Polska - Świat nauki

Wystartowałą kolejna edycja Red Bull Basement!

2021-09-22 09:09:03

Red Bull Basement to inicjatywa, który zachęca studenckich innowatorów z całego świata do zmieniania otaczającej ich rzeczywistości na lepsze za sprawą rozwiązań technologicznych. Zgłoś swój pomysł w formie minutowego filmu i zacznij zmieniać świat już dziś. Autorzy zwycięskiego projektu otrzymają 5000 zł nagrody oraz program wsparcia mentorskiego.

Red Bull Basement

Red Bull Basement - informacje o konkursie

Red Bull Basement to konkurs przeznaczony dla studentów, którzy w otaczającej ich rzeczywistości dostrzegają możliwość wprowadzania innowacji. Program obejmuje szkolenia i opiekę mentorską na kolejnych etapach pracy nad pomysłem. Projekt zakończony się globalnymi warsztatami, na które udadzą się twórcy najlepszych pomysłów.

Zwycięzcy pierwszej polskiej edycji Red Bull Basement, studenci ASP w Warszawie na kierunku wzornictwo przemysłowe – Wawrzyniec Młynarczyk oraz Mateusz Wappa stworzyli projekt „Campus of wood”, zakładający wyposażenie kampusów studenckich w zestawy funkcjonalnych obiektów, złożonych z drewnianych mebli. Najciekawsze z zaproponowanych rozwiązań, to między innymi pokój cichej nauki, szafa wymiany zbędnych rzeczy, czy kilkuosobowe stoliki do współpracy między studentami.

Na pytanie, jak powstał ich pomysł, odpowiadają: „To jest to, czego nam osobiście brakuje. Szablonem była nasza wspólna uczelnia i budynek naszego wydziału. Pomysł wyniknął w ciągu burzy mózgów, którą przeprowadziliśmy w ciągu kilku dni, rozwijając kilka różnych idei.”

Jak wyglądałą zeszłoroczna edycja konkursu?

Zeszłoroczna edycja Red Bull Basement zaowocowała duża ilością nowatorskich projektów. „Lava Aqua X” to zwycięski projekt z Wielkiej Brytanii, który zakłada stworzenie maszyny, która odzyskuje wodę z prysznica, filtruje ją i pozwala ponownie ją wykorzystać do zrobienia prania. Pomysł z Japonii o nazwie „hummingbird” dotyczy stworzenia technologii, która pozwalałaby na przetwarzanie hałasu, a dokładniej fal dźwiękowych na energię.

Aby zgłosić się do konkursu Red Bull Basement, należy stworzyć minutowy film, w którym przedstawi się własny pomysł.  Studenci mogą zgłaszać projekty w dwuosobowych zespołach lub indywidualnie. Termin upływa 24 października 2021. Kolejnym etapem będzie głosowanie internautów na specjalnie przygotowanej stronie.

Po zakończeniu głosowania, krajowe jury wybierze najlepszy pomysł, oceniając je pod względem kreatywności, wpływu na środowisko i możliwości realizacji. Zwycięzca polskiej edycji Red Bull Basement otrzyma 5000zł i będzie miał 5 tygodni na dopracowanie projektu. Punktem kulminacyjnym konkursu będą globalne warsztaty, które odbędą się w grudniu. Twórcy najlepszych projektów przez trzy dni pracować będą z mentorami, by jeszcze bardziej ulepszyć swoje pomysły. Warsztaty zakończone zostaną prezentacją efektów pracy i wyborem globalnego zwycięzcy.

Konkurs Red Bull Basement realizowany jest we współpracy z firmą NTT. Lokalnym partnerem projektu jest firma Samsung.

Zapisy: https://basement.redbull.com/pl-pl

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Red Bull Basement, zapisy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Argo Krak 2021
AGRO-KRAK UR 2021 - pokaz zbioru kukurydzy i uprawy roli po zbiorze

Zobacz, kiedy odbędzie się pokaz zbiorów.

Nadania tytułu Doktora
Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa prof. Andrzejowi Koteckiemu

Zobacz, kiedy i dlaczego zostanie nadany tytuł Doktora Honoris Causa prof. Andrzejowi Koteckiemu.

Polecamy
Perspektywy 2020 - ranking szkół wyższych w Polsce

Dowiedz się, które uczelnie publiczne i niepubliczne w naszym kraju są najlepsze!

MNiSW przekaże 7 mln zł na wsparcie projektów studenckich kół naukowych

Inicjatywy studentów otrzymają znaczne wsparcie.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.