Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Ubezpieczenie na studiach - czy student jest ubezpieczony?

2017-10-20

"Czy jest Pan ubezpieczony?" - to pytanie, które często pada u lekarza lub w innym miejscu, w którym jest to dosyć ważna kwestia. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak to wygląda w szkole wyższej. Warto zainteresować się tym tematem, ponieważ brak ochrony może sprawić, że w przyszłości pożałujemy, że o to nie zadbaliśmy. Zobacz, czy student jest ubezpieczony?

Zobacz, co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia na studiach!

Ubezpieczenie na studiach

Jak sprawdzić stan naszego ubezpieczenia? To jest akurat bardzo proste. Wystarczy, że udamy się do dowolnego oddziału NFZ z dowodem osobistym. Tam już pracownik placówki sprawdzi, jak wygląda nasza sytuacja.

Skąd wziąć ubezpieczenie?

Ubezpieczenie zdrowotne studenta posiada właściwie każdy, kto uczęszcza do szkoły wyższej. Duża część studentów to osoby młode, które cały czas podlegają temu świadczeniu przez rodziców. Taki stan trwa do ukończenia przez nich 26. roku życia. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których student podczas wakacji podejmuje się pracy na umowę, w której jest ubezpieczony. Wtedy pojawia się problem, gdyż wracając na studia, traci on to świadczenie. W takiej sytuacji musi on ponownie zgłosić do NFZ, aby ten status zmienić.

Ubezpieczenie zdrowotne to jednak nie jedyna ochrona, jaką możemy być objęci. Istnieje jeszcze możliwość wykupienia NNW.

NNW to ubezpieczenie studenta, które może wykupić każdy na swojej uczelni. Opłata jest nieduża, a przysługuje w razie nagłych wypadków. Wtedy mamy możliwość ubiegania się o odszkodowanie po nieoczekiwanym zdarzeniu, po którym nasz stan zdrowia uległ pogorszeniu.

Często na myśl nam przychodzi, że bezsensowne jest to ubezpieczenie dla studenta, bo płacimy za nie, a i tak się ono nam często nie przydaje. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że w każdej chwili możemy się poślizgnąć, złamać sobie nogę lub wyrządzić inną krzywdę. Dlatego dbajmy o swoją przyszłości i zdrowie, ponieważ kiedyś może być już za późno i nie dostaniemy żadnej pomocy w nagłym wypadku.

PW

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama