Konferencje - Z życia Uczelni

5G jako jeden z filarów przemysłu 4.0 - debata na WSB w Warszawie

2020-11-27 08:09:47

Współczesny świat bazuje na dynamicznym rozwoju komunikacji, zarówno pomiędzy ludźmi, jak i maszynami czy urządzeniami. Jednym z filarów Przemysłu 4.0 jest właśnie internet rzeczy (IoT) i związana z nim technologia transmisji danych. Niezbędny jest szybki rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej i opracowanie nowych standardów bezprzewodowej łączności szerokopasmowej, czyli technologia 5G. Co to jest, gdzie znajduje zastosowanie, jakie bariery i wyzwania są jeszcze przed nami?

5G jako jeden z filarów Przemysłu 4.0 - plakatKonferencja o 5G na WSB w Warszawie

Technologia 5G jest ostatnio głośnym tematem w mediach oraz na forach internetowych. W sieci pojawiły się liczne mity i teorie spiskowe, które przynoszą jej w niektórych kręgach złą sławę. Została jednak opracowana po to by służyć rozwojowi cyfrowemu w naszym kraju. Na temat aktualnego stanu i planowanej ścieżce rozwoju technologii 5G, o barierach i ryzykach związanych z wdrożeniem oraz praktycznym zastosowaniami w obszarze Smart Infrastructure i Smart Manufacturing – rozmawiać będą eksperci w czasie debaty organizowanej przez Wyższą Szkołę Bankową w Warszawie.

- 5G to najnowszy standard łączności radiowej, który ma zrewolucjonizować komunikację elektroniczną maszyn i ludzi. Za wdrożeniami w krajach UE stoją ogromne pieniądze, nie mniejsze oczekiwania biznesowe, ale i społeczne obawy. Debaty, jak organizowana przez Wyższą Szkołę Bankową w Warszawie, są szansą na obiektywną dyskusję ekspertów z różnych dziedzin o zastosowaniu 5G w ramach tzw. czwartej rewolucji przemysłowej - powiedział jeden z uczestników Marcin Cichy, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej w latach 2016-2020; obecnie Dyrektor Centrum Danych i Analiz Strategicznych Politechniki Łódzkiej oraz starszy doradca w brytyjskiej firmie consultingowej Access Partnership.

W debacie wezmą udział również: Prof. Bogdan Nogalski, WSB Gdańsk, Polska Akademia Nauk, Prof. Mariusz Bednarek, WSB Warszawa, Instytut Industry 4.0, Tomasz Haiduk, Instytut Industry 4.0 oraz Andrzej Soldaty, Prezes Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

- Wraz z ekspertami PAN, Instytutu Industry 4.0 oraz Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości zastanowimy się nad realnymi możliwościami wdrożenia tych nowoczesnych technologii w Europie, a przede wszystkim w Polsce. Podejmiemy wyzwanie analizy stanu przygotowań, zakresu niezbędnych zmian prawno-administracyjnych i biznesowych, w końcu postaramy się oszacować korzyści przedsiębiorstw, także finansowe. Rozważymy za i przeciw różnych modeli biznesowych, mając na uwadze przykłady z krajów osiągających korzyści skali z ucyfrowienia przemysłu i gospodarki - dodaje Cichy.

Więcej na ten temat będzie można usłyszeć już 1 grudnia o godzinie 18:00, w czasie debaty 5G jako jeden z filarów Przemysłu 4.0 – szanse i zagrożenia. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na profilu facebookowym Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się tutaj:

ip

fot. materiały Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie

Słowa kluczowe: Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie, Konferencja 5G, Grudzień 2020, Nowe Technologie, Transmisja, Link
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Suplementy diety z naukowego punktu widzenia 201
Konferencja "Suplementy diety z naukowego punktu widzenia" [styczeń 2021]

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji zaprasza na kolejne wydarzenie!

Uroczyste podsumowanie "Akademii Badaczy" Instytutu Debaty Publicznej
"Akademia Badaczy" - podsumowanie projektu i relacja z debaty wieńczącej projekt

Poznaj szczegóły inicjatywy przygotowanej przez Instytut Debaty Publicznej.

Real Estate Conference - infomracje o konferencji
Real Estate Conference 2020, czyli 13. edycja konferencji o branży nieruchomości

Informacje o tegorocznej edycji, która odbędzie się online.

Polecamy
Konferencja "Twoja kariera - kierunek Polska" 2019 - podsumowanie

Fundacja GPW zachęcała Polaków po zagranicznych studiach do rozwijania kariery w Polsce. Oto jak wyglądał punkt kulminacyjny programu "Go4Poland - Wybierz Polskę!".

Międzynarodowa Konferencja Chirurgii i Ortopedii Nieoperacyjnej - informacje o wydarzeniu

Lekarze, prawnicy i psycholodzy zapraszają studentów na Międzynarodową Konferencję Chirurgii i Ortopedii Nieoperacyjnej.

Ostatnio dodane
Suplementy diety z naukowego punktu widzenia 201
Konferencja "Suplementy diety z naukowego punktu widzenia" [styczeń 2021]

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji zaprasza na kolejne wydarzenie!

Uroczyste podsumowanie "Akademii Badaczy" Instytutu Debaty Publicznej
"Akademia Badaczy" - podsumowanie projektu i relacja z debaty wieńczącej projekt

Poznaj szczegóły inicjatywy przygotowanej przez Instytut Debaty Publicznej.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!