Konferencje - Z życia Uczelni

DeBBaty 2020 - informacje o inicjatywie

2020-02-12 10:24:25

Projekt DeBBaty to inicjatywa organizowana z ramienia Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie we współpracy z Fundacją Forum Rozwoju Młodych i Fundacją Nowy Głos. Wyróżnia się ona swoją formułą na skalę ogólnopolską.

DeBBaty 2020 plakatInformacje o DeBBaty

DeBBaty łączy w sobie turniej debat oksfordzkich i cykl szkoleń projektowych dla licealistów. W projekcie udział bierze 12 miast w Polsce, podczas tegorocznej V edycji będą to Opole, Wrocław, Bielsko-Biała, Suwałki, Radom, Lublin, Rzeszów, Katowice, Olsztyn, Kielce, Toruń oraz Łódź. W każdym z tych miast organizowane są własne dwudniowe wydarzenia, na które składają się turnieje eliminacyjne oraz szkolenia obejmujące kompetencje miękkie, w których uczestniczyć mogą zarówno debatanci, jak i uczniowie szkół oraz nauczyciele.

Co więcej, na kilka tygodni przed turniejem eliminacyjnym w każdym mieście odbywa się szkolenie z zakresu debat oksfordzkich prowadzone przez reprezentanta Fundacji Nowy Głos. Dzięki temu uczniowie, którzy po raz pierwszy stykają się z tematem debat oksfordzkich również mają szansę wziąć udział w turnieju.

Celem projektu jest rozwój retoryki oraz debaty publicznej w naszym kraju. Ponadto, dąży się do oswojenia młodych Polaków z wystąpieniami publicznymi, a także co ważniejsze, pragnie się zaktywizować uczniów szkół średnich, dając im możliwość przyswojenia umiejętności praktycznych, które są niezbędne w ich przyszłej pracy zawodowej.

Projekt jest wyjątkową okazją do rozwoju dla członków zespołu projektowego – studentów SGH. Daje możliwość zorganizowania własnego wydarzenia w jednym z 12 miast oraz podszkolenia własnych kompetencji miękkich, by następnie prowadzić szkolenia i przekazywać tę wiedzę dalej. Prowokuje do rozwoju w sferze wystąpień publicznych, kontaktu z oficjelami oraz w typowych dla działalności projektowej obszarach jak granty, patronaty, grafika czy kontakt z partnerami.

DeBBaty 2020 - finał

Całość projektu wieńczy Wielki Finał, który odbędzie się 27-28 marca 2020 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie do rywalizacji staną najlepsze zespoły wyłonione podczas turniejów eliminacyjnych. Wydarzenie trwa dwa dni i jest okazją do integracji środowisk licealnych z całej Polski. Wtedy również pojawią się goście specjalni. W trakcie finału uczestnicy mają szansę zwiedzić Warszawę, a także pogłębić swoją wiedzę na temat stolicy Polski.

Tegoroczna edycja została już objęta Patronatem Honorowym JM Rektora SGH Marka Rockiego. Współpracy przy projekcie podjęły się firma Pearson, która przeprowadzi warsztaty w wybranych szkołach i zapewni nagrody zwycięzcom turnieju oraz Fundacja BNP Paribas, która od wielu lat odpowiedzialnie inwestuje w ludzi, pomysły i projekty.

Wielki Finał jest wydarzeniem otwartym, dlatego zachęcamy wszystkich do zajęcia miejsca na publiczności i kibicowania licealistom podczas turnieju.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Program Przebieg Turniej debat oksfordzkich Szkolenia Warsztaty Finał Gdzie Kiedy 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
"Nowe Rozdanie - Przemiany we Współczesnym Systemie Międzynarodowym" - informacje o konferencji

Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konferencja "WyStartuj z WuZetem 2020" - informacje o wydarzeniu

Planujesz założyć start-up i interesują cię historie sukcesów wielkich marek? Oto coś dla Ciebie!

Konferencja Naukowa "Turn Over a New Leaf" - informacje o wydarzeniu

Idzie nowe, a wraz z nim "Turn Over a New Leaf. Innovations, Pseudo-Innovations and Corporate Social Responsibility for the Future"!

Polecamy
Seminarium naukowe HR-owców
Seminarium naukowe HR-owców Katowice

Nie daj się zaskoczyć! Rekrutacja i selekcja bez tajemnic!” To hasło przewodnie seminarium organizowanego przez dwa koła naukowe.

Mity w komunikacji wewnętrznej
Mity w komunikacji wewnętrznej

Wielu menedżerów posiada błędne wyobrażenia na temat tego, czym jest wewnętrzny PR.

Ostatnio dodane
"Nowe Rozdanie - Przemiany we Współczesnym Systemie Międzynarodowym" - informacje o konferencji

Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konferencja "WyStartuj z WuZetem 2020" - informacje o wydarzeniu

Planujesz założyć start-up i interesują cię historie sukcesów wielkich marek? Oto coś dla Ciebie!