Konkursy - Edukacja

KOKOS 2020 - Wyniki VI edycji i Konkursu Konstrukcji Studenckich

2020-06-10 12:13:01

Kolejna edycja Konkursu Konstrukcji Studenckich (KOKOS) właśnie się zakończyła! Inicjatywa, w ramach działań Niezależnego Zrzeszenia Studentów, wyłonienia i nagrodzenia najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, studentów najlepszych uczelni technicznych z całej Polski, przybrała w tym roku wyjątkową, ze względu na warunki formę.

Zobacz: Laureaci konkursu KOKOS 2020 [GALERIA]

Grafika konkursu KOKOS informujaca o jego zakończeniuKonkurs Konstrukcji Studenckich 2020

Mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo Uczestników, Organizatorzy Konkursu podjęli decyzję o zdalnej realizacji wszystkich etapów Konkursu. Na przełomie marca i kwietnia odbyła się seria wirtualnych wydarzeń towarzyszących "Zbij kokos z KOKOSem: Zdalne prelekcje w czasach zarazy", podczas której eksperci ze świata nauki, techniki i biznesu dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Prelekcje skierowane były do młodych konstruktorów, a dodatkowo przyciągnęły także osoby zainteresowane samorozwojem w tych trudnych czasach.
Niektóre z prelekcje wciąż są dostępne na wydarzeniu: http://www.facebook.com/events/2621658384782259/.

Zapisy do Konkursu potrwały do 30 kwietnia, a tegoroczna edycja okazała się rekordowa pod względem liczby zgłoszeń. Na podstawie przesłanych materiałów, dokumentacji technicznej, zdjęć oraz filmików wyłoniono 29 Finalistów! Finałowe konstrukcje zostały zaprezentowane w formie ogólnodostępnej na platformie Facebook w ramach Wirtualnej Wystawy Konstrukcji. W kolejnym etapie Konkursu konstruktorzy dokonali prezentacji i obrony swoich projektów przed Komisją Konkursową, oczywiście także w sposób zdalny.

KOKOS 2020 - finał konkursu

Podczas VI edycji Konkursu Konstrukcji Studenckich nie mogło zabraknąć Gali Finałowej. Kinga Helik - Koordynator Krajowa projektu 30 maja za pośrednictwem social mediów ogłosiła laureatów w każdej z 5 kategorii. Zwycięskie konstrukcje otrzymały nagrody główne w postaci 5 tysięcy złotych oraz dodatkowe nagrody rzeczowe! Wyniki Konkursu pojawiły się na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/263547588024378/.

Zwycięzcami VI edycji Konkursu Konstrukcji Studenckich w poszczególnych kategoriach zostali:

  • SMART ROBOTS - Łódź podwodna OKOŃ Koła Naukowego Robotyków z Politechniki Warszawskiej; celem projektu jest realizacja badań podwodnych i wdrażania autonomii w pojazdach poruszających się w środowisku wodnym,
  • LIFE UPGRADE - bolid e-MaksPower konstruktorów z Politechniki Warszawskiej i Akademii Sztuk Pięknych; jest to w pełni funkcjonalny bolid sportowy przeznaczony dla osoby niepełnosprawnej o znacznie ograniczonym zakresie ruchu; docelowym odbiorcą projektu jest niepełnosprawny chłopiec, który potrafi poruszać jedynie nadgarstkiem,
  • VEHICLE - Lodz Solar Team Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji z Politechniki Łódzkiej; studenci z zespołu budują samochody napędzane energią słoneczną; Eagle Two to pojazd elektryczny zasilany energią pozyskiwaną z ogniw fotowoltaicznych, który startuje w zawodach na całym świecie,
  • RAILWAY - Alarm Bagażowy zespołu SKORP z Politechniki Gdańskiej i Akademii Sztuki w Szczecinie; celem projektu jest uchronienie bagażu przed kradzieżą na czas opuszczenia przedziału lub snu poprzez zdalne alarmowanie o takim incydencie,
  • JOKER - Kładka Nożycowa Koła Naukowego Mechaniki Konstrukcji "Aksjator" z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie; projekt jest połączeniem Budownictwa i Mechaniki; kładka po rozłożeniu spełnia warunki stawiane konstrukcjom służącym do przeprawy nad różnego rodzaju przeszkodami.

Wszystkim Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

- Tegoroczna edycja Konkursu Konstrukcji Studenckich była wyjątkowa pod wieloma względami. Realizacja przedsięwzięcia pomimo panujących warunków stanowi ogromny sukces całego Centrum Krajowego Projektu. Sytuacja sprawiła, iż kluczowe dla przebiegu Konkursu decyzje musiały zapaść w ciągu kilkudziesięciu godzin, co wiązało się z dodatkowym nakładem pracy. Bardzo serdecznie dziękuję całemu zespołowi za poświęcony czas, włożony trud oraz ogromne zdolności adaptacyjne. - Komentuje Kinga Helik, Koordynator Krajowa Projektu.

Konkurs Konstrukcji Studenckich nie mógłby odbyć się bez Partnerów. VI edycję KOKOSa wsparła firma PCO S.A., a Partnerem Głównym Projektu były Polskie Koleje Państwowe S.A

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Konkurs Konstrukcji Studenckich 2020, Laureaci, Zwycięzcy, Finał, Projekty, Informacje

KOKOS 2020 - Laureaci (5)

KOKOS 2020 - Laureaci
KOKOS 2020 - Laureaci
KOKOS 2020 - Laureaci
KOKOS 2020 - Laureaci
KOKOS 2020 - Laureaci
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Discover Europe 2021
"Discover Europe 2021?" - informacje o konkursie fotograficznym dla studentów

Poznaj kategorie, zasady oraz termin gali finałowej i nagrody.

OgÃłlnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej 2021
IV Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej - informacje o inicjatywie PTSF

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji zaprasza do udziału w konferencji i dwóch konkursach!

Hackathon HacknarÃśk 2021
Hacknarök 2021 - informacje o konkurse i zapisach

Piąta odsłona boskiej batalii o wieczną chwałę!

Polecamy
Zgłoszenia moÅźna przesyłać do 4 listopada.
JustBrief - weź udział w konkursie i wygraj 10 000 złotych!

Zgłoszenia można przesyłać do 4 listopada.

Uchwyć chwilę! Rusza kolejna edycja Głębi Spojrzenia!

Poznaj szczegóły wyjątkowego konkursu fotograficznego - dowiedz się, jak wziąć udział, jaka jest tematyka prac i co czeka na zwycięzców!

Polecamy
Ostatnio dodane
Discover Europe 2021
"Discover Europe 2021?" - informacje o konkursie fotograficznym dla studentów

Poznaj kategorie, zasady oraz termin gali finałowej i nagrody.

OgÃłlnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej 2021
IV Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej - informacje o inicjatywie PTSF

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji zaprasza do udziału w konferencji i dwóch konkursach!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!