Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Przedłużenie sesji egzaminacyjnej - jak to zrobić?

2018-12-04 10:20:18

Sesja egzaminacyjna na studiach pojawia się co semestr. Jest to czas egzaminów, który pozwala nam zaliczyć wszystkie przedmioty, w których uczestniczyliśmy w ostatnim czasie. Niestety, nie zawsze jest łatwo przez nią przejść, mimo że każda uczelnia daje studentom szansę przystąpienia do jednej poprawki. Jeśli nie uda nam się zdać w pierwszym i drugim terminie, możemy postarać się jeszcze o przedłużenie sesji egzaminacyjnej. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak to zrobić.

Zobacz, kiedy można starać się o przedłużenie sesji egzaminacyjnej!

Przedłużenie sesji na studiach

Jak już zostało wspomniane powyżej, o przedłużenie sesji egzaminacyjnej możemy starać się w momencie, gdy nie uda nam się zaliczyć egzaminów w pierwszych terminach i zdobyć wystarczającej liczby punktów ECTS do przejścia na następny semestr. Jest to opcja, dzięki której otrzymujemy więcej czasu - w jego ramach możemy umówić się z prowadzącym zajęcia na kolejny test.

Podanie o przedłużenie sesji

Aby przedłużyć sesję egzaminacyjną, musimy złożyć - tak jak w przypadku innych studenckich spraw - podanie skierowane do prodziekana. Taki wniosek znajdziemy na stronie internetowej uczelni, do której uczęszczamy. Aby dokument został przyjęty i zaakceptowany, należy zawrzeć w nim aktualną datę, nasze imię i nazwisko, numer albumu, miejsce zamieszkania, dane kontaktowe, nazwę kierunku studiów oraz informację na temat roku studiów, stopnia i trybu. W kolejnym etapie podajemy powód, przez który nie udało nam się zaliczyć sesji w pierwszych terminach. Aby nasze podanie było bardziej wiarygodne, powinniśmy do niego załączyć dokumenty, które mogą dodatkowo potwierdzić usprawiedliwienie.

Terminy i porady

Po złożeniu podania czekamy na zaakceptowanie przedłużenia naszej sesji. Jak już to się stanie, możemy umówić się z prowadzącym na kolejny egzamin. Jeśli chodzi o konkretny termin, to nie ma takiego wytyczonego. Warto jednak pospieszyć się, żeby nie sprawiać problemów samym wykładowcom. Dzięki temu mogą oni potraktować nas przychylniej. Dobrze wziąć pod uwagę również sytuację, że w trakcie przedłużenia sesji znajdujemy się w tzw. przerwie międzysemestralnej - podczas niej nie wiemy, czy przypadkiem nie zostaniemy skreśleni z listy studentów. Z tego powodu lepiej nie zwlekać również ze złożeniem podania do prodziekana.

Jeśli nie mamy wystarczającej liczby ECTS w danym semestrze, możemy jeszcze pomyśleć o złożeniu wniosku o warunek na studiach.

PW

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: podanie o przedłużenie sesji, wniosek o przedłużenie sesji, przedłużenie sesji na studiach
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
studenci medycyny
Jak się uczyć do sesji - rady dla studentów medycyny

Sprawdźcie, jak skutecznie walczyć ze stresem przed egzaminem.

rozliczenie PIT przez studenta
Jak wygląda rozliczenie pracującego studenta? Cztery rzeczy, o których trzeba pamiętać

Czy możemy skorzystać z zerowego PIT-u? A może przysługują nam jakieś inne ulgi?

nauka języka angielskiego online
Nauka języków. Jak do niej podejść? Warszawa

Jak podejść do nauki języka, by przyswajać go szybko i sprawnie?

Polecamy
Praktyki zawodowe na studiach - przebieg i cel

Dla niektórych utrapienie i niepotrzebna formalność, dla innych start wymarzonej kariery. Jak to w końcu jest z tymi praktykami?

Zobacz podstawowe części składowe pracy dyplomowej!
Jak napisać streszczenie pracy dyplomowej?

Zobacz, jak stworzyć abstrakt pracy licencjackiej lub magisterskiej!

Ostatnio dodane
studenci medycyny
Jak się uczyć do sesji - rady dla studentów medycyny

Sprawdźcie, jak skutecznie walczyć ze stresem przed egzaminem.

rozliczenie PIT przez studenta
Jak wygląda rozliczenie pracującego studenta? Cztery rzeczy, o których trzeba pamiętać

Czy możemy skorzystać z zerowego PIT-u? A może przysługują nam jakieś inne ulgi?

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!