Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Aplikacja do nauki języka - czy to skuteczna metoda?

2020-09-14 15:51:23

Możliwości nauki języka jest dziś więcej niż kiedykolwiek. Podręczniki, kursy online, korepetycje – to tylko niektóre z nich, a każdy, kto chce się uczyć z pewnością znajdzie coś dla siebie. Coraz częściej wiedzę można nabywać małym kosztem, np. przy użyciu przygotowanych do tego aplikacji. Czy to skuteczna metoda? Jakie możliwości oferuje i jak spisuje się podczas samodzielnej nauki? Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po mobilne kursy językowe.

Aplikacja do nauki językaNauka na każdą chwilę

Nauka języka wymaga czasu, to oczywiste. By móc sprawnie porozumiewać się po angielsku lub niemiecku konieczna jest praktyka i regularne ćwiczenia. Czasem jednak w natłoku innych zadań trudno znaleźć na to czas. W tym miejscu warto pochylić się nad możliwościami, jakie oferują aplikacje do nauki. Materiał jest opracowany w taki sposób, by dawkować wiedzę w niewielkich i przystępnych partiach. Dzięki temu same lekcje mogą trwać zaledwie kilkanaście minut, a to oznacza możliwość nauki w każdej sytuacji – nawet w wygodnym fotelu w domowym zaciszu lub w autobusie.

Jedna aplikacja dla wielu umiejętności

Zdobywanie umiejętności językowych to złożony proces. Na sprawną komunikację składa się wiele czynników. Konieczna jest oczywiście znajomość gramatyki i zasad rządzących danym językiem. Do tego dochodzi umiejętna komunikacja – sposób, w jaki wypowiadasz dane słowo, ma ogromny wpływ na znaczenie i sens wypowiedzi. Ucząc się np. z pomocą podręcznika, rozwijasz tylko jedną umiejętność. Z kolei brak stałego kontaktu z żywym językiem może prowadzić do powstania bariery językowej. Dlatego najlepiej stawiać na metody podchodzące do kwestii nauki w sposób kompleksowy. Wybierając aplikację Babbel, zyskujesz możliwość rozwijania pełnego zakresu umiejętności językowych. Ćwiczenia bazujące na codziennych sytuacjach pozwolą Cu się uczyć języka w formie najbardziej zbliżonej do tej używanej przez jego rodowitych użytkowników.

Skuteczna nauka - bez nadzoru nauczyciela  

Dlaczego nauka z nauczycielem przynosi tak duże efekty? Mentor potrafi dopasować materiał do Twoich umiejętności, monitoruje postępy i ciągle sprawdza zdobytą przez Ciebie wiedzę. Dziś w rolę Twojego wirtualnego nauczyciela może wcielić się aplikacja Babbel. Materiał przygotowany przez ekspertów pozwala dopasować poziom kursu do Twoich obecnych umiejętności. System inteligentnych powtórek pomaga utrwalić wiedzę – opcja „spaced repetition” wplata materiał z wcześniejszych zajęć w określonych odstępach. Natomiast dzięki funkcji rozpoznawania mowy możesz ćwiczyć wymowę i śledzić swoje postępy w nauce. A to wszystko w aplikacji dostępnej na telefon, tablet oraz komputer.  

Artykuł Partnera

fot. stock.adobe.com/pathdoc

Słowa kluczowe: mobilne kursy językowe, Babbel, nauka online
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Co warto wiedzieć, przed wyjazdem na studia do innego miasta?

Sprawdź, jakie kwestie należy przemyśleć, zanim wyjedziesz na studia do nowego miejsca.

Korepetycje językowe
Jak znaleźć dobrego korepetytora z języka angielskiego?

Warto wiedzieć czym kierować się przy wyborze, aby znaleźć dobrego, kompetentnego i skutecznego korepetytora z angielskiego.

Zmęczeni studenci
Studiowanie dwóch kierunków - wady i zalety

Chcesz rozpocząć drugi kierunek, ale nie wiesz, czy sobie poradzisz? Dowiedz się, jak to wygląda w praktyce!

Polecamy
Zobacz jakie są zasady przyznawania punktÃłw ECTS.
Co trzeba wiedzieć o punktach ECTS?

Zobacz, jakie są zasady przyznawania punktów ECTS!

Kiedy zaczynają się studia - początek roku akademickiego 2019/2020

Kiedy studenci zaczynają zajęcia? Jak wygląda rozpoczęcie roku akademickiego? Wszystkiego dowiecie się tutaj!

Ostatnio dodane
Co warto wiedzieć, przed wyjazdem na studia do innego miasta?

Sprawdź, jakie kwestie należy przemyśleć, zanim wyjedziesz na studia do nowego miejsca.

Korepetycje językowe
Jak znaleźć dobrego korepetytora z języka angielskiego?

Warto wiedzieć czym kierować się przy wyborze, aby znaleźć dobrego, kompetentnego i skutecznego korepetytora z angielskiego.

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.