Edukacja - Studia

Co wydarzyło się podczas Pomorskiego Studenckiego Sympozjum Chemicznego?

2021-10-01 08:36:22

Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne (PSSCh) to cykliczna ogólnopolska konferencja naukowa przeznaczona dla studentów, doktorantów i młodych naukowców, którzy chcą przedstawić swoje badania naukowe, bądź badania przeglądowe o charakterze popularnonaukowym z zakresu chemii, ochrony środowiska oraz ekologii. Jednym z wielu atutów PSSCh jest fakt, że sesje prezentacji i posterowe odbywają się w czasie rzeczywistym – Prelegenci przedstawiają na żywo swoje wyniki badań, po czym dyskutują z pozostałymi Uczestnikami.

Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne

Kiedy odbyło się Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne?

III edycja Sympozjum odbyła się w dniach 18-19.09.2021 r. w której wzięło udział 86 Prelegentów przedstawiając komunikaty ustne oraz posterowe z 19 ośrodków naukowych z całej Polski. Organizatorami aktualnej edycji byli: Bałtyckie Stowarzyszenie Chemików we współpracy z Naukowym Kołem Chemików Uniwersytetu Gdańskiego oraz Radą Samorządu Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Opiekę merytoryczną nad Sympozjum sprawowali Członkowie Komitetu Naukowego w skład którego wchodzili naukowcy z trzech Pomorskich Uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Sympozjum wsparły poprzez udzielone Patronaty: pomorskie ośrodki naukowe i samorząd terytorialny, organizacje
i instytucje krajowe oraz platformy medialne.

Co wydarzyło się podczas tegorcznej edycji konferencji naukowej?

Podczas Sympozjum zostały wygłoszone dwa wykłady inauguracyjne oraz jedno wystąpienie gościnne: pierwszego dnia (18.09) wykład inauguracyjny pt. „Od liniowych do bicyklicznych ligandów peptydowych” wygłosiła Pani prof. dr hab. Justyna Brasuń z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu; drugiego dnia (19.09) wykład inauguracyjny pt. „Wpływ branży chłodniczej na środowisko - 25 lat sieci 3R w Polsce” wygłosił Pan Prezes Krzysztof Grzegorczyk z PROZON Fundacji Ochrony Klimatu; drugiego dnia (19.09) wystąpienie gościnne pt. „KRD - prezentacja profilu organizacji” wygłosiła Pani mgr Patrycja Uram z Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Organizatorzy nagrodzili łącznie cztery najlepsze wystąpienia w kategoriach: komunikaty ustne i posterowe z badań własnych oraz badań przeglądowych o charakterze popularnonaukowym. Nagrodę główną zdobyli:

  • Pani Nina Tarnowicz – Staniak z Politechniki Wrocławskiej, za najlepszy komunikat ustny z badań własnych pt. „Catalysis of the Z-E isomerization of azobenzene by gold nanorods”
  • Pani Aleksandra Myślak z Politechniki Gdańskiej, za najlepszy komunikat posterowy z badań własnych pt. „Hybrydowe opatrunki na trudno gojące się rany”.
  • Pan Przemysław Jarosiński z Politechniki Warszawskiej za najlepszy komunikat ustny z badań przeglądowych  pt. „Kompatybilność rop naftowych – a komu to potrzebne?”
  • Pani Weronika Łukaszczyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego za najlepszy komunikat posterowy z badań przeglądowych pt. „”Inteligentne” hydrożele w terapii szytej na miarę”.

Organizatorzy dziękują wszystkim Prelegentom oraz Uczestnikom za udział w III Pomorskim Studenckim Sympozjum Chemicznym i życzymy dalszych sukcesów w badaniach naukowych.

ip

fot. materiały partnera

Słowa kluczowe: Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne, 2021
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Studia podyplomowe - jak wyglądają i kto moÅźe je rozpocząć?
Studia podyplomowe - jak wyglądają i kto może je rozpocząć?

Ile trwają studia podyplomowe i kto może na nie aplikować?

Akademickie Targi Pracy 2024
Przed nami Akademickie Targi Pracy w Łodzi

18 kwietnia to niezwykła data dla wszystkich, którzy poszukują możliwości zawodowych!

Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce
Jak wyglądają studia technologiczne za granicą?

10 proc. polskich kandydatów na studia za granicą wybrało w 2023 roku kierunki związane z IT i inżynierią.

Polecamy
Global Management Challenge - informacje o konkursie i grywalizacji

Podejmij wyzwanie i weź udział w największej symulacji biznesowej na świecie, która będzie dla Ciebie przepustką na studia podyplomowe i MBA.

studenckie targi pracy
Studenckie Targi Pracy SGH - poznaj przyszłych pracodawców

Zobacz, szczegóły wydarzenia, które pomoże ci zadbać o przyszłą karierę.

Ostatnio dodane
Studia podyplomowe - jak wyglądają i kto moÅźe je rozpocząć?
Studia podyplomowe - jak wyglądają i kto może je rozpocząć?

Ile trwają studia podyplomowe i kto może na nie aplikować?

Akademickie Targi Pracy 2024
Przed nami Akademickie Targi Pracy w Łodzi

18 kwietnia to niezwykła data dla wszystkich, którzy poszukują możliwości zawodowych!

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.