Edukacja - Studia

Co wydarzyło się podczas Pomorskiego Studenckiego Sympozjum Chemicznego?

2021-10-01 08:36:22

Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne (PSSCh) to cykliczna ogólnopolska konferencja naukowa przeznaczona dla studentów, doktorantów i młodych naukowców, którzy chcą przedstawić swoje badania naukowe, bądź badania przeglądowe o charakterze popularnonaukowym z zakresu chemii, ochrony środowiska oraz ekologii. Jednym z wielu atutów PSSCh jest fakt, że sesje prezentacji i posterowe odbywają się w czasie rzeczywistym – Prelegenci przedstawiają na żywo swoje wyniki badań, po czym dyskutują z pozostałymi Uczestnikami.

Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne

Kiedy odbyło się Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne?

III edycja Sympozjum odbyła się w dniach 18-19.09.2021 r. w której wzięło udział 86 Prelegentów przedstawiając komunikaty ustne oraz posterowe z 19 ośrodków naukowych z całej Polski. Organizatorami aktualnej edycji byli: Bałtyckie Stowarzyszenie Chemików we współpracy z Naukowym Kołem Chemików Uniwersytetu Gdańskiego oraz Radą Samorządu Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Opiekę merytoryczną nad Sympozjum sprawowali Członkowie Komitetu Naukowego w skład którego wchodzili naukowcy z trzech Pomorskich Uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Sympozjum wsparły poprzez udzielone Patronaty: pomorskie ośrodki naukowe i samorząd terytorialny, organizacje
i instytucje krajowe oraz platformy medialne.

Co wydarzyło się podczas tegorcznej edycji konferencji naukowej?

Podczas Sympozjum zostały wygłoszone dwa wykłady inauguracyjne oraz jedno wystąpienie gościnne: pierwszego dnia (18.09) wykład inauguracyjny pt. „Od liniowych do bicyklicznych ligandów peptydowych” wygłosiła Pani prof. dr hab. Justyna Brasuń z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu; drugiego dnia (19.09) wykład inauguracyjny pt. „Wpływ branży chłodniczej na środowisko - 25 lat sieci 3R w Polsce” wygłosił Pan Prezes Krzysztof Grzegorczyk z PROZON Fundacji Ochrony Klimatu; drugiego dnia (19.09) wystąpienie gościnne pt. „KRD - prezentacja profilu organizacji” wygłosiła Pani mgr Patrycja Uram z Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Organizatorzy nagrodzili łącznie cztery najlepsze wystąpienia w kategoriach: komunikaty ustne i posterowe z badań własnych oraz badań przeglądowych o charakterze popularnonaukowym. Nagrodę główną zdobyli:

  • Pani Nina Tarnowicz – Staniak z Politechniki Wrocławskiej, za najlepszy komunikat ustny z badań własnych pt. „Catalysis of the Z-E isomerization of azobenzene by gold nanorods”
  • Pani Aleksandra Myślak z Politechniki Gdańskiej, za najlepszy komunikat posterowy z badań własnych pt. „Hybrydowe opatrunki na trudno gojące się rany”.
  • Pan Przemysław Jarosiński z Politechniki Warszawskiej za najlepszy komunikat ustny z badań przeglądowych  pt. „Kompatybilność rop naftowych – a komu to potrzebne?”
  • Pani Weronika Łukaszczyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego za najlepszy komunikat posterowy z badań przeglądowych pt. „”Inteligentne” hydrożele w terapii szytej na miarę”.

Organizatorzy dziękują wszystkim Prelegentom oraz Uczestnikom za udział w III Pomorskim Studenckim Sympozjum Chemicznym i życzymy dalszych sukcesów w badaniach naukowych.

ip

fot. materiały partnera

Słowa kluczowe: Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne, 2021
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
zdobywanie zawodowych umiejętności
Edukacja kliniczna dla każdego - w Warszawie powstaje Pracownia Edukacji Klinicznej

Kursy oraz szkolenia zainteresowanym przedstawicielom zawodów: lekarza, prawnika, jak również urzędnikom, pracownikom służby zdrowia, w tym personelu administracyjnego.

Franciszek Walicki
Gra miejska śladami twórcy bigbitu: Sekretna Gdynia Walickiego

Zobacz, jak wziąć udział w wydarzeniu i gdzie się na nie zapisać.

Polecamy
LOT organizuje konkurs na pracę dyplomową. Do wygrania płatny staż, bilety i 10 000zł!

Do rywalizacji zgłaszać można prace dyplomowe z zakresu lotnictwa pasażerskiego oraz transportu cargo.

Sopockie Warsztaty Logistyczne 2019 - informacje o wydarzeniu

Weź udział w konferencji, dzięki której zdobędziesz praktyczną wiedzę związaną z logistyką!

Polecamy
Ostatnio dodane
zdobywanie zawodowych umiejętności
Edukacja kliniczna dla każdego - w Warszawie powstaje Pracownia Edukacji Klinicznej

Kursy oraz szkolenia zainteresowanym przedstawicielom zawodów: lekarza, prawnika, jak również urzędnikom, pracownikom służby zdrowia, w tym personelu administracyjnego.

Franciszek Walicki
Gra miejska śladami twórcy bigbitu: Sekretna Gdynia Walickiego

Zobacz, jak wziąć udział w wydarzeniu i gdzie się na nie zapisać.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.