Kursy i szkolenia - Edukacja

Akademii Liderek Biznesu 2019 - informacje o wydarzeniu

2019-10-03 10:20:24

Akademia Liderek Biznesu to program edukacyjno-mentoringowy dla młodych kobiet, które chcą rozwinąć swoją karierę zawodową. W ciągu pięciu miesięcy studentki ostatnich lat uczestniczą w warsztatach i spotkaniach z liderkami biznesu, pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, organizacji pracy, zarządzania zespołem, czy budowania marki osobistej.

Akademia Liderek Biznesu 2019 - logo

To już trzecia edycja Akademii

Głównym celem programu jest edukacja młodych kobiet – studentek aspirujących do pełnienia kluczowych ról w organizacjach. - W ten sposób dążymy do wyrównania proporcji w budowaniu kariery oraz do poszerzania wiedzy, umiejętności i postaw niezbędnych młodym liderkom - tłumaczy Monika Nowak, koordynatorka projektu w Fundacji im. Lesława A. Pagi. - 25 dziewczyn, które zostanie zakwalifikowane do udziału w programie będzie miało okazję osobiście spotkać się z prezeskami i dyrektorkami firm ważnych dla polskiej gospodarki.

W poprzedniej edycji, do cyklu leadership zaproszone zostały m.in:

  • Joanna Kępczyńska, członkini zarządu innogy Polska ds.finansowych,
  • Paulina Kieszkowska-Knapik, adwokat, Wspólniczka w Kancelarii Adwokackiej KRK,
  • Agnieszka Wolska, dyrektor obszaru bankowości biznesowej i korporacyjnej Santander Bank Polska.

Pięć miesięcy inspirujących spotkań

Projekt składa się z warsztatów weekendowych, które odbywają się raz w miesiącu, programu mentoringowego - wieczornych spotkań z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz długoterminowych staży w firmach partnerskich. Zajęcia prowadzą m.in. Ewa Czertak – prezeska Akademii Marki z Klasą, Radosław Czekan – Warsaw Chamber Debate, Magdalena Petryniak – prezeska Story Seekers Polska i wielu innych.

Zwieńczeniem projektu jest gala, na której ponownie mogą spotkać się wszystkie uczestniczki wraz z prowadzącymi zajęcia, i podziękować za wspólnie spędzony czas. Jedną z największych zalet programu jest właśnie networking:

- Jestem wdzięczna za udział w Akademii, bo nigdzie indziej nie znalazłabym grona takich wspaniałych, utalentowanych, mądrych dziewczyn, które chcą być coraz lepsze i realizować swoje cele - tłumaczy uczestniczkom II edycji ALB, Katarzyna Szwaczko.

Zapraszamy do udziału

Do udziału w programie zapraszamy studentki ostatnich lat studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, a także absolwentki do 27 r.ż., na kierunkach:

  • biotechnologia, badania kliniczne, technologia żywności,
  • IT, robotyka,
  • medycyna, farmacja,
  • elektronika, inżynieria budowlana, automatyka,
  • finanse, ekonomia, księgowość, bankowość, marketing, psychologia
  • prawo i administracja

Pierwszy etap rekrutacji trwa do 4 listopada 2019 r. Zachęcamy do aplikacji poprzez formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/2liZi5y. W kolejnym etapie odbędą się rozmowy z setką wybranych kandydatek. O ostatecznych wynikach informacje pojawią się w połowie grudnia. Zajęcia rozpoczną się w lutym i potrwają do czerwca 2020 r. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie Fundacji: http://paga.org.pl/projekty/akademia-liderek-biznesu/akademia-liderek-biznesu-ii-edycja/o-projekcie?lang=pl.

A tak wyglądała poprzednia edycja ALB: https://www.facebook.com/watch/?v=441556366436019

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Rejestracja, Formularz, Jak wziąć udział, Program, Kwalifikacje, Warunki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Letnia Szkoła Giełdowa Go4Poland - trwają zapisy!

Poznaj szczegóły warsztatów, paneli dyskusyjnych i spotkań ze specjalistami!

Real Estate Case Day 2020 - warsztaty online

Informacje o tegorocznej edycji wydarzenia.

"KasaSięZgadza" - dowiedz się, jak zarządzać swoimi finansami!

Wystartował projekt studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki któremu nauczysz się wiele ciekawych rzeczy na temat przedsiębiorczości.

Polecamy
Odnieś sukces prowadząc bloga lub vloga
Odnieś sukces prowadząc bloga lub vloga

Szkolenia „iSupport” to niepowtarzalna szansa, by dowiedzieć się jak przekuć swoją pasję w stabilne źródło dochodu.

Osiągnij swoje cele z Odyseją Sukcesu
Osiągnij swoje cele z Odyseją Sukcesu

Na szkoleniu odkryjesz lub przypomnisz sobie swoje marzenia i wyznaczysz cele, by w pełni realizować siebie, by samo osiąganie i dążenie do celu było spełnieniem i satysfakcjonowało Cię każdego dnia.

Ostatnio dodane
Letnia Szkoła Giełdowa Go4Poland - trwają zapisy!

Poznaj szczegóły warsztatów, paneli dyskusyjnych i spotkań ze specjalistami!

Real Estate Case Day 2020 - warsztaty online

Informacje o tegorocznej edycji wydarzenia.

Konkurs Ziaja