Polska - Świat nauki

3. edycja Dnia Edukacji Finansowej

2023-09-26 14:38:04

Wydarzenie odbędzie się 18 października br. Zapraszamy do udziału stacjonarnego lub do słuchania transmisji online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zobacz też: Niezbędnik studenta - co musisz wiedzieć przed pójściem na studia?

dni edukacji3. edycja Dnia Edukacji 

Podobnie jak w ubiegłych latach, w programie 3. edycji Dnia Edukacji znajdą się liczne prelekcje dotyczące zagadnień związanych z inwestowaniem, zarządzaniem finansami osobistymi oraz kształtowaniem postaw przedsiębiorczych. Uwagę poświęcimy również zagadnieniom związanym z psychologią inwestowania, a także problematyce podejmowania rozmów z młodzieżą i dziećmi o finansach. 

Ważnym elementem tegorocznej agendy będzie debata ekspercka pt.: „Czego Jan się nie nauczy, tego Jaś nie będzie umiał? W poszukiwaniu Domowej Strategii Edukacji Finansowej”, a także prezentacja idei Roku Edukacji Ekonomicznej 2024, uchwalonego przez Senat RP.

Program wydarzenia został podzielony na moduły kierowane do różnorodnych grup odbiorców:

  • Jak świadomie inwestować na giełdzie? Moduł dla początkujących i przyszłych inwestorów
  • Jak edukować o finansach dzieci i młodzież? Moduł dla nauczycieli przedmiotów ekonomicznych i rodziców dzieci w wieku szkolnym
  • Jak bezpiecznie prowadzić finanse osobiste i oszczędzać na emeryturę? Moduł dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje finanse

Do współpracy merytorycznej zaprosiliśmy ekspertów z ww. dziedzin oraz przedstawicieli Patronów, Partnerów i organizacji zajmujących się problematyką edukacji finansowej społeczeństwa. W programie nie zabraknie także informacji o licznych projektach z zakresu edukacji ekonomicznej. Dodatkowo podczas wydarzenia w holu głównym Centrum Giełdowego na uczestników stacjonarnych czekać będą także stoiska informacyjne naszych Partnerów, przy których będzie można bardziej szczegółowo zapoznać się z ich działalnością i realizowanymi projektami.

Współorganizatorem DEF jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Patronat nad wydarzeniem objęli: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Finansów, Centrum GovTech, Rada Edukacji Finansowej oraz Konferencja Rektorów Uczelni Ekonomicznych.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest ORLEN. Partnerami głównymi zostali Dom Maklerski BOŚ S.A. oraz PKO TFI, Partnerami – Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego oraz Beta Securities Poland S.A.

Partnerami merytorycznymi Dnia Edukacji Finansowej będą: Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, PFR Portal PPK, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Polska Izba Ubezpieczeń, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, CFA Society Poland, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, Czepczyński Family Foundation, Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej oraz Koło Naukowe Rynku Kapitałowego INDEX z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Rzeczpospolita i Gazeta Giełdy i Inwestorów Parkiet, PAP Biznes, Bankier.pl, Głos Nauczycielski, dlastudenta.pl oraz Profit Journal.

Dzień Edukacji Finansowej jest realizowany w ramach kampanii World Investor Week (WIW). Światowy Tydzień Inwestora jest kampanią o zasięgu globalnym powołaną do życia przez Międzynarodową Organizację Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO) w 2017 r. na rzecz zwiększenia świadomości społecznej na temat roli edukacji oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym. Rolę koordynatora World Investor Week w Polsce pełni Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Dnia Edukacji Finansowej, 3 edycja, wydarzenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
szkoła
Jak uczyć o nowych technologiach i wykorzystywać je w szkole?

Jak rozmawiać o nowych technologiach w szkole?

Akademia Szkolnych TalentÃłw
Piąty rok działalności Akademii Szkolnych Talentów

To edukacyjny program Sebastiana Kulczyka.

Polecamy
Polecamy
Ostatnio dodane
szkoła
Jak uczyć o nowych technologiach i wykorzystywać je w szkole?

Jak rozmawiać o nowych technologiach w szkole?

Popularne