Koła naukowe - Z Organizacji

Antybiotykoterapia pod Lupą Farmaceuty

2023-11-13 08:17:40

„Nie mam wody pod ręką, ale mam sok cytrusowy, to chyba też nim mogę popić antybiotyk.” „Po co mi probiotyk do antybiotyku, pewnie znowu chcieli mnie naciągnąć w aptece.” „Wiem, że biorę antybiotyk, ale chyba 2 drinki mi nie zaszkodzą.”

Zobacz też: IAESTE Wrocław zaprasza na wydarzenie Level UP Your Skills!

antybiotykoterapia„Antybiotykoterapia pod Lupą Farmaceuty”

Czy te zdania brzmią Wam znajomo? Może spotkaliście się z nimi w rozmowie ze znajomymi, rodziną, lub sami je kiedyś wypowiedzieliście? Antybiotyki, od momentu wynalezienia, wiele razy ratowały ludzkość z opresji różnych chorób. Niestety z biegiem czasu, na skutek niewłaściwej antybiotykoterapii, bakterie wytworzyły mechanizmy chroniące je przed działaniem tych leków, przekazując geny oporności na antybiotyki między pokoleniami. Docieramy aktualnie do punktu, gdzie coraz więcej antybiotyków nie działa już tak, jak jeszcze kilka lat temu. Czy możemy coś na to poradzić? Jak zadbać o siebie podczas przyjmowania antybiotyku, jednocześnie dbając o przyszłość medycyny? Na te oraz wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć organizatorzy oraz prelegenci w trakcie wydarzenia „Antybiotykoterapia pod Lupą Farmaceuty”, na które serdecznie zapraszamy.

„Antybiotykoterapia pod Lupą Farmaceuty” to coroczne wydarzenie organizowane przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji. W tym roku odbywać się będzie w dniach 20-24 listopada 2023 r. Celem tej akcji jest edukacja w temacie antybiotyków oraz roli farmaceuty w przebiegu prawidłowej antybiotykoterapii wśród pacjentów.

Wydarzenie prowadzone jest z okazji Europejskiego Dnia Wiedzy o Antybiotykach (18 listopada). Chcąc dołączyć do obchodów tak istotnego święta, w ciągu tygodnia na stronie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji na Facebook’u oraz na Instagramie publikowane będą infografiki oraz posty, a także prowadzone będą webinary pełne rzetelnej i niezmiernie ważnej wiedzy o antybiotykach. Jednakże głównym celem akcji są zajęcia w placówkach edukacyjnych prowadzone przez studentów farmacji. Zależy nam na promowaniu świadomej antybiotykoterapii od najmłodszych lat, gdyż dzięki temu wyrabia się dobre nawyki na przyszłość. Również w tym roku chcemy dotrzeć do jak największej liczby dzieci i młodzieży w wieku szkolnym i w sposób przystępny dla każdego etapu edukacji przybliżyć historię antybiotyków, pokazać zagrożenia związane z nieprawidłowym ich przyjmowaniem oraz przedstawić rolę farmaceuty w procesie antybiotykoterapii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Antybiotykoterapia pod Lupą Farmaceuty”!

Zachęcamy do śledzenia naszych działań w mediach społecznościowych:

ip

fot. materiały proasowe

Słowa kluczowe: Antybiotykoterapia pod Lupą Farmaceuty, ptsf, wydarzenie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
ptsf
Antybiotykoterapia pod Lupą Farmaceuty

Poznaj szczegóły wydarzenia.

strefa studenta
Jury wyłoniło najlepsze projekty opakowań

Kto został wyróżniony podczas konkursu Strefa Studenta?

Polecamy
Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne