukacyjny Huawei dla studentów

Zdobądź umiejętności przyszłości i zwiększ kompetencje poszukiwane na rynku pracy.

KNIF 2020
Szkolenie Inwestycyjne od Koła Naukowego Inwestycji i Finansów WNE UW [2020]

Poznajcie szczegóły inicjatywy współtworzonej przez Biuro maklerskie mBank Polska!

Polecamy
Skills on Heels - informacje o wydarzeniu Warszawa

Wyjątkowa okazja do spotkania z kobietami sukcesu i wzięcia udziału w ciekawych warsztatach.

Future News Worldwide 2020 - trwa nabór do programu szkoleniowego dla młodych dziennikarzy

Uczestników inicjatywy British Council czeka podróż do siedziby Sky w Londynie.

Polecamy
Ostatnio dodane
Co to jest CodersCamp?
CodersCamp 2020 - 6. edycja darmowego kursu programowania

Poznaj tajniki front-end i back-end dzięki bezpłatnemu kursowi!

Konferencja Seeds for the Future
Seeds for the Future 2020 - program edukacyjny Huawei dla studentów

Zdobądź umiejętności przyszłości i zwiększ kompetencje poszukiwane na rynku pracy.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.