Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Zdrowe wakacje w studenckim stylu - małe kroki do utrzymania zdrowych nawyków

2023-08-02 08:02:21

Przed nami wyczekiwane wakacje, ale czy to znaczy, że musimy zrezygnować ze zdrowego trybu życia? Wręcz przeciwnie! Studenckie życie może być pełne wyzwań, ale oto kilka podpowiedzi, jak niewielkimi krokami możemy na nowo zakochać się w zdrowym odżywianiu i wprowadzić dobre zmiany, bez rezygnacji z przyjemności podczas wakacyjnych szaleństw.

Zdrowe wakacje w studenckim stylu - małe kroki do utrzymania zdrowych nawyków1. Zmień podejście

W bombardującym nas zewsząd strumieniu informacji na temat zdrowego żywienia, łatwo pogubić się w morzu sprzecznych zaleceń. Ale ważne jest, abyśmy nie zapominali o znaczeniu naszego podejścia do wyborów żywieniowych. Studenckie życie może być pełne presji, ale dbając o swoje zdrowie, dbasz także o swoje ciało. Nie karć się za drobne odstępstwa od planu żywieniowego. Warto postawić na wyważone podejście i starać się dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Huel, z 26 niezbędnymi witaminami i minerałami, a także węglowodanami, białkiem, tłuszczami i błonnikiem, może być cennym wsparciem podczas letniego relaksu.

2. Małe zmiany, duże efekty

Studenckie życie nie pozostawia nam zbyt wiele czasu, ale to nie znaczy, że musimy rezygnować z dbania o swoje zdrowie. Wprowadźmy zmiany stopniowo, zamiast stawiać sobie ogromne wymagania. Często wystarczą już małe kroki, aby poczuć różnicę. Możemy na przykład spróbować zastąpić jeden posiłek dziennie pełnowartościowym daniem Huel. Przygotowanie trwa nieco więcej niż minutę. Wystarczy zmieszać porcję proszku z wodą i mocno wstrząsnąć szejkerem. Nie musimy martwić się zakupami, gotowaniem i zmywaniem - jaka to oszczędność czasu! A jeśli zdarzy nam się drobna wpadka - to część procesu uczenia się. Ważne jest, żebyśmy uczyli się na błędach i cieszyli się z każdego małego sukcesu w dążeniu do zdrowszego stylu życia.

3. Liczy się wartość odżywcza, nie tylko kalorie

Studia to czas pełen wyzwań i ciągłego biegu. Często zwracamy uwagę tylko na ilość kalorii, zapominając o tym, że nasz organizm potrzebuje różnorodnych składników odżywczych. Wybierajmy pożywne jedzenie, które dostarcza wartościowych składników. Huel oferuje pełnowartościowe jedzenie, zapewniające wszystkie niezbędne witaminy, minerały i mikroelementy potrzebne do zachowania zdrowia. Warto pamiętać, że niektóre mikroskładniki, takie jak witamina D, żelazo, magnez czy cynk, są szczególnie ważne dla naszego organizmu, zwłaszcza w trudnych warunkach studenckiego życia.

4. Eksploruj nowe smaki

W studenckim życiu smaczne jedzenie może mieć ogromne znaczenie. Nie rezygnujmy z przyjemności smakowania pysznych potraw podczas dbania o zdrowie. Warto sięgnąć po różnorodne dodatki, które mogą urozmaicić smak koktajli, ale także dostarczyć cennych składników odżywczych. Garść truskawek, malin czy połowa banana lub brzoskwini może podbić smak koktajlu. Nie musimy rezygnować z łakoci - zdrowe odżywianie może być proste, wygodne i smaczne jednocześnie.

Zdrowe wakacje w stylu fit dla studenta to idealny moment, aby zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Wprowadźmy małe, ale trwałe zmiany w naszych nawykach żywieniowych, by cieszyć się pełnią energii podczas letnich szaleństw z Huel pod adresem pl.huel.com/.

Artykuł partnera

fot. Huel

Słowa kluczowe: studenci, wakacje, zdrowie, zdrowy tryb życia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Prezentacja i referowanie na studiach - jak dobrze je przeprowadzić?
Prezentacja i referowanie na studiach - jak dobrze je przeprowadzić?

Zobacz, jak powinna wyglądać wzorowa prezentacja na studiach.

5 praktycznych sposobÃłw na efektywne notowanie na wykładach
5 praktycznych sposobów na efektywne notowanie na wykładach

Zobacz, jak robić notatki na studiach, aby były skuteczną pomocą.

Student a działalność gospodarcza
Student a działalność gospodarcza - czy warto zdecydować się na własny biznes przed ukończeniem uczelni wyższej?

Czy działalność gospodarcza dla studenta jest rzeczywiście tak korzystna, jak może się wydawać?

Polecamy
Dobre strony nauki zdalnej
Tylko nie w piżamie, proszę, czyli o tym jak uczyć się online

Poradnik uczenia się online przygotowany przez specjalistów z Uczelni Vistula.

Bal licencjata, magistra i półmetek na studiach

Czy studniówka to ostatni moment na założenie garnituru i długiej sukienki?

Polecamy
Ostatnio dodane
Prezentacja i referowanie na studiach - jak dobrze je przeprowadzić?
Prezentacja i referowanie na studiach - jak dobrze je przeprowadzić?

Zobacz, jak powinna wyglądać wzorowa prezentacja na studiach.

5 praktycznych sposobÃłw na efektywne notowanie na wykładach
5 praktycznych sposobów na efektywne notowanie na wykładach

Zobacz, jak robić notatki na studiach, aby były skuteczną pomocą.

Popularne