Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Pożyczki online - kiedy warto po nie sięgnąć?

2021-04-07 13:43:23

Pożyczki przez internet są nowoczesnymi produktami finansowymi, które charakteryzują się powszechną dostępnością, łatwymi i jasnymi zasadami przyznawania, szybkim wpływem gotówki na konto klienta oraz pełną dowolnością w wykorzystaniu pożyczonych pieniędzy. Nic więc dziwnego, że grono ich zwolenników z roku na rok systematycznie rośnie, a pożyczki online stają się znacznie popularniejsze od tradycyjnych kredytów gotówkowych udzielanych przez banki.

Pożyczki online dla studentów

Czym charakteryzują się pożyczki online?

Pożyczki online, nazywane także chwilówkami, są nowoczesną formą pożyczania pieniędzy, która jest realizowana przez firmy pożyczkowe. Zainteresowanie klientów zdobyły dzięki bardzo prostym procedurom przyznawania oraz bardzo szybkim rozpatrywaniem wniosków. Ubiegać się o nie można głównie online, za pośrednictwem stron internetowych firm pożyczkowych. Na stronie większości firm dostępny jest kalkulator, który pozwala na dopasowanie kwoty pożyczki oraz okresu jej spłaty do osobistych preferencji każdego klienta oraz sprawdzenie rzeczywistego kosztu danej pożyczki. Na stronie www wypełnić można także wniosek oraz od razu przesłać go do rozpatrzenia.

Firmy pożyczkowe nie wymagają dołączenia do wniosku praktycznie żadnej dokumentacji, a jedynym dokumentem, jaki musimy posiadać, aby uzyskać dostęp do gotówki, jest ważny dowód osobisty. Wniosek jest krótki, a jego prosta konstrukcja oraz ograniczone do niezbędnego minimum formalności pozwalają na jego sprawne i bezbłędne wypełnienie każdej osobie bez względu na jej wiek, doświadczenie czy wykształcenie. Pożyczki online są z zasady pożyczkami krótkoterminowymi i ograniczonymi pod względem kwotowym - na raz możemy zaciągnąć zobowiązanie w wysokości od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych, które będzie musiało zostać zwrócone w przeciągu 30-45 dni.

Kiedy pożyczki online są odpowiednim rozwiązaniem?

Szybkie pożyczki przez internet są uniwersalnymi produktami finansowymi stworzonymi z myślą o każdej dorosłej osobie, która potrzebuje zastrzyku dodatkowej gotówki. Z zasady są przeznaczone na zaspokojenie potrzeb dnia codziennego, lecz firmy pożyczkowe nie weryfikują przeznaczenia pieniędzy, co pozwala spożytkować je na dowolny, zgodny z osobistymi preferencjami i potrzebami cel. Klienci najczęściej zaciągają je w celu zakupu wymarzonego sprzętu elektronicznego czasowo dostępnego w atrakcyjnej promocji, przeprowadzenia remontu domu lub mieszkania lub wyjazdu na długo wyczekiwany urlop. Nie brakuje także ludzi, których pożyczki online ratują przez konsekwencjami wynikającymi z zaległych rachunków czy opłat.

Nowoczesne pożyczki online są skierowane do każdej osoby, bez względu na jej aktualną sytuację materialną czy przeszłość kredytową. Firmy pożyczkowe nie wymagają dołączenia do wniosku dokumentów potwierdzających stabilność zatrudnienia, wysokość dochodów oraz specyfikę wykonywanej pracy. Nie sprawdzają także historii kredytowej klienta w BIK, co pozwala korzystać z ich usług bardzo szerokiej rzeszy osób, które nie mogą liczyć na wsparcie finansowe banków - studentów pracujących dorywczo, emerytów, ludzi zatrudnionych na umowę o dzieło i zlecenie, drobnych przedsiębiorców oraz osoby pracujące w oparciu o umowę na czas określony.

Artykuł powstał przy współpracy z pozyczkaplus.pl oferującą pożyczki online.

Artykuł Partnera

fot. główne: shutterstock.com

fot. 2: dreamstime.com

Słowa kluczowe: pożyczki przez internet, pożyczki online, pożyczki studenckie, pozyczkaplus.pl
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
przemoc w szkołach aktorskich
Koło Młodych SFP o przemocy w szkołach o profilu artystycznym [Oświadczenie]

"Uważamy, że w szkołach, wobec których pojawiły się publiczne zarzuty powinny zostać powołane zewnętrzne komisje."

akademik studencki
Różne rodzaje zakwaterowania dla studentów Kraków

Sprawdźcie najważniejsze informacje dotyczące rodzajów zakwaterowania dla osób pobierających wyższe wykształcenie.

PoÅźyczki online dla studentÃłw
Pożyczki online - kiedy warto po nie sięgnąć?

Pożyczki online stają się znacznie popularniejsze od tradycyjnych kredytów gotówkowych udzielanych przez banki.

Polecamy
Zobacz, w jaki sposÃłb przekonać rodzicÃłw do Twojego wyjazdu za granicę!
Jak przekonać rodziców, żeby wysłali Cię na kurs językowy za granicą ze Sprachcaffe? Warszawa

Zobacz, w jaki sposób przekonać rodziców do Twojego wyjazdu za granicę!

studia pedagogiczne
Wszystko, co trzeba wiedzieć o studiach pedagogicznych

Tutaj znajdziesz kilka faktów na temat tego kierunku.

Ostatnio dodane
przemoc w szkołach aktorskich
Koło Młodych SFP o przemocy w szkołach o profilu artystycznym [Oświadczenie]

"Uważamy, że w szkołach, wobec których pojawiły się publiczne zarzuty powinny zostać powołane zewnętrzne komisje."

akademik studencki
Różne rodzaje zakwaterowania dla studentów Kraków

Sprawdźcie najważniejsze informacje dotyczące rodzajów zakwaterowania dla osób pobierających wyższe wykształcenie.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!