Polska - Świat nauki

Innowacyjnie w biznesie i nauce? Konkurs Innowator Mazowsza wystartował!

2022-07-19 09:36:24

Samorząd Mazowsza po raz czternasty nagrodzi innowacyjne firmy i kreatywnych naukowców. Rozpoczął się nabór wniosków do konkursu Innowator Mazowsza. Wnioski w konkursie dla mazowieckich przedsiębiorców i naukowców już można wypełniać.

innowator

Do kogo skierowany jest konkurs?

Czas na złożenie aplikacji trwa do 16 sierpnia 2022. Konkurs skierowany jest do tych, którzy w swoich firmach wprowadzają lub wykorzystują innowacyjne produkty i rozwiązania technologiczne, organizacyjne czy marketingowe lub tworzą je na mazowieckich uczelniach.

Nagrody przyznawane będą w jednej z dwóch kategorii:

  • “Innowacyjna Firma”
  • “Innowacyjny Naukowiec”,

a ideą Konkursu jest wspieranie i promocja postaw proinnowacyjnych oraz budowanie świadomości wśród mieszkańców Mazowsza, w szczególności w środowisku naukowym oraz biznesowym. To współzawodnictwo pokazuje jak pięknie świat nauki i biznesu mogą się łączyć, przeplatać i wspierać.

Dorota Czekaj o konkursie Innowator Mazowsza

- Na rozwój innowacyjności wpływa wiele czynników. Rekomendowane jest prowadzenie własnej działalności badawczej, jak również współpraca z instytucjami badawczymi, ośrodkami naukowymi czy parkami technologicznymi. Nie do przecenienia jest też realny wpływ na życie społeczne, gospodarcze, dobrobyt mieszkańców. Dlatego właśnie udział w takim konkursie jak Innowator Mazowsza, który łączy świat biznesu i nauki, jest szansą na ocenienie swojego potencjału i możliwością jeszcze bardziej stabilnego rozwoju w przyszłości. - przekonuje Dorota Czekaj, prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, która realizuje XIV edycję Konkursu Innowator Mazowsza

W każdej z kategorii przyznawane są trzy nagrody. Łączna pula nagród finansowych to 113 000 zł! O tym jak ogromną szansą dla innowatorów jest udział w Konkursie, świadczy fakt, że tylko w ubiegłym roku wpłynęło ponad sto wniosków w obu kategoriach. Ale czy tylko o finansowanie jest to bój? Jaką wartość niesie w sobie zdobycie uznania w Konkursie?

- Wyróżnienie, które otrzymaliśmy za linię mebli 4Nature Smart Green, było dla nas ważnym sygnałem, że działalność naszej firmy została dostrzeżona. Widzimy dużą potrzebę wprowadzania roślin do zurbanizowanej przestrzeni. Głęboko wierzymy w to, że ich otoczenie poprawia jakość życia człowieka, dlatego bardzo cieszy nas każde działanie, które przyczynia się do promocji tej idei oraz naszej firmy. - podkreśla Beata Dziedzic Co-Founder & CTO, 4Nature System, wyróżniona podczas XIII edycji Konkursu Innowator Mazowsza

Innowacje w różnych dziedzinach nauki

Przez kilkanaście lat istnienia Konkursu nagrody przyznawane były za innowacje z przeróżnych dziedzin: chemii, fizyki, działań prospołecznych, biologii, medycyny, psychologii, techniki, informatyki.

Wszystkie wnioski, które wpłyną za pośrednictwem formularzy internetowych do 16 sierpnia 2022, zostaną ocenione pod względem formalnym i przekazane ekspertom do oceny merytorycznej, a ich rekomendacje zostaną przekazane Kapitule Konkursu, której przewodniczy Marszałek Województwa Mazowieckiego.

– Udział w konkursie to duża szansa nie tylko na zdobycie atrakcyjnych nagród finansowych, ale także wypromowanie swoich projektów. Serdecznie zachęcam do składania swoich aplikacji – dodaje marszałek Adam Struzik.

Zwycięzców poznamy na konferencji finałowej w listopadzie. Szczegóły znajdują się na stronie: https://innowacyjni.mazovia.pl/dzialania/innowator-mazowsza/xiv-edycja-konkursu.html

Formularze zgłoszeniowe:

  • Innowacyjna Firma - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdnbtVB8XspOizRDJFN-RCWIBdbiMK8_V7zhq0oYTnaHv3ruQ/viewform
  • Innowacyjny Naukowiec - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfv2WwvPv0fwJd10BL79h6omJkA2mq7IAtWCNLRuoUkyHAtQA/viewform

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Konkurs Innowator Mazowsza, rekrutacja, nagroda
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
innowator
Innowacyjnie w biznesie i nauce? Konkurs Innowator Mazowsza wystartował!

Łączna pula nagród finansowych to 113 000 zł!

Znamy wyniki rankingu Perspektywy 2022

Sprawdź, która uczelnia w Polsce jest najlepsza.

Polecamy
Zobacz jak wyglądała edukacja w czasach II Wojny Światowej.
Szkolnictwo w czasach II Wojny Światowej

Zobacz, jak wyglądała edukacja w czasach II Wojny Światowej!

Finansowanie NCN dla 6 projektów badań Uniwersytetu Gdańskiego nad wirusami i epidemiami

Dowiedz się, jakie projekty badawcze zostaną opłacone przez Narodowe Centrum Nauki.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.