Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Jak oszczędzać na studiach? 3 sprawdzone sposoby

2018-10-09 09:36:57

Rozpoczęcie studiów to dla większości młodych ludzi konieczność przeprowadzki z domu rodzinnego do zupełnie obcego miasta. Koszty związane z utrzymaniem się, dojazdami i codziennym życiem są często są naprawdę spore. Jak zacząć oszczędzać, jednocześnie prowadząc swobodny tryb życia? Zobacz sprawdzone sposoby i zacznij od zaraz!

Studia - koszty utrzymania

Ograniczaj jedzenie na mieście

Jedzenie na mieście bez wątpienia jest wygodnym rozwiązaniem. Szybko jednak zobaczysz, że obciąża mocno Twój portfel, a na dłuższą metę potrafi się także zwyczajnie znudzić. Jak znaleźć złoty środek? Postaw na obiady przygotowywane we własnej, studenckiej kuchni. Nie muszą to być wyrafinowane potrawy. Zrób rozsądne zakupy, przejrzyj przepisy w internecie i przekonaj się, że gotowanie może być naprawdę przyjemne! Zawsze zostaje także opcja przywiezienia gotowego jedzenia z domu. To jeszcze wygodniejsze i co więcej, jeszcze bardziej oszczędne!

Kupuj książki i akcesoria papiernicze online

Październik to dla studentów wzmożone wydatki z powodu "wyprawki" na studia. Jak na niej zaoszczędzić? Jeśli będziesz kupować podręczniki naukowe pamiętaj, aby zrobić to online.  To najszybsza droga do oszczędności. Porównując ceny w internetowych księgarniach do sklepów stacjonarnych na pewno zauważysz różnicę na plus dla Twojego portfela. Zrób research i poznaj księgarnie takie jak https://www.profit24.pl/prawo, gdzie wybór książek dla studentów robi wrażenie! To samo dotyczy także akcesoriów papierniczych, które zawsze przydają się podczas notowania na zajęciach i nauki!

Kupując przez internet możesz:

- przede wszystkim zaoszczędzić pieniądze,
    
- zaoszczędzić swój czas,
    
- korzystać z niebanalnego asortymentu.

Wyznacz sobie maksymalną dzienną kwotę, jaką możesz wydać

To kolejny, równie sprawdzony sposób na zaoszczędzenie na studiach. Podczas zajęć na uczelni, spotkań z przyjaciółmi czy studenckich imprez na mieście pieniądze szybko uciekają z portfela. Aby temu zapobiec, spróbuj wyznaczyć sobie maksymalną kwotę, jaką możesz wydać każdego dnia. Jeśli prowadzisz budżet studencki samodzielnie, to naprawdę może się udać! Zapisuj także swoje wydatki i rób miesięczne podsumowania. To klucz do sukcesu!

Artykuł zewnętrzny

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: wydatki, tanie życie, jak oszczędzać, przeceny
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!
Nowe zasady przyznawania kredytów studenckich

Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!

Zobacz najwaÅźniejsze rzeczy, o ktÃłrych warto pamiętać przed sesją!
O czym warto pamiętać przed sesją egzaminacyjną na studiach?

Zobacz najważniejsze fakty, o których warto pamiętać przed sesją!

Polecamy
9 rzeczy, które będą żałosne po skończeniu studiów
9 rzeczy, które będą żałosne po skończeniu studiów

Przez te magiczne pięć lat uchodzi nam płazem wiele rzeczy. Jeśli będziemy je dalej robić po skończeniu studiów, wszyscy będą uznawać nas za loserów.

Dziewczyny na politechniki!
Dziewczyny na politechniki!

Po raz drugi zorganizowana została akcja, promująca studiowanie kobiet na uczelniach technicznych. Finałem wydarzenia będzie ogólnopolski dzień otwarty tylko dla dziewczyn na wszystkich największych Politechnikach w Polsce.

Ostatnio dodane
Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!
Nowe zasady przyznawania kredytów studenckich

Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!