Polska - Świat nauki

Studia w każdym zakątku świata - za nami 9. edycja Elab Expo

2022-10-04 10:42:00

Studia w każdym zakątku świata. Elab Expo po raz dziewiąty przyciągnęło osoby zainteresowane edukacją za granicą W zeszłym tygodniu uczniowie i ich rodzice mogli wziąć udział w dziewiątej edycji Elab Expo - wydarzeniu poświęconemu edukacji międzynarodowej i planowaniu kariery. Po raz pierwszy Expo odbyło się w dwóch miastach w Polsce - Warszawie i Poznaniu. Z uczestnikami spotkali się przedstawiciele uczelni z ponad 20 krajów.

Elab Expo

W tym roku organizatorzy chcieli dotrzeć do jeszcze większej liczby uczniów zainteresowanych edukacją zagraniczną. - Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie Expo w dwóch miastach, by z wiedzy ekspertów mogło skorzystać jeszcze więcej osób. Uczniowie i ich rodzice dowiedzieli się między innymi, jak aplikować na studia za granicę i jak wygląda system edukacyjny w innych krajach - mówi Magda Quinto z Fundacji Elab Education Laboratory, która jest współorganizatorem wydarzenia.

- Ostatnie dni były dla nas prawdziwym maratonem, który zakończył się w sobotę w Warszawie. Organizacja Expo w dwóch miastach okazała się strzałem w dziesiątkę. Na wydarzeniu pojawiło się łącznie ponad 1500 osób - powyżej 1000 w Warszawie i niemal 500 w Poznaniu. Opinie uczestników potwierdzają, że program spełnił ich oczekiwania. Chcemy, by jak najwięcej osób mogło dowiedzieć się jak wygląda edukacja zagraniczna, dlatego po raz kolejny wstęp na wydarzenie był bezpłatny - dodaje Magda Quinto.

Warsztaty, prezentacje i inspirujące rozmowy

Oprócz możliwości porozmawiania z reprezentantami zagranicznych uczelni i liceów, odwiedzający mogli też wziąć udział w warsztacie przygotowanym przez British Council, a także poznać opinie ekspertów biorących udział w panelu dyskusyjnych o zawodach przyszłości, kreowaniu ścieżki kariery i nowatorskich kierunkach studiów.

W trakcie Elab Expo uczestnicy mogli porozmawiać z ekspertami o studiowaniu w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii czy we Włoszech, ale także o kontynuowaniu edukacji poza Europą - w USA, Kanadzie, a nawet w Australii.

Wydarzenie dopracowane w każdym aspekcie

Organizatorzy zadbali o komfort uczestników. Poruszanie się po przyjaznej przestrzeni ułatwiał fakt, że była podzielona na strefy tematyczne. Wszystko po to, by każda osoba mogła bez problemu uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania dotyczące studiowania za granicą.

- Elab Expo to szansa na poznanie najlepszej ścieżki rozwoju dla siebie. Z licznych możliwości przedstawionych przez ekspertów w trakcie wydarzenia, uczniowie i ich rodzice mogli wybrać te, które najlepiej pasują do przyszłego studenta lub licealisty. Edukacja za granicą to szansa na zdobycie praktycznej wiedzy, ale także możliwość współpracy w międzynarodowym środowisku. Jest to niezwykle istotne - także w Polsce wiele firm buduje zespoły projektowe składające się z osób pochodzących z różnych krajów i kultur - zauważa Magda Quinto z Elab.

- W przyszłym roku również przygotujemy coś wyjątkowego. Szczególnie, że będzie to okrągła, dziesiąta edycja. Wierzymy, że przyszłość należy do osób, które właśnie zaczynają planować swoją karierę. Nie bez powodu hasło tegorocznej edycji brzmi: You are the future. The future is yours - dodaje Magda Quinto z Elab.

Głównym patronem medialnym wydarzenia był Onet.pl. Wydarzenie patronatem objęli również: Czwórka Polskie Radio, dlastudenta.pl, kierunkistudiow.pl i pomaturze.pl. Wydarzenie zostało także objęte Honorowymi Patronatami Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Prezydenta Miasta st. Warszawy. Partnerem strategicznym Elab Education Expo jest British Council.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Studia za granicą, Elab Expo, konferencja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
NaukoweLove Nocą
NaukoweLove Nocą już 10 lutego!

Jaki jest program wydarzenia?

nauka językÃłw obcych
Czy Polacy znają jezyki obce?

Zobacz, kto i dlaczego podejmuje się nauki języka?

Polecamy
Małopolska Noc Naukowców 2019 i warsztaty Krakowskich Szkół Artystycznych! Kraków

Poznajcie program atrakcji, powstałych we współpracy KSA i MNN!

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.