Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Obchodzimy Światowy Dzień Filozofii 2018

2018-11-14

Pomyślelibyście kiedykolwiek, że jest taka data, w której obchodzimy Światowy Dzień Filozofii? Mało kto wie, że od 2002 roku z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) co roku wymieniona powyżej dyscyplina nauki ma swoje święto. Poniżej przybliżamy szczegóły dotyczące tego dnia.

15 listopada 2018 roku obchodzimy Światowy Dzień Filozofii.

Światowy Dzień Filozofii - geneza

Jak już zostało wspomniane powyżej, Światowy Dzień Filozofii jest corocznym świętem ustanowionym przez UNESCO. Pierwszy raz odbył się on 20 listopada 2018 roku. Na konferencji Generalnej, zorganizowanej w Paryżu w 2005 roku, postanowiono, że ta dziedzina nauki otrzyma swoją pozycję w roku kalendarzowym. Okazało się jednak, że nie zdecydowano się na konkretną datę związaną z tym świętem, dlatego Światowy Dzień Filozofii odbywa się w każdy trzeci czwartek listopada.

Cel Światowego Dnia Filozofii

Pomysł na to, aby filozofia miała swoje święto, nie jest przypadkowy. Taki dzień ma zwrócić uwagę społeczeństwa na tę dziedzinę naukową. Jednocześnie celem jego jest zachęcenie ludzi do zainteresowania się tym tematem, a także skłonieniem ich do podejmowania dyskusji w sprawie wydarzeń, które dotykają nasz świat. Jest to także idealny moment na poprawę relacji i komunikacji między filozofami oraz naukowcami.

Światowy Dzień Filozofii 2018

Światowy Dzień Filozofii w 2018 roku przypada na 15 listopada. W tym terminie placówki naukowe, szkoły, a także uczelnie organizują otwarte wykłady, warsztaty, konferencje oraz inne wydarzenia związane z omawianą dyscypliną naukową.

Interesuje cię filozofia? Zobacz, gdzie można znaleźć pracę po tym kierunku studiów >>

PW

Fot. Pixabay.com

Źródło: Wikipedia.org

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama