Z życia Uczelni - Studia

Jak przebiegała trzecia edycja Letniej Szkoły Go4Poland?

2022-09-13 21:43:57

W dniach 1-7 września br. odbyła się trzecia już edycja Letniej Szkoły Go4Poland, w której wzięło udział 25 osób wyłonionych spośród uczestników Programu. Intensywne 7 dni warsztatów, wystąpień ekspertów i paneli dyskusyjnych było zwieńczeniem 7. edycji autorskiego programu Fundacji GPW „Go4Poland - wybierz Polskę!”. Każdy dzień wypełniony był merytorycznymi warsztatami, których tematyka objęła m.in. giełdę i inwestowanie, rynki energetyczne, fundusze inwestycyjne i emerytalne, a także dyplomację ekonomiczną.

Letnie Szkoła Go4Poland

Co wydarzyło się podczas trzeciej edycji Letniej Szkoły Go4Poland?

Urozmaiceniem były wizyty w siedzibach partnerów Projektu, podczas których uczestnicy mieli okazję rozwiązywać praktyczne case studies. Nie zabrakło również rozwoju umiejętności miękkich, takich jak warsztaty komunikacji w zespole oraz budowania marki osobistej. Letnia Szkoła zakończyła się w środę 7 września w Sali Notowań GPW konferencją „Twoja kariera – kierunek Polska!”, w trakcie której odbyły się panele dyskusyjne poświęcone m.in. zawirowaniom w światowej gospodarce oraz nowym technologiom w  instytucjach finansowych. Tradycyjnie, w ramach  konferencji, uczestnicy Letniej Szkoły zmierzyli się także w debacie oksfordzkiej, podczas której nawzajem przekonywali się czy zmiany w systemie pracy wywołane pandemią przyniosą w dłuższej perspektywie więcej korzyści, czy szkód.

Setki uczestników programu "Go4Poland – wybierz Polskę!"

Co roku do programu „Go4Poland – wybierz Polskę!” zgłasza się około 100 nowych uczestników, a łączna ich liczba to już blisko 800 osób. Program skierowany jest do polskich studentów i absolwentów zagranicznych uczelni, a także stypendystów Programu im. gen. Władysława Andersa, prowadzonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Celem Programu jest zachęcenie studentów do powrotu do Polski po zakończeniu nauki i rozpoczęcia pracy w kraju. 

Program umożliwia integrację młodych ludzi poprzez warsztaty, Letnią Szkołę i „sieciowanie”, doskonalenie kompetencji podczas staży oraz unikalną szansę na mentoring u liderów polskiego rynku finansowego. W tegorocznej edycji aż 16 doskonałych specjalistów podjęło się roli mentorów. Dla uczestników dostępne są również specjalne oferty pracy i staży u Partnerów programu. Aktualnie realizuje je 15 uczestników Programu.

W tegorocznej edycji wśród Partnerów znaleźli się: 

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., Towarowa Giełda Energii S.A., BondSpot S.A., PZU S.A., Citi i Citi Handlowy, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A., Erste Securities Polska S.A., Ministerstwo Finansów, Instytut Finansów, Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych S.A., Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Jones Lang LaSalle Sp. z o.o., Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, Narodowy Instytut Wolności, Polska Organizacja Turystyczna.

Już po raz drugi program otrzymał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Więcej informacji o Letniej Szkole Go4Poland i szczegółowa agenda dostępna na stronie Projektu (https://www.go4poland.pl/letnia-szkola-gieldowa-czytaj?cmn_id=1177). 

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Letnia Szkoła Go4Poland, trzecia edycja,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
praca po studiach w Opolu
Najczęściej wybierane kierunki studiów w Opolu. Perspektywy zatrudnienia Opole

Które kierunki kształcenia oferowane w Opolu są najpopularniejsze, a które przekładają się na największe szanse zdobycia satysfakcjonującego etatu?

Centrum Symulacji Medycznej WUMed
Krok milowy w dydaktyce. Centrum Symulacji Medycznej WUMed otwarte!

W Centrum Symulacji Medycznej odbywać będą się zajęcia dydaktyczne - ćwiczenia w tzw., w warunkach symulacji medycznej.

nauka językÃłw z fiszek
Problemy z karierą naukową we współczesnej Polsce. Nawet Kopernik nie dałby rady

Poznaj 5 powodów, dla których nie jest łatwo o karierę naukową w naszym kraju.

Polecamy
Egzaminy na studiach - wszystko, co musisz wiedzieć
Egzaminy na studiach - wszystko, co musisz wiedzieć

Ile razy student może podejść do egzaminu? Co zrobić, jeśli uważamy, że zostaliśmy ocenieni niesprawiedliwie?

Kim jest promotor i jaka jest jego rola?

Praca dyplomowa nie napisze się sama, jednak pamiętajmy, że jest ktoś, kto powinien nas wspierać.

Polecamy
Ostatnio dodane
praca po studiach w Opolu
Najczęściej wybierane kierunki studiów w Opolu. Perspektywy zatrudnienia Opole

Które kierunki kształcenia oferowane w Opolu są najpopularniejsze, a które przekładają się na największe szanse zdobycia satysfakcjonującego etatu?

Centrum Symulacji Medycznej WUMed
Krok milowy w dydaktyce. Centrum Symulacji Medycznej WUMed otwarte!

W Centrum Symulacji Medycznej odbywać będą się zajęcia dydaktyczne - ćwiczenia w tzw., w warunkach symulacji medycznej.

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne
XXVI OgÃłlnopolskie Targi Edukacja 2024
Zbliżają się XXVI Ogólnopolskie Targi "Edukacja 2024" w Katowicach

Targi te które z pewnością pomogą młodym ludziom w wyborze dalszego kierunku kształcenia i sposobu na życie.