Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Wszystko, czego będziesz potrzebować w studenckiej kuchni

2015-07-28 12:46:58

Podczas wyboru mieszkania należy sprawdzić, czy w kuchni znajdują się wszystkie naczynia i sprzęty niezbędne do przygotowania posiłków. Z pewnością ciężko będzie zjeść zupę bez łyżki lub pokroić chleb bez noża. Co jest potrzebne, a czego nie brać ze sobą? Zaopatrzenie kuchni stanowi ogromy problem, zwłaszcza gdy przyjeżdżamy z drugiego końca Polski do nowego miasta. Jeżeli nie wiecie, co przyda się podczas przygotowania posiłków, to ten poradnik z pewnością jest dla Was!

Patelnia

Nie musi być teflonowa. Za najtańszą zapłacisz 20 złotych. Możesz na niej zrobić wszystko. Od podgrzania sosu po smażenie placków ziemniaczanych. Najlepiej sprawdzi się średniej wielkości i z plastikową rączką.

Garnki

Jeden na fasolkę lub inne warzywa a drugi na ziemniaki. Dobrze byłoby, gdyby jeden był znacznie większy. Przygotujesz w nim zupę lub ugotujesz paczkę makaronu lub ryżu.

Zestaw sztućców i talerzy

Pięć kompletow z pewnością wystarczy. Najtaniej dostaniesz wszystko w marketach, w dziale z naczyniami na wagę lub w sklepie typu „Wszystko po 5 złotych”. Przydatna może okazać się większa ilość łyżeczek, które strasznie lubią się gubić i małych talerzyków.

Deska do krojenia i ostry nóz

Wszystko, co kupisz będzie wymagało krojenia. Od pomidorów po kurczaka. Zbyt mała deska nie tylko będzie nieporęczna, ale też wszystko się na niej nie zmieści. Dobry i ostry nóż pomoże nie tylko szybko pokroić nawet najtwardszą rzecz, jak i też otworzyć najtwardsze opakowanie.

Toster

Można w nim nawet usmażyć jajko. Odświeżysz w nim chleb sprzed 3 dni i zrobisz z niego pyszne tosty. Dobry toster nie tylko pomoże zrobić śniadanie czy kolację, ale tez będzie gwarancją minimum jednego ciepłego posiłku dziennie.

Blender z mikserem

Zrobisz nim szybkie i pyszne smoothie i ubijesz jajka na omlet. Tego typu urządzenia kosztują od 50 złotych w górę, lecz są to pieniądze warte zainwestowania.

Miski

Na chipsy, mizerię i frytki. Najlepsze są metalowe, ponieważ znacznie trudniej je połamać czy stłuc. Zmieszczą się do nich wszystkie produkty potrzebne do przygotowania obiadu lub gotowy posiłek.

Drewniane łyżki

Można nimi wymieszać wszystko. Nie zrobią się gorące w trakcie i bez problemu będziemy mogli je cały czas trzymać.

Szklanki i kubki

Na herbatę, kawę, sok, piwo i… Inne napoje. Lubią się tłuc, dlatego warto zaopatrzyć się w większą ilość. Za najtańsze w chińskim centrum zapłacimy nawet 50 groszy.

Obieraczka do warzyw

Pomoże szybciej i sprawniej obrać marchewki, ziemniaki i nawet owoce. Jest niezwykle praktyczna i tania.

Sitko

Na makaron, warzywa, ziemniaki i ryż. Zdecydowanie lepsze będzie metalowe. Możliwość spalenia spadnie do zera a długość użytkowania wzrośnie.

Czajnik

Nawet ci, którzy nie wykazują najmniejszych chęci i talentów do gotowania, przygotowują czasami kawę lub herbatę, dlatego czajnik to niezbędne wyposażenie nawet w ich kuchni. Oprócz elektrycznych można zdecydować się na tradycyjny. Woda zdecydowanie szybciej się w nim zagotuje niż w garnku i w elektrycznym nawet sama się wyłączy.

LZ

Słowa kluczowe: kuchnia, wyposażenie, przeprowadzka, toster
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jakie są formy egzaminÃłw i zaliczeń na studiach?
Jakie są formy egzaminów i zaliczeń na studiach?

Zobacz, czego możesz się spodziewać na zajęciach.

nauka językÃłw obcych online
Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

W tym artykule poznasz praktyczne sposoby, dzięki którym twoja nauka nabierze tempa bez poświęcania dodatkowych godzin na żmudne wkuwanie.

Polecamy
Czy warto zmienić kierunek studiów po licencjacie?

Wszystko co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz inny kierunek studiów magisterskich.

Aplikacja do nauki języka
Aplikacja do nauki języka - czy to skuteczna metoda?

Sprawdź, czy mobilne kursy językowe to dobra metoda nauki?

Ostatnio dodane
Jakie są formy egzaminÃłw i zaliczeń na studiach?
Jakie są formy egzaminów i zaliczeń na studiach?

Zobacz, czego możesz się spodziewać na zajęciach.

nauka językÃłw obcych online
Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

W tym artykule poznasz praktyczne sposoby, dzięki którym twoja nauka nabierze tempa bez poświęcania dodatkowych godzin na żmudne wkuwanie.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.