Edukacja - Studia

Staże i mentoring w ramach programu Go4Poland - poznajcie szczegóły!

Wyjątkowa oferta dla poszukujących cennego doświadczenia

2019-05-30 15:17:39

Przynajmniej 21 staży, prezesi i menadżerowie w roli mentorów, warsztaty w firmach partnerskich i Targi Kariery na GPW – wszystko to czeka na studentów w ramach Programu "Go4Poland – Wybierz Polskę!".

Staże go4poland plakat

Program kierowany jest do polskich studentów uczących się za granicą, ale wziąć w nim udział mogą również osoby, które odbyły wyjazdy w ramach programu Erasmus. Niektóre elementy, takie jak udział w Konferencji i Targach Kariery w siedzibie GPW są dostępne dla wszystkich, również studentów z polskich uczelni a nawet dla maturzystów.

Odpowiedzialni pracodawcy

Do tegorocznej edycji Go4Poland przystąpiło co najmniej 19 firm i instytucji, które dostrzegają problem odpływu najzdolniejszych, młodych ludzi z polskiego rynku pracy.

W PKN ORLEN zdajemy sobie sprawę, że migracje, zarówno te z Polski, jak i do Polski przekładają się na zmiany na naszym rynku pracy. Ponadto dla polskiej gospodarki już wkrótce pojawią się poważne wyzwania związane z negatywnymi trendami demograficznymi, skutkującymi niewykorzystanymi zasobami pracy, jak również niedopasowaniem kwalifikacji do potrzeb rynku pracy – mówi Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawczy ds. Kadr w PKN ORLEN, Partnerze Strategicznym Go4Poland.

PKN ORLEN jest przekonany, że dzięki działaniom podejmowanym w ramach programu Go4Poland studenci będą mieli okazję do poznania Koncernu, zdobycia unikatowego doświadczenia i wiedzy, aby w przyszłości po powrocie do kraju rozważyć PKN ORLEN, jako potencjalnego pracodawcę. Zależy nam, aby młode pokolenie, dobrze wykształcone, ze świadomością biznesową rozważało Polskę jako docelowe miejsce pracy. Dzięki działaniom podejmowanym przez pracodawców zaangażowanych w projekt jesteśmy w stanie przygotować bardzo szeroką i kompleksową ofertę, która będzie atrakcyjna dla osób, które studiują za granicą i dotychczas nie brały pod uwagę powrotu do kraju – dodaje.

Studenci odbywający staże w ramach Programu Go4Poland już na etapie rekrutacji mogą wybrać, do jakiego działu firmy aplikują i jakie konkretnie będą ich zadania. Mają szansę uczestniczyć w realnych projektach realizowanych w spółkach i instytucjach oraz zdobyć unikatową wiedzę przekazaną podczas warsztatów. Do wyboru, poza stażami w PKN ORLEN, są m.in. oferty GPW, BondSpot S.A, PLL LOT, JLL, KDPW, czy Fundacji PFR.

Doświadczenie specjalistów

Nowością w tej edycji Go4Poland jest mentoring, w którym prezesi spółek, dyrektorzy departamentów a nawet ministrowie przeznaczają czas na indywidualny kontakt z mentee, by dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Do współpracy udało się pozyskać m.in.: Patrycję Klarecką, Członka Zarządu ds. Sprzedaży Detalicznej PKN ORLEN, Wiolettę Kandziak, Dyrektor Wykonawczą ds. Kadr PKN ORLEN, Piotra Mullera, sekretarza stanu w MNiSW, Izabelę Olszewską, Członka Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Piotra Wolińskiego, Prezesa Zarządu BondSpot S.A, i wiele innych osobistości, których biogramy można znaleźć na stronie internetowej projektu.

Program Go4Poland – Wybierz Polskę! jest prowadzony przez Fundację GPW od 2015 roku.

Chcemy przybliżyć możliwości, jakie daje polski rynek pracy oraz zachęcić pracodawców do korzystania z potencjału polskiej młodzieży. Dostrzegamy potrzebę szerszej debaty na temat odpływu najlepiej wykształconych i najbardziej ambitnych młodych ludzi do pracy za granicę. Dlatego chcielibyśmy powołać Radę Programową Go4Poland, by w środowisku biznesu i administracji proponować najlepsze rozwiązania systemowe służące ograniczeniu zjawiska „drenażu mózgów”. Dziękujemy naszym Patronom i Partnerom oraz Ambasadorom za udział a studentów zapraszamy do rejestracji na naszym portalu – podsumowuje Anna Salamończyk-Mochel, Prezes Zarządu Fundacji GPW.

Wszystkie informacje na temat Programu, oferty staży i warsztatów oraz lista mentorów znajdują się na stronie: https://www.go4poland.pl/

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Praktyki, Kariera, Jak zdobyć doświadczenie, Praca, Fundacja GPW, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Studenckie Targi Pracy 2021 - logo
Studenckie Targi Pracy 2021 - informacje o wydarzeniu online!

Postaw swój pierwszy krok na ścieżce kariery!

We do It - infomracje o edycji 2021
We do It - zajęcia z zakładania własnego start-up'u [luty 2021]

Zapraszamy do udziału w projekcie Studenckiego Forum Business Centre Club!

NAVOICA - infomracje o platformie z kursami MOOC
NAVOICA - udany start polskiej platformy edukacyjnej z bezpłatnymi kursami online

Darmowe Masowe Otwarte Kursy Online od 30 krajowych uczelni i instytucji edukacyjnych.

Polecamy
Pierwszy etap konkursu zakończył się 16 marca 2019 roku.
Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości 2019 - ogłoszenie wyników! Gdynia

Pierwszy etap konkursu zakończył się 16 marca 2019 roku.

Tagi odbędą się w dniach 5-6 marca 2019 roku.
Targi Edukacyjne EDU OPOLE 2019 wystartują 5 marca! Opole

Tagi odbędą się w dniach 5-6 marca 2019 roku.

Ostatnio dodane
Studenckie Targi Pracy 2021 - logo
Studenckie Targi Pracy 2021 - informacje o wydarzeniu online!

Postaw swój pierwszy krok na ścieżce kariery!

We do It - infomracje o edycji 2021
We do It - zajęcia z zakładania własnego start-up'u [luty 2021]

Zapraszamy do udziału w projekcie Studenckiego Forum Business Centre Club!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!