Konferencje - Z życia Uczelni

Akademia Inwestowania Alternatywnego - konferencja o pozagiełdowych sposobach na pomnażanie kapitału

2021-03-01 08:34:03

Od dawna wiadomo, że inwestowanie na giełdzie wiąże się z ryzykiem. Mali gracze mają coraz mniej do powiedzenia w obliczu finansowych gigantów, a o decyzjach inwestycyjnych coraz częściej decydują algorytmy. Można się przeciwko temu buntować, jak użytkownicy Reddita, którzy chcieli utrzeć nosa gigantom stosującym krótką sprzedaż na akcjach GameStop. Lepszym pomysłem jest jednak znalezienie pozagiełdowych sposobów pomnażania kapitału.

Akademia Inwestowania Alternatywnego - baner plakat

W skrócie:

  • "Akademia Inwestowania Alternatywnego" to konferencja, podczas której możecie zapoznać się z pozagiełdowymi sposobami pomnażania kapitału.
  • Podczas wydarzenia odbywać się będą warsztaty oraz panele dyskusyjne dotyczące inwestowania w złoto, nieruchomości, alkohole, samochody, instrumenty muzyczne i dzieła sztuki.
  • Zapisy na Akademię odbywają się od 18 marca do 2 kwietnia 2021 r.
  • 16 marca odbędzie się pierwszy otwarty webinar o inwestycjach w instrumenty muzyczne.
  • Osoby, które wezmą udział w projekcie, otrzymają ratyfikowany certyfikat.
  • Inicjatywa jest przygotowywana przez Studenckie Koło Naukowe Biznesu, działające przy SGH w Warszawie.

Inwestowanie Alternatywne w nowym wydaniu

Studenci SGH należący do Studenckiego Koła Naukowego Biznesu postanowili wziąć sprawy we własne ręce. Już 19 kwietnia 2021 startuje przygotowana przez nich konferencja – "Akademia Inwestowania Alternatywnego", znana we wcześniejszych latach pod nazwą "Inwestycje Alternatywne". Będzie to seria paneli dyskusyjnych i warsztatów z inwestorami, ale nie tylko. To niecodzienne wydarzenie zagwarantuje możliwość dyskusji z tymi, którzy tworzą świat inwestycji alternatywnych, a całość projektu będzie zakończona ratyfikowanym certyfikatem.

Skalę tegorocznej edycji może pokazywać partnerstwo strategiczne CFO Services oraz patronaty honorowe takich instytucji jak Filharmonia Narodowa, Opera Królewska i Opera Narodowa. Dodatkowo do grona licznych patronów medialnych dołączył portal dlaStudenta.pl.

Akademia Inwestowania Alternatywnego - tematy i goście

Co to dokładnie znaczy inwestować alternatywnie? O inwestowaniu w złoto, które przybliży partner projektu - firma Tavex - pewnie już wiele osób słyszało. Mało kto jednak wie, jak robić to dobrze, czyli mówiąc wprost – zyskownie. Podobnie ma się sprawa z nieruchomościami, gdzie panel ich dotyczący zaszczycą takie osobistości jak Januray CiszewskiMateusz Radomyski, Wojciech Orzechowski, Rupert Aleksiejuk i Karol Wójcik.

Nieco mniej oczywiste miejsce do lokowania swojego kapitału to chociażby rynek alkoholi. Tutaj podczas trwania panelu uczestnicy będą mieli okazję stać nie tylko koneserami, ale przede wszystkim ekspertami potrafiącymi pomnażać swoje oszczędności. Zadbają  o to m. in. czterokrotny Mistrz Polski Sommelierów Tomasz Kolecki oraz Grzegorz Michalski - znawca inwestowania w beczki Whisky.

Samochody przeważnie kojarzą się z czymś, co szybko traci na wartości. Nie musi tak wcale być! Dzięki Akademii Inwestowania Alternatywnego fani motoryzacji biorąc udział w specjalnym panelu, mogą nauczyć się jak zarabiać na swojej pasji. Wśród zaproszonych gości kolejną edycję z rzędu będzie dziennikarz TVN Turbo Patryk Mikiciuk, którego słuchacze w zeszłorocznej edycji wypełnili jedną z auli SGH bardziej, niż kiedykolwiek zrobili to studenci uczęszczający na wykłady. O pomnażaniu kapitału na motoryzacji opowiedzą także Przemysław Grygiencze i Przemysław Nogal.

W tegorocznej edycji można spodziewać się także wielu akcentów związanych ze sztuką. Webinar o instrumentach muzycznych poprowadzą: skrzypek Janusz Wawrowski, przedstawiciel Steinway&Sons Marcin Wieczorek i dyrektor Narodowego Forum Muzyki Andrzej Kosendiak. Z kolei panele dotyczące dzieł sztuki oraz designu zaszczycą takie nazwiska jak: A. Niemczycka-Gottfried, K. Bondar, Ł. Gorczyca, W. Szafrański, I. Rusiniak, M. Miernik, czy M. Kochanowska. Wszyscy prelegenci są zawodowo związani z inwestowaniem w sztukę, bądź z jej tworzeniem.

Różnorodność dziedzin poruszanych podczas Akademii Inwestowania Alternatywnego jasno pokazuje, że swoich oszczędności nie trzeba trzymać w banku, ani grać nimi na giełdzie. Wszystko może być potencjalną inwestycją, a jedyne ograniczenie to ludzka kreatywność. Dzięki zaangażowaniu studentów z SKN Biznesu każdy zainteresowany będzie mógł wyzwolić właśnie swoją kreatywność i nauczyć się inwestować alternatywnie.

Jak wziąć udział?

Rekrutacja do Akademii trwa od 18 marca do 2 kwietnia. Za to 16 marca odbędzie się otwarty webinar dotyczący inwestowania w instrumenty muzyczne. Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnego fanpage’a Akademii:

  • https://www.facebook.com/AkademiaInwestowaniaAlternatywnegoSGH

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: 2021, Inwestowanie Alternatywne, Zapisy, Tematy, Studenckie Koło Naukowe Biznesu SGH, Webinar
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kliwent Event 2021 - Kliwent e-Event Kraków

Dowiedz się więcej o konferencji online, która odbędzie się w dniach: 24-28 maja 2021 r.

Studencki Festiwal Informatyczny 2021 - informacje
Studencki Festiwal Informatyczny 2021 - informacje o wydarzeniu online

To już 16. edycja inicjatywy studentów z krakowskich uczelni!

Konferencja WspÃłłczesne Trendy w Biznesie 2021
Konferencja Naukowa "Współczesne Trendy w Biznesie" - informacje o edycji 2021

Podczas dwóch dni wystąpią ludzie biznesu i nauki oraz studenci.

Polecamy
V FORUM GREEN SMART CITY na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie Kraków

Wymiana informacji o możliwościach ratowania środowiska i polepszania naszych warunków życia.

"Szanse i wyzwania zawodu kosmetologa" - wirtualne spotkanie ekspertów organizowane przez WSZ w Gdańsku

Dyskusja doświadczonych specjalistów będzie cennym źródłem wiedzy dla osób zainteresowanych tym kierunkiem rozwoju.

Ostatnio dodane
Kliwent Event 2021 - Kliwent e-Event Kraków

Dowiedz się więcej o konferencji online, która odbędzie się w dniach: 24-28 maja 2021 r.

Studencki Festiwal Informatyczny 2021 - informacje
Studencki Festiwal Informatyczny 2021 - informacje o wydarzeniu online

To już 16. edycja inicjatywy studentów z krakowskich uczelni!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!