Z życia Uczelni - Studia

IX Małopolskie Targi Żywności "Zasmakuj z URK" oraz XXV Małopolska Giełda Agroturystyczna

2023-09-13 07:57:48

W dniach od 16 do 17 września br. od godziny 10:00 do 16:00 na terenie przed zabytkowym Dworkiem Uniwersytetu Rolniczego przy ul. Balickiej 253 odbywać się będą IX Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z URK” oraz XXV Małopolska Giełda Agroturystyczna.

wydarzenieKilkadziesiąt wystawców żywności tradycyjnej i regionalnej, produktów zdrowotnych, ofert agroturystycznych, pokazy kulinarne, a także zajęcia z animatorami i wiele innych atrakcji czekać będzie na wszystkich tych, którzy w dniach od 16 do 17  września 2023 r. odwiedzą kampus Uniwersytetu Rolniczego przy ulicy Balickiej 253. Na stoiskach znaleźć będzie można m.in. miody, produkty pszczele, pierogi, wędliny, zioła, sery, wino, oleje, masło, musztardy, soki, jabłka, gruszki, octy,  suplementy diety, wyroby garmażeryjne, dania regionalne, pieczywo na zakwasie, przetwory warzywne, zupy na zakwasie, mąki ekologiczne, regionalne lody, lawendę lekarską.  Celem wydarzenia jest propagowanie idei zdrowego, aktywnego stylu życia. To także odpowiedź na rosnące zainteresowanie mieszkańców Małopolski produktami tradycyjnymi i regionalnymi. Targi odbędą się w tym roku po raz dziewiąty, natomiast Giełda Agroturystyczna już po raz dwudziesty piąty.

Wydarzenie jak co roku będzie mieć charakter pikniku rodzinnego na otwartym powietrzu. Organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje dla zwiedzających  jak np. występy gminnych zespołów folklorystycznych, pokazy tańca,  prezentacje kulinarne, warsztaty, gry i zabawy dla najmłodszych, a także „ogród zabaw dla dzieci”. Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs na najsympatyczniejszego wystawcę. Wstęp wolny.

Partnerzy wydarzenia: Województwo Małopolskie, Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Małopolski Oddział Regionalny

Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Krakowie, Małopolska Izba Rolnicza, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie, Stowarzyszenie Polska Ekologia, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, Stowarzyszenie Agroturystyczne „Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne”.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: IX Małopolskie Targi Żywności, Zasmakuj z URK, XXV Małopolska Giełda Agroturystyczna
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
studenci we Wrocławiu
Studencki Alfabet Wrocławia - ta wiedza ułatwia adaptację w mieście

Pierwsze kroki we Wrocławiu bywają trudne - by je ułatwić, przygotowano ten poradnik.

Polecamy
#MEETUP UMCSxSANTANDER - Spotkanie z Busem przez Świat Lublin

Karol i Ola Lewandowscy gośćmi Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zobacz, kiedy moÅźna starać się o przedłuÅźenie sesji egzaminacyjnej!
Przedłużenie sesji egzaminacyjnej - jak to zrobić?

Zobacz, kiedy można starać się o przedłużenie sesji egzaminacyjnej!

Polecamy
Ostatnio dodane
studenci we Wrocławiu
Studencki Alfabet Wrocławia - ta wiedza ułatwia adaptację w mieście

Pierwsze kroki we Wrocławiu bywają trudne - by je ułatwić, przygotowano ten poradnik.

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne