Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Media społecznościowe i nauka języka? To prostsze niż myślisz!

2023-09-07 15:00:18

Opanowanie języka obcego to nie tylko umiejętność komunikacji, to podróż w świat nowych dźwięków, smaków i kultur. Nauka języków obcych w kosmopolitycznym świecie jest czymś naturalnym, co potwierdzają dane Eurostatu. 96 proc. uczniów szkół podstawowych w Unii Europejskiej uczy się jednego języka obcego, a w liceach 6 na 10 osób uczy się co najmniej dwóch. Nie tylko rośnie liczba osób uczących się języków, ale zmieniają się także metody jakimi się posługujemy. Do nauki języków coraz chętniej wykorzystujemy swoją codzienną dawkę mediów społecznościowych poprzez trendy hashtagi, fascynujące historie użytkowników i interakcje z ludźmi z całego świata.

nauka onlinePortale społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram, TikTok, Twitter i LinkedIn, zdobyły serca Polaków, stając się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Wpadamy w ich wir przynajmniej kilka razy dziennie, chcąc być na bieżąco z tym, co dzieje się w naszym wirtualnym środowisku. Ale co by się stało, gdybyśmy potrafili wykorzystać ten czas podwójnie? Czy te platformy mogą faktycznie stać się sojusznikami w nauce języka obcego? Odpowiedź jest o wiele bardziej entuzjastyczna, niż moglibyśmy przypuszczać! Wystarczy nieco zmienić nasze przyzwyczajenia, by złączyć przyjemne z pożytecznym.

Jak wykorzystać social media do nauki?

Nauka języka obcego za pomocą social mediów to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dzieje się też naturalnie, ponieważ większość z nas korzysta mniej lub bardziej z mediów społecznościowych i nie wymaga żadnej. Warto jedna zastosować kilka zmian, dzięki którym nasza nauka będzie jeszcze bardziej skuteczna

Na co warto zwrócić uwagę, aby nauka była jeszcze bardziej efektywna?

  • włącz ustawienia w języku obcym - dzięki czemu poznasz słówka i zwroty, których normalnie pewnie niemiałbyś ochoty się uczyć. Początkowo może Ci się to wydawać trudne, ale z czasem odczytywanie komunikatów stanie się proste.
  • nawiąż nowe relacje- social media zbliżają i sprawiają, że nowe znajomości są na wyciągnięcie ręki. Dlaczego z tego nie skorzystać? Rozmowa za pomocą komunikatora to znakomity sposób na sposób  na poszerzanie słownictwa oraz ćwiczenie pisania.
  • dołącz do grup poświęconych nauce języka- na Facebooku i Instagramie znajdziesz wiele grup poświęconych osobom, które chcą aktywnie uczyć się języka.  Znajdziesz w nich materiały teoretyczne, ćwiczenia czy też osoby, z którymi możesz porozmawiać lub zadać im pytanie, kiedy nie wszystko jest dla Ciebie zrozumiałe.
  • Bądź aktywnym użytkownikiem – nie bój się odpowiadać na komentarze, włączać do dyskusji czy udzielać w grupach. W końcu najlepiej jest uczyć się w praktyce!

Języki kanały warto śledzić?

Jeśli zastanawiasz się jakie profile obserwować zacznij od szkół językowych oraz tego, co interesuje Cię najbardziej. Na instagramowym profilu Preply znajdziesz wiele treści dydaktycznych, ćwiczeń, pomocnych słówek czy porad od lektorów, a co za tym idzie trików, jak uczyć się skutecznie.

Wybierając profile, które chcesz obserwować, aby poszerzać swoją znajomość języka, na początek wybierz obszary tematyczne, które interesują Cię najbardziej. Kochasz gotowanie? Profil Jamiego Olivera czy Nigelli Lawson to nie tylko smaczna, ale też praktyczna porcja wiedzy. Kochasz piłkę nożną? Daj follow instagramowym kontom ulubionych klubów piłkarskich.  A może uwielbiasz seriale? Zaobserwuj profile, na których recenzje przeczytasz nie po polsku, ale właśnie w innym języku.

I pamiętaj! Najlepiej uczysz się wtedy, kiedy masz z tego przyjemność. Dzięki wykorzystaniu social mediów możesz robić to szybko, skutecznie i wygodnie.

Więcej kont znajdziesz pod adresem: https://preply.com/pl

Artykuł Partnera

fot. materiały Partnera

Słowa kluczowe: Preply, nauka języka obcego, nauka języków online
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
studenci we Wrocławiu
Studencki Alfabet Wrocławia - ta wiedza ułatwia adaptację w mieście

Pierwsze kroki we Wrocławiu bywają trudne - by je ułatwić, przygotowano ten poradnik.

studia za granicą
Jakie studia uchodzą za najbardziej perspektywiczne?

Jakie są przyszłościowe kierunki studiów w Polsce i za granicą?

podyplomowe studia pedagogiczne
Student na swoim - jak szukać pokoju i planować wydatki?

Eksperci podpowiadają, jak zaplanować budżet, aby na wszystko wystarczyło środków.

Polecamy
Jak napisać e-maila do wykładowcy?
Jak napisać e-maila do wykładowcy?

Zobacz, jak powinien wyglądać prawidłowy e-mail do prowadzącego na studiach.

Kiedy odbywają się egzaminy na studiach?

Każdy przedmiot na studiach trzeba zaliczyć. Dowiedz się, kiedy odbywają się egzaminy, jak zdobyć zaliczenie i czy można poprawiać oceny!

Polecamy
Ostatnio dodane
studenci we Wrocławiu
Studencki Alfabet Wrocławia - ta wiedza ułatwia adaptację w mieście

Pierwsze kroki we Wrocławiu bywają trudne - by je ułatwić, przygotowano ten poradnik.

studia za granicą
Jakie studia uchodzą za najbardziej perspektywiczne?

Jakie są przyszłościowe kierunki studiów w Polsce i za granicą?

Popularne