Z Organizacji - Studia

Liderzy Ochrony Zdrowia poszukiwani: szansa na praktyki i spotkania z ekspertami

20 czerwca 2021 r. zakończy się rekrutacja do projektu

2021-05-26 12:19:35

Fundacja im. Lesława A. Pagi inicjuje i koordynuje projekty, które łączą środowisko naukowe z biznesem w czasach, gdy programy edukacji wyższej nie zawsze nadążają za dynamicznie zmieniającym się rynkiem pracy. Działania są skierowane do studentów oraz absolwentów uczelni wyższych. Jednym z nic jest kolejna edycja Projektu Liderzy Ochrony Zdrowia!

Liderzy ochrony zdrowia VIII edycja

O programie

Jedną z inicjatyw Fundacji jest projekt Liderzy Ochrony Zdrowia. Kształtowanie przyszłych liderów zdrowia jest ważne, jak nigdy wcześniej. Doskonale pokazał to poprzedni rok, kiedy funkcjonowanie służby zdrowia zostało zdeterminowane przez pandemię. Kluczowe okazały się innowacyjne rozwiązania i elastyczne podejście do sytuacji. Kolejne lata będą wymagały od sektora ochrony zdrowia jeszcze cięższej pracy, wprowadzania nowych rozwiązań i odpowiedzi na aktualne wyzwania. Uczestnicy projektu Liderzy Ochrony Zdrowia skupią się nie tylko na problemach, z którymi będziemy musieli radzić sobie w przyszłości, ale także zastanowią się, jak je rozwiązać.

Dla kogo są Liderzy Ochrona Zdrowia?

Program skierowany jest do młodych osób, studentów lub absolwentów uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 27. roku życia. W ramach rekrutacji poszukiwane są osoby, które planują związać swoją karierę zawodową z sektorem ochrony zdrowia i są zmotywowane, aby właśnie w tym obszarze się rozwijać. Dołączając do projektu Liderzy Ochrony Zdrowia, każdy uczestnik zostaje także częścią wyjątkowej społeczności Alumnów Fundacji im. Lesława A. Pagi.
Tegoroczna edycja odbywać się będzie online. Wśród omawianych zagadnień znajdą się m.in. przedsiębiorczość w ochronie zdrowia, innowacje, e-zdrowie czy kryzys wiedzy eksperckiej. Na uczestników programu czeka duża dawka wiedzy i staże w firmach partnerskich. Program składa się z weekendowych wykładów i warsztatów prowadzonych przez liderów sektora medycznego. Podczas nich uczestnicy zdobywają wiedzę praktyczną o specyfice i sposobie działania branży, rozwiązują biznesowe case'y i dyskutują z ekspertami na temat kierunków, w jakich powinien rozwijać się rynek zdrowia.

Nowe partnerstwo – nowe horyzonty

Partnerem strategicznym 8. edycji jest Grupa Scanmed, która świadczy kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne w całej Polsce. Ta współpraca, przyczyni się do jeszcze wyższej jakości programu, poprzez podjęcie szeregu nowych inicjatyw, takich jak odwiedzenie jednostek Scanmed, case studies na podstawie realnych problemów biznesowych, czy towarzyszenie wybranym menadżerom podczas pracy.

- Angażujemy się w projekt już od kilku lat, bo dostrzegamy jego potencjał i duże znaczenie dla branży. Profesjonalnie przygotowana, otwarta na innowacje kadra, która patrzy na medycynę z szerszej perspektywy, ma kluczowe znaczenie dla rozwoju sektora w Polsce i dla podnoszenia jakości usług. Nowe podejście do służby zdrowia jest determinowane przez wymagania rynku, zmieniające się potrzeby pacjentów oraz systemowe rozwiązania. Obserwujemy to na co dzień w naszych placówkach, gdzie sprawne zarządzanie i właściwe odczytywanie trendów jest podstawą. W ramach projektu będziemy dzielić się naszym doświadczeniem i na konkretnych przykładach pokazywać kandydatom, jakie kompetencje musi mieć lider, żeby odnaleźć się w niezwykle interesującym, ale pełnym wyzwań środowisku – mówi Hubert Bojdo, prezes Scanmed S.A.

Terminy i warunki rekrutacji

Rekrutacja rozpoczęła się 20 kwietnia 2021 r. i zakończy 20 czerwca br. Komisja wyłoni 30 najlepszych kandydatów, którzy wezmą udział w projekcie.

Aplikacje przyjmowane są do 20 czerwca za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: https://forms.gle/n29tdTp65ztzWEU3A

Więcej informacji o programie: https://paga.org.pl/programy/liderzy-ochrony-zdrowia-viii-edycja/

https://www.facebook.com/ProjektLiderzyOchronyZdrowia/photos/a.173381782826510/1870684916429513/

ip

fot. Materiały Organizatora

Słowa kluczowe: liderzy ochrony zdrowia, praktyki i staże z ekspertami, rekrutacja do projektu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ruszają kursy przygotowawcze z chemii, biologii i matematyki! Katowice

Sprawdź ofertę Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnego WST w Katowicach!

Wampiriada 2021
Oddaj krew podczas Wampiriady!

Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-17 czerwca.

Plakat informujący o VI edycji IAKOŚ
VI Interdyscyplinarna Akademicka Konferencja Ochrony Środowiska - informacje

Zobacz, co przygotowali organizatorzy podczas VI edycji IAKOŚ.

Polecamy
Wielka Krakowska Bitwa Na Poduszki 2019 - informacje o wydarzeniu Kraków

Macie ochotę na nieco zmagać i ekscytującej rozrywki? Fundacja ALLIN przygotowała coś specjalnie dla Was!

Angielski B2 plus - o co w tym chodzi?

Język angielski ciągnie się za nami przez cały proces edukacji. Po zaliczeniu na studiach języka na poziomie B2 przychodzi pora na kurs B2 plus… Dowiedz się, dlaczego!

Polecamy
Ostatnio dodane
Ruszają kursy przygotowawcze z chemii, biologii i matematyki! Katowice

Sprawdź ofertę Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnego WST w Katowicach!

Wampiriada 2021
Oddaj krew podczas Wampiriady!

Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-17 czerwca.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!