Inne - Z Organizacji

II spotkanie Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże

2013-04-25 12:14:50

Rewolucyjne technologie i produkty stosowane w budownictwie będą jednym z tematów II spotkania Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże (25-26 kwietnia 2013 r.) – największego projektu edukacyjnego dedykowanego uczelniom technicznym w Polsce. Kilkudziesięciu studentów reprezentujących Politechnikę Opolską, Wrocławską i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu weźmie udział w wykładach prowadzonych przez ekspertów Grupy oraz zwiedzi nowoczesne zakłady produkujące innowacyjne materiały budowlane.

Superekologiczny cement
II edycja UBGG, w który zaangażowych jest 300 najzdolniejszych studentów z 23 uczelni technicznych w kraju, została zainaugurowana na początku kwietnia w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. Tym razem studenci budownictwa zawitają na Dolny Śląsk, gdzie odwiedzą m.in. siedzibę firmy Betard w Długołęce, zajmującej się produkcją elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego przez użyteczności publicznej i przemysłowego, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynierskich, drogowych, mostowych, hydrotechnicznych i innych oraz zakład ZPB Kaczmarek w Prusicach, wykorzystujący w swojej produkcji m.in. Tiocem.    
              
To bardzo innowacyjny, zaawansowany technologicznie cement o wyjątkowych właściwościach ekologicznych. Dzięki zawartości fotokatalizatora w postaci nanometrycznego dwutlenku tytanu, wykonane z TioCemu powierzchnie betonowe aktywnie wpływają na poprawę jakości powietrza przez zmniejszenie stężenia szkodliwych tlenków azotu pochodzących ze spalania paliwa przez samochody oraz wykazują właściwości samooczyszczące się – mówi Andrzej Balcerek, prezes Górażdże Cement SA.

Projekt idealnie trafiający w potrzeby
Odwołując się do trwającej od wielu miesięcy ogólnopolskiej debaty dotyczącej kondycji szkolnictwa wyższego w Polsce, Grupa Górażdże proponuje unikatowy w skali kraju projekt edukacyjny, pozwalający najzdolniejszym studentom gruntownie przygotować się do wykonywania zawodu oraz polepszyć swoją sytuację na wymagającym rynku pracy. Pierwsza edycja programu została doskonale przyjęta i wysoko oceniona zarówno przez studentów, jak i środowisko akademickie.

Udział w projekcie z pewnością pomyślnie wpłynie na rozwój umiejętności i nauczy studentów jak w praktyce stosować cementy nowej generacji. Młodzi inżynierowie uzupełniają poszerzają własne horyzonty. W trakcie studiów, wykładowcy starają się na bieżąco przekazywać informacje dotyczące nowości w budownictwie, ale wiedza przekazywana przez praktyków podczas takich spotkań jest z pewnością lepiej przyswajalna i bardziej atrakcyjna – twierdzi Galina Antonowicz, doktorantka Politechniki Śląskiej, uczestniczka I spotkania UBGG w Zabrzu.

Ogólnopolski zasięg
Podczas pierwszej edycji Uniwersytetu Betonu (marzec-maj 2012 r.) odbywały się sesje wyjazdowe, podczas których studenci mieli możliwość poznania tajników produkcji najnowocześniejszych zakładów – cementowni, wytwórni betonu towarowego i kopalni kruszyw. Uczestniczyli też w dwóch konkursach badających znajomość właściwości i zastosowań cementu, betonu i kruszyw. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody m.in. wysokiej klasy sprzęt laboratoryjny. Najlepszą drużyną I edycji okazała się reprezentacja Akademii Górniczo-Hutniczej. Zwycięzcą konkursu indywidualnego został Konrad Kozik z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podczas drugiej edycji głównym zadaniem w konkursie zespołowym będzie stworzenie lekkiego betonu.

W tym roku zjazdy UBGG odbędą się nie tylko we wspomnianym Zabrzu i Wrocławiu, ale także m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Rybniku. Finał II Edycji Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże zaplanowany został na maj 2014 r.

ip

Słowa kluczowe: konkurs grupa górażdże uniwersytet betonu sesje wyjazdowe konkurs pwr po up materiały budowlane
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
spektakl
Stwórz międzypokoleniowy spektakl!

Poznaj szczegóły projektu Art Generacje.

Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Polecamy
Tydzień Uśmiechu - charytatywny kiermasz na SGH Warszawa

Dochód ze sprzedaży podarunków zostanie przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci!

Prawie Kino Letnie 2019 - darmowe pokazy filmowe w Warszawie Warszawa

Zapraszamy na darmowe seanse plenerowe na Uniwersytecie Warszawskim! Poznajcie plan filmów i wszystkie szczegóły.

Ostatnio dodane
spektakl
Stwórz międzypokoleniowy spektakl!

Poznaj szczegóły projektu Art Generacje.

Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.