Wydarzenia inne
Grupa studentów z Poznania okrąży Europę w starym VW Busie

Grupa studentów z Poznania okrąży Europę w starym VW Busie

  • 2016-07-30

Opis

8500km, 14 państw, 6 przyjaciół i jeden stary bus. Nietuzinkowy plan na wakacje obrała sobie grupa studentów z Poznania, która planuje zwiedzić Europę Zachodnią w 5 tygodni. Całą przygodę zwieńczą przewodnikami na temat taniego zwiedzania tamtejszych stolic przy „studenckim” budżecie. Śledzenie ich poczynań będzie także okazją do poznania gwary poznańskiej.

Każdy chyba kiedyś marzył by wsiąść w starego „ogórka” i wyruszyć w świat. Ekipa z Poznania postanowiła tę wizję urzeczywistnić. Na swoją podróż życia planują przeznaczyć 5 tygodni wakacji, podróżując ponad 30-letnim Volkswagenem T3 przez 14 państw Europy Zachodniej. Odwiedzą m.in. Włochy, Hiszpanię i Portugalię.

„Busem podróże małe i duże” – bo tak nazywa się ich projekt, ma za cel nie tylko promowanie podróżowania, ale i gwary poznańskiej.

Jeśli ktoś będzie chciał powtórzyć wyczyn Poznaniaków, będzie miał ułatwione zadanie, ponieważ po podróży ekipa ma zamiar udostępnić przewodniki na temat taniego zwiedzania europejskich stolic w jeden dzień przy „studenckim” budżecie.

Start zaplanowany jest na 30 lipca. Do tego czasu ekipa skupia się na przygotowaniu samochodu do tak długiej podróży oraz poszukiwaniu sponsorów chętnych dodatkowo wesprzeć projekt.

Śledzić i wspierać przygody Poznaniaków możecie poprzez obserwowanie fanpage’a projektu: http://facebook.com/busempodrozemaleiduze
Więcej informacji: http://www.busempodrozemaleiduze.pl

 
ip

Ostatnio dodane
Inkubator absolwenta dla niepełnosprawnych studentów, od Fundacji Sustinae

Szczegóły projektu "Student, absolwent, specjalista - zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy".

Letnia Szkoła Wyszehradzka 2019 - informacje o wydarzeniu Kraków

Poznajcie szczegóły 18. edycji Visegrad Summer School, na której będziecie mieli okazję wziąć udział w ciekawych wykładach, debatach i warsztatach dotyczących m.in. polityki i ekonomii.