Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Studia techniczne najlepszą drogą do kariery

2010-03-17 15:33:19
Maturzysto, zastanawiasz się co będzie gdy skończysz szkołę średnią, w którym kierunku zmierzać, co wybrać z bogatej oferty kształcenia na Uczelniach Wyższych? Odpowiedz na to pytanie może być tylko jedna – Uczelnie Techniczną.

Dlaczego warto spróbować?

Studia na Uczelniach Technicznych dają wiele możliwości. Przede wszystkim tytuł inżyniera otwiera przed nami wszystkie drzwi – szczególnie te, za którymi kryje się kariera, a któż z nas nie marzy o pieniądzach, sławie, satysfakcji z wykonywanej pracy? Czyż nie chcemy aby nasze życie było pasjonujące, a wykonywana praca dawała radość, w końcu czeka nas perspektywa ponad 40 lat pracy! Ale najpierw kilka słów o rzeczach przyjemnych – na prace mamy jeszcze czas.

Każdy z nas myśląc o Politechnice ma przed oczami matematykę, fizykę , mnogość wzorów i zagmatwanych zadań – ale to tylko stereotyp – w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Ciekawe zajęcia laboratoryjne, na których na własne oczy można zobaczyć „fizykę” – nikt nie każe uczyć nam się jej na pamięć , a profesorowie starają się ją przybliżyć i rozjaśnić w głowach. Zawiła matematyka, to zazwyczaj całki – które dla wielu z nas są nowością, a jak wiadomo wszystko co nieznane wydaje się być straszne – jak już ktoś je wytłumaczy okazuje się, że nie trzeba było się bać. Jedno z głównych mott studenta brzmi przecież: „nie ma rzeczy, której nie da się zaliczyć – bo wszystko jest dla ludzi”.

Co daje nam studiowanie kierunków technicznych?

Studenci Uczelni Technicznych są, oczywiście nie bez powodu, określani mianem inteligentnych, niebanalnych, życiowych.                                                                                                  

Inteligentny. Jak wiemy wysoki poziom kształcenia na kierunkach technicznych, przekazywany przez wyspecjalizowaną kadrę rozwija nas, a zdobyta wiedza przekłada się na umiejętności. Baza laboratoryjna pozwala poprzez doświadczenie zdobyć szereg ciekawych informacji. Nikt nie każe nam wkuwać na pamięć, wręcz przeciwnie kadra naukowa pokazuję nam jak pewne rzeczy zrozumieć.                                           

Niebanalny. Bo przecież studia techniczne to nie tylko nauka, ale także zabawa. Studiując przedmioty ścisłe nie jesteśmy do końca życia związani tylko z matematyką i fizyką. Na uczelniach technicznych działa wiele kół zainteresowań zupełnie nie związanych z nauką. Można kontynuować swoje pasje działając w kołach filmowych, będąc redaktorem studenckiej gazety, czy radia, śpiewając w uczelnianym chórze i wiele innych – każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto Samorządy Studenckie dbają o nasz rozwój kulturalny – organizują masę koncertów, występów kabaretowych – innymi słowy organizują nam rozrywkę.                                                                                                                                  
 
Życiowy. Absolwent Uczelni Technicznej odnajdzie się w każdej sytuacji. Jego szerokie horyzonty pozwolą nie tylko na zdobycie godnej pracy, ale i uznania.                                                              

Czy nie warto zatem zaryzykować ? „Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa!”  Do zobaczenia na Politechnice!

Ze studenckim pozdrowieniem
Emilia Celary (Politechnika Świętokrzyska, Budownictwo, 4 rok)

Słowa kluczowe: studia techniczne uczelnie techniczne politechnika
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jakie są formy egzaminÃłw i zaliczeń na studiach?
Jakie są formy egzaminów i zaliczeń na studiach?

Zobacz, czego możesz się spodziewać na zajęciach.

nauka językÃłw obcych online
Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

W tym artykule poznasz praktyczne sposoby, dzięki którym twoja nauka nabierze tempa bez poświęcania dodatkowych godzin na żmudne wkuwanie.

Polecamy
Kim jest dziekan?
Kim jest dziekan i jakie są jego obowiązki?

Sprawdź, czym zajmuje się głowa wydziału na uczelni wyższej.

Zobacz, jak zmienić temat pracy dyplomowej!
Zmiana tematu pracy dyplomowej - jak to zrobić?

Zobacz, jak zmienić temat pracy dyplomowej!

Ostatnio dodane
Jakie są formy egzaminÃłw i zaliczeń na studiach?
Jakie są formy egzaminów i zaliczeń na studiach?

Zobacz, czego możesz się spodziewać na zajęciach.

nauka językÃłw obcych online
Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

W tym artykule poznasz praktyczne sposoby, dzięki którym twoja nauka nabierze tempa bez poświęcania dodatkowych godzin na żmudne wkuwanie.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.