Kursy i szkolenia - Edukacja

Znajdź swoją niszę w biznesie

2007-11-26 12:12:55

 Spotkaniem z Maciejem Grabskim została zainaugurowana II edycja Johnnie Walker Biznes Mixer, nowatorskiego programu skierowanego do młodych przedsiębiorców i ludzi, którzy marzą o założeniu własnej firmy.

Z pewnością nie wiele osób wie, że osoba odpowiedzialna za WP, jeden z najbardziej popularnych portali w Polsce zaczynała od handlu częściami samochodowymi i nocowania w ciężarówce w Berlinie.

- Żeby być przedsiębiorcą trzeba zaakceptować podwójne ryzyko związane z własną firmą. Nie można bać się porażki. Twórcy Skypa kilkakrotnie próbowali i kilkakrotnie bankrutowali zanim udało im się stworzyć jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych - mówił Maciej Grabski, podczas inauguracji programu Johnnie Walker Biznes Mixer - 10 kroków do biznesu. Maciej Grabski, pawnik i ekonomista z wykształcenia, założyciel portalu Wirtualna Polska w debacie zatytułowanej „Znajdź swoją niszę - jaki biznes wybrać? z Dariuszem Żukiem, prezesem Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości dzielił się swoim doświadczeniem zawodowym. W drugiej części młodzi przedsiębiorcy mieli możliwość rozmowy takze z wieloma innymi osobistościami biznesu, m.in. z Tomaszem Nowakowskim, szefem Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, Wojciechem Dołkowskim szefem PolBANu, sieci inwestorów Business Angels, Marcinem Polakiem, kierownikiem Zespołu Edukacji w Departamencie Komunikacji Społecznej NBP, prof. Janem Antoszkiewiczem, kierownikiem Zakładu Przedsiębiorczości Szkoły Głównej Handlowej.

Całoroczny program obejmuje serię wyjątkowych spotkań, na których młodzi ludzie mają szansę korzystać z porad najwybitniejszych praktyków polskiego biznesu. Gośćmi I edycji byli m.in. Grażyna Kulczyk, Zbigniew Niemczycki, Tad Witkowicz oraz Janusz Palikot. Na II edycję złoży się cykl 10 spotkań poświęconych kluczowym obszarom z zakresu budowania pozycji własnej firmy - razem stworzą one kompendium "10 kroków do biznesu". Program jest partnerskim przedsięwzięciem marki Johnnie Walker Red Label, która zgodnie z filozofią „Keep Walking" od lat wspiera młodych, ambitnych ludzi, dążących z pasją do realizacji marzeń, oraz Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Idea programu
Johnnie Walker Biznes Mixer to seria nowoczesnych spotkań biznesowych. Skierowany do młodych aktywnych ludzi, studentów i przedsiębiorców, program ma w nowatorski sposób odpowiedzieć na ich potrzeby - zainspirować do działania i stworzyć nowe możliwości rozwoju. Biznes jest jak koktajl, mix wielu składników - spotykają się w nim ludzie i marzenia, pomysły i pasje, odrobina ryzyka z rozsądkiem i doświadczeniem... Trzeba je dobrze połączyć, by osiągnąć sukces. Biznes Mixer ma za zadanie tego właśnie dokonać! Mixuje młodych, pełnych pasji ludzi i ich pomysły z wiedzą i doświadczeniem największych gwiazd polskiej przedsiębiorczości. Program, jest elementem globalnej idei „Keep Walking", w ramach której Johnnie Walker Red Label od lat wspiera młodych ludzi, którzy nieustannie dożą do rozwoju, a ich działaniom towarzyszy pasja i przełamywanie barier.

Mechanizm programu
Spotkania z serii Johnnie Walker Biznes Mixer odbywają się w 10 największych ośrodkach akademickich w Polsce: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Trójmieście, Lublinie, Toruńniu, Bydgoszczy i Białymstoku. Każde wydarzenie składa się z 2 części. Pierwsza część to popołudniowe interaktywne spotkanie z autorytetem polskiego biznesu. Młodzi przedsiębiorcy, mają okazję porozmawiać
z gościem na prawdziwie partnerskiej stopie - zadać pytania, wymienić doświadczenia, ale także skonsultować swoje pomysły. Druga, wieczorna część to nieformalna okazja do integracji dynamicznych młodobiznesowych środowisk. Każde spotkanie będzie poświęcone innemu tematowi z zakresu budowania własnej firmy - razem utworzą one cykl "10 kroków do biznesu". Wśród dyskutowanych obszarów znajdą się m.in. tworzenie biznesplanu, angażowanie inwestorów, wprowadzenie firmy na rynek zagraniczny, budowa marki, identyfikowanie nisz rynkowych, ryzyko etc. Johnnie Walker Biznes Mixer po raz kolejny da młodym przedsiębiorcom możliwość spotkania z autorytetami i wybitnymi praktykami biznesu" oraz partnerskiej dyskusji, pozwalającej na swobodną wymianę poglądów i doświadczeń.

W organizowanych w 10 miastach Polski spotkaniach Johnnie Walker Biznes Mixer mogą wziąć udział nie tylko członkowie AIP, ale także studenci i młodzi ludzie zainteresowani biznesem. Informacje o wydarzeniach Biznes Mixer trafią za pośrednictwem plakatów
i ulotek na liczne uczelnie oraz do Biur Karier. Chętni do udziału w programie mogą zgłaszać się na stronie internetowej: www.biznesmixer.pl .

(na zdjeciu scena od lewej są: Marcin Polak-NBP, prof.Jan Antoszkiewicz-SGH,Joanna Grzela-Johnnie Walker,Dariusz Żuk-AIP,
Jacek
Aleksandrowicz-AIP,Mariusz Turski-AIP, Tomasz Nowakowski-UKIE,Wiesław Zawadzki-BCC).


 
Słowa kluczowe: AIP, maciej Grabski, Johnnie Walker Biznes Mixer
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Program Challenger 2.0
Challenger 2.0 - trwa nabór na bezpłatne warsztaty design thinking

Dołącz do programu i zyskaj wsparcie dla swoich pomysłów od zarządców i właścicieli centrów handlowych!

Letnie kursy w Krakowskich Szkołach Artystycznych [WRZESIEŃ 2020]

Szycie haute couture, przygotowywanie ubioru i nakryć głowy... poszerz swoje umiejętności z KSA!

Spacją się skacze 2020 - infomracje o inicjatywie

Spacją się skacze czy strzela? Poznajmy odpowiedź w cyklu artykułów, podcastów i wideoesejów poświęconych grom!

Polecamy
Kurs będzie trwał 3 miesiące.
CodersCamp - zostań programistą webowym razem z CodersCrew Wrocław

Kurs będzie trwał 3 miesiące.

Warsztaty tworzenia gier z silnikiem Unreal Engine 4 - informacje o kursie Wrocław

Chcesz tworzyć gry korzystając z jednego z najpopularniejszych silników w branży? Nie przegap okazji do poznania jego tajników!

Ostatnio dodane
Program Challenger 2.0
Challenger 2.0 - trwa nabór na bezpłatne warsztaty design thinking

Dołącz do programu i zyskaj wsparcie dla swoich pomysłów od zarządców i właścicieli centrów handlowych!

Letnie kursy w Krakowskich Szkołach Artystycznych [WRZESIEŃ 2020]

Szycie haute couture, przygotowywanie ubioru i nakryć głowy... poszerz swoje umiejętności z KSA!

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.