Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Przedłużenie sesji egzaminacyjnej - jak to zrobić?

2018-12-04 10:20:18

Sesja egzaminacyjna na studiach pojawia się co semestr. Jest to czas egzaminów, który pozwala nam zaliczyć wszystkie przedmioty, w których uczestniczyliśmy w ostatnim czasie. Niestety, nie zawsze jest łatwo przez nią przejść, mimo że każda uczelnia daje studentom szansę przystąpienia do jednej poprawki. Jeśli nie uda nam się zdać w pierwszym i drugim terminie, możemy postarać się jeszcze o przedłużenie sesji egzaminacyjnej. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak to zrobić.

Zobacz, kiedy można starać się o przedłużenie sesji egzaminacyjnej!

Przedłużenie sesji na studiach

Jak już zostało wspomniane powyżej, o przedłużenie sesji egzaminacyjnej możemy starać się w momencie, gdy nie uda nam się zaliczyć egzaminów w pierwszych terminach i zdobyć wystarczającej liczby punktów ECTS do przejścia na następny semestr. Jest to opcja, dzięki której otrzymujemy więcej czasu - w jego ramach możemy umówić się z prowadzącym zajęcia na kolejny test.

Podanie o przedłużenie sesji

Aby przedłużyć sesję egzaminacyjną, musimy złożyć - tak jak w przypadku innych studenckich spraw - podanie skierowane do prodziekana. Taki wniosek znajdziemy na stronie internetowej uczelni, do której uczęszczamy. Aby dokument został przyjęty i zaakceptowany, należy zawrzeć w nim aktualną datę, nasze imię i nazwisko, numer albumu, miejsce zamieszkania, dane kontaktowe, nazwę kierunku studiów oraz informację na temat roku studiów, stopnia i trybu. W kolejnym etapie podajemy powód, przez który nie udało nam się zaliczyć sesji w pierwszych terminach. Aby nasze podanie było bardziej wiarygodne, powinniśmy do niego załączyć dokumenty, które mogą dodatkowo potwierdzić usprawiedliwienie.

Terminy i porady

Po złożeniu podania czekamy na zaakceptowanie przedłużenia naszej sesji. Jak już to się stanie, możemy umówić się z prowadzącym na kolejny egzamin. Jeśli chodzi o konkretny termin, to nie ma takiego wytyczonego. Warto jednak pospieszyć się, żeby nie sprawiać problemów samym wykładowcom. Dzięki temu mogą oni potraktować nas przychylniej. Dobrze wziąć pod uwagę również sytuację, że w trakcie przedłużenia sesji znajdujemy się w tzw. przerwie międzysemestralnej - podczas niej nie wiemy, czy przypadkiem nie zostaniemy skreśleni z listy studentów. Z tego powodu lepiej nie zwlekać również ze złożeniem podania do prodziekana.

Jeśli nie mamy wystarczającej liczby ECTS w danym semestrze, możemy jeszcze pomyśleć o złożeniu wniosku o warunek na studiach.

PW

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: podanie o przedłużenie sesji, wniosek o przedłużenie sesji, przedłużenie sesji na studiach
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!
Nowe zasady przyznawania kredytów studenckich

Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!

Zobacz najwaÅźniejsze rzeczy, o ktÃłrych warto pamiętać przed sesją!
O czym warto pamiętać przed sesją egzaminacyjną na studiach?

Zobacz najważniejsze fakty, o których warto pamiętać przed sesją!

Polecamy
Student w pracy, czyli gdzie najlepiej płacą
Student w pracy, czyli gdzie najlepiej płacą

Dowiedz się, na jakich stanowiskach pracodawcy najchętniej zatrudniają młodych, uczących się jeszcze ludzi i w której branży najlepiej płacą?

Gdzie najłatwiej o pracę w wakacje?
Gdzie najłatwiej o pracę w wakacje?

Najłatwiej będzie pracownikom budowlanym, kierowcom, sprzedawcom i osobom zatrudnionym w call center. Polacy poszukujący pracy w okresie wakacyjnym skupiają się jednak na innych zawodach.

Ostatnio dodane
Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!
Nowe zasady przyznawania kredytów studenckich

Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!