Polska - Świat nauki

Studia związane z modą w Polsce

2018-06-25 11:13:05

Po maturze absolwenci szkół średnich zastanawiają się nad swoją przyszłością. Jedni żegnają się ze swoim młodzieńczym życiem, zaczynając pracę, a drudzy postanawiają kontynuować naukę na studiach. Wybór odpowiedniego kierunku i uczelni jest bardzo trudny. W tym artykule chcielibyśmy pomóc niezdecydowanym osobom, które interesują się tematyką projektowania ubrań. Zobacz, jakie są studia związane z modą w Polsce.

Zobacz, czy w Polsce można studiować wiedzę związaną z modą!

Zawody związane z modą

Po studiach modowych można zająć się różnymi rzeczami związanymi z ubraniami. Najlepsi i najbardziej znani profesjonaliści z tej dziedziny projektują po prostu odzież według własnych wyobrażeń, które są dostosowane do aktualnych trendów. W ten sposób zarabiają oni na życie i biorą udział w pokazach oraz konkursach. Kontynuowanie edukacji w szkole modowej może też sprawić, że w przyszłości zostaniemy krytykami – takie osoby pracują jako dziennikarze w mediach internetowych i telewizji, a także prowadzą własne blogi.

Kierunki studiów związane z modą

Projektowanie ubioru w SAPU
Jest to kierunek, na który można uczęszczać w krakowskiej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru, działającej w ramach Krakowskich Szkół Artystycznych. Są to płatne studia, jednak warto o nich pomyśleć, ponieważ uczelnia organizuje wiele wydarzeń związanych z modą – dzięki nim studenci wybijają się w tej branży.

Tkanina i ubiór oraz Wzornictwo
Dwa bezpłatne kierunki, które dostępne są dla wszystkich na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uczelnia ta posiada wielu znanych absolwentów. Dużym pozytywem jest odpowiednia infrastruktura oraz szybki rozwój placówki.

Projektowanie ubioru na ASP
Kierunek związany z modą na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest to uczelnia, która współpracuje z wieloma ośrodkami kultury. Studenci mają tu zapewnione staże i wiele innych szans na wybicie się w tej branży.

Kostiumografia, Konstrukcja ubioru 2D/3D, Projektowanie ubioru
Kierunki również dostępne w Warszawie. Tym razem na Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Uczelnia ta jest płatna, jednak warto o niej pomyśleć, ponieważ oferuje więcej specjalizacji od innych placówek. Jest ona bardzo medialna, co sprawia, że jej pokazy są rozgłośnione w całej Polsce.

Powyższa lista nie obejmuje wszystkich kierunków związanych tą tematyką. To subiektywne zestawienie, w którym wybraliśmy najciekawsze studia. Pamiętajcie, że praca związana z modą jest także możliwa bez ukończenia szkoły wyższej. Dyplom to dodatek, który może pomóc tę karierę rozwinąć.

PW

Fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: zawody związane z modą, kierunki studiów związane z modą, praca związana z modą
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Senat poparł utworzenie Funduszu Polskiej Nauki

Fundusz Polskiej Nauki - nowy mechanizm finansowania badań naukowych został przyjęty przez Senat.

Zobacz, na czym będzie polegał nowy model kształcenia doktorantÃłw!
Szkoły doktorskie w ustawie 2.0

Zobacz, na czym będzie polegał nowy model kształcenia doktorantów!

Polecamy
Statek naukowo-badawczy dla Uniwersytetu Gdańskieg
Statek naukowo-badawczy dla Uniwersytetu Gdańskieg Gdańsk

O nowy statek naukowo-badawczy wzbogaci się Uniwersytet Gdański. Jednostka, która będzie mogła zabrać na pokład do 20 osób, ma być zbudowana do wiosny 2014 roku.

Oto dziesięć Dziewczyn Przyszłości
Oto dziesięć Dziewczyn Przyszłości

Dziewczyny Przyszłości nie uzyskały jeszcze dyplomu magistra, ale już prowadzą nowatorskie badania w dziedzinie fizyki, biologii molekularnej, biotechnologii, medycyny, inżynierii materiałowej czy chemii.

Ostatnio dodane
Senat poparł utworzenie Funduszu Polskiej Nauki

Fundusz Polskiej Nauki - nowy mechanizm finansowania badań naukowych został przyjęty przez Senat.

Zobacz, na czym będzie polegał nowy model kształcenia doktorantÃłw!
Szkoły doktorskie w ustawie 2.0

Zobacz, na czym będzie polegał nowy model kształcenia doktorantów!