Projekty
Konkurs Blog Studencki 2009

Konkurs Blog Studencki 2009

  • 2009-10-01, do 2010-01-15
  • www.blogstudencki.pl

Opis

Duży odsetek blogerów stanowią studenci. Są wśród nich doświadczeni i świadomi uczestnicy nowych mediów, jak również debiutanci. Popularyzacja idei blogowania i świadomego uczestnictwa w nowych mediach - to misja konkursu na Blog Studencki 2009, który rozpocznie się wraz z nowym rokiem akademickim. Akcję organizuje Brand New Media wraz z portalem studenckim dlaStudenta.pl.

Już wkrótce swój start będzie miała pierwsza edycja konkursu na Blog Studencki 2009. Konkurs przeznaczony jest dla studentów. Zarówno tych, którzy prowadzą już blogi, jak również dla debiutantów, zaczynających swoją przygodę z blogowaniem. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie konkursowej i wybór jednej z trzech kategorii konkursowych: blogi IT, kobiece oraz opisujące życie studenckie. Planowany start to początek roku akademickiego 2009/2010, czyli pierwszy października 2009. Konkurs zakończy się 15 stycznia 2010.

- Blogi są coraz bardziej popularne, także wśród studentów, którzy chętnie uczestniczą i tworzą nowe media. Naszą uwagę zwraca profesjonalna treść blogów, zaangażowanie piszących oraz zintegrowane społeczności, które tworzą się w blogosferze. Misją konkursu jest popularyzacja idei blogowania i świadomego uczestnictwa w mediach - mówi Marta Mielczarek z Brand New Media, organizatorka konkursu.

Patronem honorowym konkursu jest znany językoznawca, a równocześnie bloger Jerzy Bralczyk. Na stronie konkursowej blogerzy będą mogli przeczytać cenne porady językowe i wskazówki, dotyczące poprawności językowej, także na blogach. W jury konkursowym zasiądą m.in. Maciej Zawadziński -  prezes zarządu Brand New Media, Marcin Szewczyk - redaktor naczelny dlaStudenta.pl, Grzegorz Miłkowski - redaktor prowadzący Interaktywnie.com, a także znani i doświadczeni blogerzy: Marcin Hanke, Paweł Nowak. Będą brać pod uwagę oprawę graficzną bloga, treść, zaangażowanie blogera, jego aktywność w nowych mediach oraz oryginalność.

- Podczas konkursu wyłonione zostaną najlepsze blogi prowadzone przez studentów. Przy ocenie ważne będą czynniki takie jak: szata graficzna, treść, interakcja w nowych mediach, oryginalność. Poprzez interakcję w nowych mediach rozumiemy uczestnictwo blogera w social media, czyli jego aktywność m.in. na blipie, twitterze, flakerze, dyskusja w komentarzach na blogu - podsumowuje Marcin Szewczyk, redaktor naczelny dlaStudenta.pl.

Jest to pierwsza tego typu inicjatywa, skierowana do studentów. Organizatorzy podkreślają, że planują kolejne edycje konkursu.  Więcej informacji na http://www.blogstudencki.pl/

Ostatnio dodane
Festiwal Separator 2020 - informacje o wydarzeniu online!

Studenci kierunku Grafika reklamowa i multimedia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie po raz kolejny organizują warte uwagi prelekcje i wystawę!

Brexit a studia w anglii - jak wygląda sytuacja studentów w Wielkiej Brytanii?

Droższe studia, koniec pożyczek studenckich... co jeszcze zmieni?

Konkurs Ziaja