Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Tanie podóżowanie, czyli jak zwiedzać świat będąc studentem?

2023-03-09 16:53:09

Studia to moment, w którym wiele osób jest coraz ciekawszych świata i innych kultur, ale przez brak środków bądź czasu nie mają możliwości spełniać swoich marzeń w związku z podróżowaniem. Oto parę prostych sposobów, które pomogą w zaplanowaniu wyjazdu na studencką kieszeń. 

Zobacz też: Jak dobrze zaplanować budżet podróży do innego kraju?

studenckie podróżeTanie podróżowanie dla studentów

Planowanie nisko budżetowej wycieczki warto przede wszystkim rozpocząć od wybrania pasującego nam terminu. Chociaż trzy dni na wyjeździe mogą sprawić, że będziemy mieli okazję pozwiedzać dane miasto, warto rozważyć czterodniowy pobyt, w którym lepiej będziemy mogli zaplanować różne atrakcje, bez większych konsekwencji związanych z naszą nieobecnością. Następnym krokiem jest zastanowienie się nad celem podróży. Czy zależy nam na słonecznej plaży, czy zabytkach kulturze starego miasta?

Odpowiadając sobie na te pytania, łatwiej będzie nam wyeliminować miejsca z listy, które nie będą nas interesowały. Wyszukując tanie loty, warto nie tylko sprawdzić nasze lokalne lotnisko, ale również w miastach znajdujących się niedaleko nas. Nowe kierunki, a także nowe ceny mogą sprawić, że zwiększy nam się ilość możliwości związanych z naszym przyszłym wyjazdem. W Polsce bilety w korzystnej cenie będziemy mogli kupić, chociażby do Włoch poza sezonem, czy też Norwegii. Regularne sprawdzanie ofert może jednak sprawić, że za niewielką sumę będziemy mogli oddalić się winne miejsca. 

Planowanie budżetowego wyjazdu

Zanim jednak zdecydujemy się w pełni na nasz cel podróży, warto sprawdzić koszty, jakie poniesiemy, będąc na miejscu. Często cena, w bardziej popularnych miejscowościach może przeważać cenę biletu, sprawiając, że nasz ekonomiczny wyjazd przestaje takim być. Dobry research pozwoli nam na pozbycie się niepotrzebnych kosztów. Dobrym sposobem na oszczędzanie może być również pojechanie w większej grupie, dzięki czemu jest szansa, że zapłacimy mniej za nocleg.

Darmowe atrakcje podczas zwiedzania miasta

Mając więc już cel podróży i miejsce do spania innym sposobem na zaoszczędzenie może być poszukanie darmowych atrakcji w mieście. Szukając takich informacji, warto skorzystać z aplikacji jak Instagram, czy TikTok, gdzie użytkownicy chętnie dzielą się ciekawostkami na temat tego typu lokalizacjach. Podróżowanie podczas studiów wcale nie musi być drogie. Wystarczy zebrać znajomych, spędzić trochę czasu na szukaniu odpowiednich opcji, a niedługo po tym pakować swój podręczny bagaż. 

BS

fot. Pexels

Słowa kluczowe: studia, studneci, tanie podrożowanie, loty, atrakcje
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czy warto brać udział w konferencjach naukowych na uczelni?
Czy warto brać udział w konferencjach naukowych na uczelni?

Co możesz zyskać dzięki udziałowi w konferencjach na uczelni?

Jak wybrać odpowiedni kierunek studiÃłw dla siebie?
Jak wybrać odpowiedni kierunek studiów dla siebie?

Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Polecamy
Skreślenie z listy studentÃłw - co robić dalej?
Skreślenie z listy studentów - co robić dalej?

Zobacz, kiedy możesz zostać skreślony z listy studentów.

Niezdana sesja na studiach - co robić dalej?
Niezdana sesja na studiach - co robić dalej?

Czy to oznacza koniec bycia studentem?

Ostatnio dodane
Czy warto brać udział w konferencjach naukowych na uczelni?
Czy warto brać udział w konferencjach naukowych na uczelni?

Co możesz zyskać dzięki udziałowi w konferencjach na uczelni?

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.