Kursy i szkolenia - Edukacja

Spacją się skacze wystartowało. Czekają na Was wideoeseje, podcasty i artykuły o grach!

2020-10-12 13:42:06

Dlaczego spacją się skacze? Co ma teatr do gier? O co chodzi z tą przemocą? "Spacją się skacze" to nowy projekt Drzwi Zwanych Koniem, który przybliży nam inne spojrzenie na gry wideo. Projekt wystartował 12 października i dostępny jest na stronie: https://spacjasieskacze.pl/, gdzie czeka na nas seria wideoesejów, podcastów i artykułów o grach wideo.

Spacją się skacze 2020 plakatSpacją się skacze - informacje i tematyka

Wespół z jednymi z najciekawszych głosów o grach w Polsce: Martą Tymińską (Uniwersytet Gdański), Pawłem Schreiberem (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), Tomaszem Z. Majkowskim (Uniwersytet Jagielloński) i Jackiem Wandzlem (Ars Independent Festival) przygotowano cykl multimediów krytycznie spoglądających na medium. W sumie czeka na nas na dzień dobry: 210 minut podcastów, 100 minut wideoesejów oraz 35 stron artykułów.

Ze wszystkimi treściami zapoznać można się bezpłatnie na stronie: spacjasieskacze.pl.

Warto też nadmienić, że materiały zostały opracowane pod kątem dostępności (m.in. napisy dla słabosłyszących i niesłyszących, transkrypcje audio i wideo, uproszczone wersje tekstów i wersje audio).

– Mimo tego, że większość z nas gra w gry - trzy czwarte Polek i Polaków! - to rozmawiamy o nich zazwyczaj przez pryzmat rozrywki lub produktu konsumenckiego czy biznesowego. Nie zdarza nam się zastanowić, dlaczego w city builderach projektujemy wyłącznie kapitalistyczne miasta na prawie amerykańskim, ani czemu podstawową mechaniką w grach AAA jest zawsze walka, a większość bohaterów chyba miało wspólnych rodziców, bo wyglądają tak samo. Może czas o tym porozmawiać w końcu? – dodaje Bartek Sołtysik, współtwórca projektu.

Organizatorem projektu jest Spółdzielnia Socjalna Honolulu - przedsiębiorstwo społeczne prowadzące w Katowicach integracyjną klubokawiarnię Drzwi Zwane Koniem, która obok reintegracji zawodowej osób wykluczonych i smacznej gastronomii, zajmuje się działalnością kulturotwórczą.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

Organizator

Projekt organizuje Spółdzielnia Socjalna Honolulu, przedsiębiorstwo społeczne prowadzące integracyjną klubokawiarnię Drzwi Zwane Koniem, w Katowicach przy ul. Warszawskiej 37.

DZK otwarte są już od 2015 roku. Lokal oprócz oferty gastronomicznej – autorskiego twistu na temat kuchni street-food – zajmuje się aktywizacją i zatrudnianiem osób wykluczonych społecznie (m.in. osób z niepełnosprawnościami). DZK to także "nieoficjalny dom kultury" – co roku na tutejszej scenie odbywa się ponad 300 wydarzeń!

DZK to przedsiębiorstwo wielowymiarowe: zajmuje się również testowaniem innowacji społecznych, kompleksową organizacją wydarzeń kulturalno-społecznych (od programu, przez promocję, po produkcję), czy marketingiem.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Spacją się skacze, Wideoeseje, Podcast, Artykuły, 2020, Start, Link, Strona, Gry wideo
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Program EPEC
Program EPEC, czyli płatny staż dla studentów

Kto może wziąć udział w stażu?

Uniwersytet Pedagogiczny
Nowy projekt dla wszystkich, którzy pracują z młodzieżą!

Zobacz, na czym polega projekt organizowany przez Uniwersytet Pedagogiczny?

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.