Organizacje studenckie - Z Organizacji

O chorobach neurodegeneracyjnych na VII Kongresie PTSF

2023-07-20 10:00:27

W pigułce o wydarzeniu "Nowoczesne rozwiązania w terapii chorób neurodegeneracyjnych" to temat przewodni VII Kongresu Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji. W tym roku konferencja odbędzie się w dniach 14-17 września 2023 w Krakowie i zgromadzi studentów farmacji z całej Polski. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w licznych wykładach i warsztatach. Prowadzone będą przez zaproszonych przez organizację prelegentów, będących specjalistami w swoich dziedzinach nauki. Odbędzie się również Konkurs Prac Naukowych oraz Sesja Plakatów Naukowych, podczas których studenci farmacji będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia naukowe. Wydarzenie zwieńczy uroczysta gala.

ptsfSkąd pomysł na wydarzenie?

Kongres PTSF to wydarzenie, w ramach którego co rok studenci farmacji podejmują się dokształcenia w zakresie danego zagadnienia zdrowotnego. W tym roku będą to choroby neurodegeneracyjne. Problem ten staje się coraz istotniejszy dla naszego starzejącego się społeczeństwa. Celem VII Kongresu jest zapewnienie uczestnikom różnorodnej wiedzy z dziedzin związanych z chorobami neurodegeneracyjnymi, takich jak: patofizjologia, diagnostyka, farmakoekonomika czy opieka farmaceutyczna. Uczestnicy będą mogli rozwinąć się na płaszczyźnie teoretycznej, jak i praktycznej, uzyskując w ten sposób narzędzia do dalszego zgłębiania tematu.

O organizatorze

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji (PTSF) to największa organizacja zrzeszająca studentów farmacji z całej Polski. Obecnie w stowarzyszeniu działa około 1300 osób, a ich liczba co roku się powiększa. PTSF aktywnie działa i nie boi się podejmować nowych wyzwań. Cyklicznie organizuje konferencje edukacyjne, spotkania branżowe, akcje w szkołach, zbiórki charytatywne, jak również inicjatywy na skalę światową.

Dowiedz się więcej

Zapraszam do odwiedzania naszych social mediów, aby dowiedzieć się więcej o Kongresie!

Fanpage Kongres PTSF: https://www.facebook.com/ptsf.kongres/

Fanpage PTSF: https://www.facebook.com/ptsf.online

Fanpage PTSF Kraków: https://www.facebook.com/ptsf.krakow

Strona internetowa PTSF: https://ptsf.pl/

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: PTSF, kongres, studenci farmacji
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
catch the skills
Podsumowanie konferencji "Catch the Skills"

Zobacz, jak przebiegało wydarzenie.

Finance Week
Finance Week XVI - Open a new financial chapter with Progress

Poznaj szczegóły wydarzenia organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Progress.

Polecamy
Zobacz nowy tekst od redakcji BIS AGH!
Czwartek z BIS AGH: 6. Wielka Wojna - UJ vs. AGH

Zobacz nowy tekst od redakcji BIS AGH!

Koncert finałowy odbędzie się 16 marca w Klubie Harenda.
Bands' Battle - weź udział w konkursie! Warszawa

Koncert finałowy odbędzie się 16 marca w Klubie Harenda.

Polecamy
Ostatnio dodane
catch the skills
Podsumowanie konferencji "Catch the Skills"

Zobacz, jak przebiegało wydarzenie.

Popularne