Konkursy - Edukacja

Wyniki konkursów w programie Centrum Aktywnych

2011-12-22 14:52:34

Credit Agricole Bank Polska – inicjator programu Centrum Aktywnych – wyłonił zwycięzców dwóch konkursów adresowanych do studentów. Sześć projektów otrzymało nagrody pieniężne w konkursie „Mam plan!”, a trzy koła naukowe granty na realizację badań o tematyce społecznej.

Centrum Aktywnych to program Credit Agricole Bank Polska skierowany do studentów, którego celem jest zmotywowanie młodych ludzi do działania oraz zachęcenie do przejęcia inicjatywy w kształtowaniu własnej przyszłości.

Na początku października Centrum Aktywnych zorganizowało dwa konkursy. Pierwszy pod hasłem „Mam plan! Wykonam go z Credit Agricole Bank Polska” skierowany był do przedsiębiorczych studentów, którzy mogli się ubiegać o dofinansowanie dla swoich pomysłów w kategoriach: własny biznes, program wolontariatu oraz organizacja wydarzenia kulturalnego. Wysokość nagród wynosiła od 5 do 10 tysięcy złotych.

Jury „Mam plan! Wykonam go z Credit Agricole Bank Polska”, składające się z przedstawicieli banku oraz partnerów konkursu, oceniło nadesłane zgłoszenia m.in. pod kątem realności założeń finansowych i marketingowych, innowacyjności przedstawionych pomysłów oraz rozpoznania rynku, na którym dana inicjatywa miałaby zaistnieć. Po wnikliwej analizie wszystkich projektów komisja konkursowa wyłoniła w drodze głosowania zwycięzców.

W kategorii „Wolontariat” nagrodzone zostały projekty Anny Kamyszek („Bajkowe pisanie”), Anity Krzyżaniak („Nie kupuj! Adoptuj”), Aleksandry Małeckiej, Magdaleny Homendy, Jakuba Jasicy, Małgorzaty Skwierczyńskiej i Mateusza Mrozka („Teatr pokój 204”) oraz Zofii Piotrowskiej, Macieja Popławskiego, Bartłomieja Poteralskiego, Jakuba Podgórskiego i Hanny Piróg („Od NOWA sp84”).

Dofinansowanie na organizację wydarzenia kulturalnego otrzymały Joanna Tomaszewska na realizację projektu „Przyjęcie u Guliwera” oraz Magdalena Chmiel na „Przygodę na Dzikim Zachodzie”.

Jury nie zdecydowało się na przyznanie nagród w kategorii „Biznes”. Przewodnicząca komisji konkursowej – Izabela Mościcka - dyrektor departamentu PR w Credit Agricole Bank Polska, komentuje fakt ten następująco: - W pracach konkursowych zgłoszonych w tej kategorii zabrakło spójności pomiędzy pomysłem, a planem jego urzeczywistnienia. Studenci muszą pamiętać, że sukces każdej firmy – oprócz nowatorskiej idei na starcie – składa się z umiejętności właściwego rozpoznania rynku i trzeźwego osądu rzeczywistości, który pozwala na stworzenie realistycznej kalkulacji finansowej strony przedsięwzięcia. Dla Credit Agricole Bank Polska jest to wyraźny sygnał, że powinniśmy się zastanowić, w jaki sposób możemy wyjść naprzeciw potrzebom studentów i pomóc im w zdobyciu tych umiejętności. W tej chwili jesteśmy na etapie finalizowania umowy partnerskiej z jednym z wiodących polskich uniwersytetów, więc będzie to doskonała okazja do zaproponowania konkretnych działań.

Izabela Mościcka, podsumowując „Mam plan!” podkreśliła, że: - Cieszymy się, że tak wielu młodych ludzi zdecydowało się na wzięcie udziału w naszym konkursie. Studenci zgłosili w sumie aż 160 projektów. To pokazuje, że drzemią w nich pokłady przedsiębiorczości i entuzjazmu, które tylko czekają na to, aby się ujawnić.

Jednocześnie prowadzony był drugi konkurs na projekt badawczy dla studentów działających w kołach naukowych. Jego uczestnicy mogli się ubiegać o dofinansowanie na badania w wysokości od 2 do 5 tysięcy złotych. W tym wypadku 60 kół studenckich zdecydowało się zgłosić swoje projekty.

Granty zostały przyznane trzem kołom naukowym: Chi Kwadrat w składzie Justyna Rybicka, Katarzyna Murawska, Agnieszka Sochacka (Uniwersytet Warszawski), działającemu pod opieką profesor Anny Gizy - Poleszczuk, Kołu Naukowemu Analizy Danych w składzie Marta Malewska, Tomasz Kubica, Dorota Grochowina, Adrian Burda, Mateusz Bocian, Patrycja Kotwica (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), którego opiekunem jest doktor Artur Prędki oraz Studenckiemu Kołu Naukowemu Analiz Ekonomicznych w składzie Mateusz Kozłowski, Łukasz Korona, Agnieszka Jakubowicz, Michał Miłkowski i Edyta Pierewoj (Szkoła Główna Handlowa), znajdującemu się pod opieką merytoryczną profesora Tomasza Szapiro.

Jury konkursowe doceniło zarówno rzetelność przygotowania pracy konkursowych, dobór próby, jasność stawianych tez, oryginalność pomysłu, jak i użyteczność społeczną proponowanych badań.

Centrum Aktywnych cieszyło się bardzo dużą popularnością wśród studentów. W trakcie trwania konkursów od 3 października do 30 listopada stronę internetową odwiedziło aż 25 tysięcy unikalnych użytkowników, przy czym była ona wyświetlana niemal 100 tysięcy razy.

Pula nagród w obydwu konkursach wyniosła 60 tysięcy złotych. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 20 stycznia 2012 roku w Warszawie.   

Opis wszystkich projektów, w tym także nagrodzonych, znajduje się na stronie http://www.centrumaktywnych.pl/konkurs.

ip

Słowa kluczowe: credit agricole polska bank centrum aktywnych konkurs wyniki studenci
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wyniki konkursu Patchwork ŁÃłdź
Patchwork Łódź - wyniki konkursu architektonicznego

Poznaj zwycięzców i ich projekty na zagospodarowanie terenów wokół dawnych zabudowań kompleksu fabrycznego Karola Scheiblera w okolicy ul. Tymienieckiego w Łodzi.

DIMAQ UNI 2020 - wyniki I etapu konkursu

Zobacz, kto ma szansę na wygraną w konkursie na najlepsza pracę dyplomową z marketingu internetowego!

Informacje o BEST Hacks 2020
Hackathon BEST Hacks 2020 - informacje o wydarzeniu

Weź udział i za pomocą programowania zmień świat na lepszy!

Polecamy
Polish Talent Support 2020 - wygraj darmowe studia w Krakowskich Szkołach Artystycznych!

5. edycja konkursu, który zapewni promocje Twojej działalności, edukację oraz wiele więcej!

"Generacja P - Herosi na Starcie" - informacje o konkursie

Zgłoś swój pomysł na biznes i wygraj nawet 25 000 zł.

Ostatnio dodane
Wyniki konkursu Patchwork ŁÃłdź
Patchwork Łódź - wyniki konkursu architektonicznego

Poznaj zwycięzców i ich projekty na zagospodarowanie terenów wokół dawnych zabudowań kompleksu fabrycznego Karola Scheiblera w okolicy ul. Tymienieckiego w Łodzi.

DIMAQ UNI 2020 - wyniki I etapu konkursu

Zobacz, kto ma szansę na wygraną w konkursie na najlepsza pracę dyplomową z marketingu internetowego!

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.