Kursy i szkolenia - Edukacja

Challenger 2.0 - trwa nabór na bezpłatne warsztaty design thinking

2020-09-09 10:49:11

Zarządcy i właściciele centrów handlowych zapraszają studentów i studentki, absolwentów i absolwentki  oraz środowisko start-upowe i twórców nowych technologii na bezpłatne warsztaty online design thinking. Do 5 października trwa nabór do programu Challenger 2.0 stworzonego przez Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji NextGenLab. Organizatorem prac jest Retail Institute. W trakcie dwutygodniowych warsztatów uczestnicy poznają od podszewki potrzeby i wyzwania stojące przed branżą handlową.

Centrum Handlowe Serenada MaylandInformacje o programie Challenger 2.0

We współpracy z liderami polskich i europejskich centrów handlowych, uczestnicy programu Challenger 2.0 będą mieli możliwość projektowania udoskonaleń usług, procesów, metod marketingowych, sprzedażowych, organizacyjnych i wielu innych. Branża centrów handlowych poszukuje młodych talentów, którym rzuca wyzwanie stworzenia koncepcji centrum handlowego przyszłości. Najciekawsze pomysły i idee, wypracowane przez zespoły projektowe w trakcie programu Challenger 2.0, zostaną nagrodzone i wdrożone przy pełnym wsparciu nie tylko zespołu Retail Institute, ale i firm stojących za nim. 

– Challenger 2.0 to przede wszystkim program edukacyjny, w ramach którego studenci, start-upy i spółki technologiczne poznają specyfikę branży centrów i sieci handlowych oraz nowoczesne narzędzia tworzenia innowacji. Stworzone w trakcie programu grupy projektowe opracują unikatowy bank innowacji, pomysłów i rozwiązań, będących odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania określonych segmentów klientów i konsumentów – mówi Anna Szmeja, Prezes Retail Institute.

Jak podkreślają twórcy projektu, branża handlowa musi podążać za nowoczesnymi technologiami, trendami oraz zmianami kulturowymi. Media społecznościowe, digitalizacja, aplikacje mobilne, zaawansowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, systemy smartAI, uczenia maszynowego, PropTech i FinTech – to tylko część wyzwań, które przed nią stoją. Jednocześnie właściciele centrów handlowych bardziej niż dotychczas skupiają się na człowieku i jego różnorodnych potrzebach, tak by tworzone miejsca i usługi były realizowane z poszanowaniem potrzeb i aspiracji klientów. Włączenie do prac projektowych młodych twórców i kreatorów pozwoli spojrzeć ekspertom na rynek z zupełnie nowej perspektywy. Dla uczestników program Challenger 2.0 to doskonała okazja do zdobycia nowych, uniwersalnych umiejętności, wiedzy i doświadczeń oraz mentoringu wybitnych specjalistów związanych z polskim i europejskim rynkiem centrów handlowych.

– Bez edukacji nie ma rozwoju, a ta bardzo często jest zbyt droga i niedostępna dla wielu młodych, utalentowanych osób. To z myślą o was stworzyliśmy przestrzeń wymiany myśli i pomysłów, która będzie inspirowała do projektowania nowoczesnych rozwiązań,  pomoże wam nabrać wiatru w żagle, dookreślić dalszą ścieżkę kariery i skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia wybitnych ekspertów. Challenger 2.0 to niezwykła podróż, w którą już dziś zapraszam studentów i absolwentów uczelni wyższych niemal wszystkich specjalizacji: przyszłych architektów, psychologów i socjologów, inżynierów, marketerów, specjalistów od systemów zarządzania i produkcji, finansistów, młodych pracowników naukowych, start-upy, NGOs oraz spółki technologiczne – mówi Anna Szmeja.

Challenger 2.0 online

W związku z postępującym wzrostem zachorowań na COVID-19, warsztaty odbędą się w środowisku online. Popołudniowe, 4 godzinne spotkania weekendowe pozwolą włączyć się do prac twórcom z całej Polski. Szczegółowe informacje na temat warunków udziału w programie Challenger 2.0 i formularz aplikacyjny są dostępne na stronie: https://nextgenlab.com.pl/

Wszystkie prace projektowe stworzone w trakcie programu Challenger 2.0 oraz rozwiązania startu-powe zostaną automatycznie skierowane do konkursu Challenger 2.0 w jednej z 5 kategorii:

  • Tarcza: innowacje, które pomogą firmom handlowym wyjść z kryzysowej sytuacji i poradzić sobie
    z ekonomicznymi skutkami pandemii;
  • New Retail: robotyka, automatyzacja, AI, uczenie maszynowe, algorytmy, rozwiązania optymalizujące procesy biznesowe, narzędzia analityczne;
  • Green Retail: rozwiązania niwelujące negatywny wpływ obiektów handlowych na środowisko, projekty i narzędzia proekologiczne (ochrona środowiska i klimatu);
  • Customer&Experience: rozwiązania dla klientów centrów i sieci handlowych budujące ich pozytywne doświadczenia. PropTech, FinTech, EduTech i wszystko co dotyczy handlu i zarządzania centrami oraz sieciami handlowymi;
  • WooW Award: nagroda dla tych, którzy nie wiedzieli, że się nie da, których idee i rozwiązania wykraczają poza schematy i kategorie.

Jak aplikować do Challenger 2.0?

Na stronie nextgenlab.com.pl, w zakładce aplikuj, znajduje się prosty formularz, który należy starannie wypełnić. Aplikacja do programu jest bezpłatna dla NGO’s, studentów i spółek start-upowych.

Partnerami korporacyjnymi programu Challenger 2.0 są firmy Apsys Polska, ECE Projektmanagement oraz Mayland Real Estate.

Partnerami merytorycznymi są: METRO PROPERTIES, Stary Browar, IMS SA oraz Uczelnia Wyższa Łazarskiego.

ip

fot. materiały organizatora - CH Serenada Mayland

Słowa kluczowe: Program Challenger 2.0, Warsztaty online, Zapisy, Nabór, 2020, Informacje, Link
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Program Challenger 2.0
Challenger 2.0 - trwa nabór na bezpłatne warsztaty design thinking

Dołącz do programu i zyskaj wsparcie dla swoich pomysłów od zarządców i właścicieli centrów handlowych!

Letnie kursy w Krakowskich Szkołach Artystycznych [WRZESIEŃ 2020]

Szycie haute couture, przygotowywanie ubioru i nakryć głowy... poszerz swoje umiejętności z KSA!

Spacją się skacze 2020 - infomracje o inicjatywie

Spacją się skacze czy strzela? Poznajmy odpowiedź w cyklu artykułów, podcastów i wideoesejów poświęconych grom!

Polecamy
Letnia Szkoła Giełdowa Go4Poland - trwają zapisy!

Poznaj szczegóły warsztatów, paneli dyskusyjnych i spotkań ze specjalistami!

"Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle, czyli kobieta lider" - spotkanie dla ambitnych Pań Kraków

Dowiedz się, jakie cechy charakteryzują najlepsze liderki i zdobądź cenne umiejętności i doświadczenie.

Ostatnio dodane
Program Challenger 2.0
Challenger 2.0 - trwa nabór na bezpłatne warsztaty design thinking

Dołącz do programu i zyskaj wsparcie dla swoich pomysłów od zarządców i właścicieli centrów handlowych!

Letnie kursy w Krakowskich Szkołach Artystycznych [WRZESIEŃ 2020]

Szycie haute couture, przygotowywanie ubioru i nakryć głowy... poszerz swoje umiejętności z KSA!

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.