Konferencje - Z życia Uczelni

Już niedługo odbędzie się Festiwal Nauki!

2023-09-13 12:47:40

Tajemnice Rosji, dezinformacja i wyzwania, przed którymi stoi Polska. To tematy, które pojawią się podczas dorocznego Festiwalu Nauki. Partnerem wydarzenia jest Akademia Finansów i Biznesu Vistula. Eksperci uczelni nie po raz pierwszy będą dzielić się swoją wiedzą. Poprzednie edycje wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

fetsiwal naukiDzielimy się wiedzą

Festiwal Nauki jest największą imprezą popularyzującą naukę w Polsce i jedną z największych w Europie. 27. edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 15-29 września pod hasłem „Nauka to podróż w przyszłość”. Organizatorom przyświeca misja, by upowszechniać naukę i dzielić się wiedzą, aby odbiorcy lepiej rozumieli swoje życie i to, co się wokół nich dzieje. Zwłaszcza w czasach szerzącej się dezinformacji jest to niezwykle ważne. Wykłady i spotkania prowadzą specjaliści, którzy mają nie tylko dorobek naukowy, ale także zdolność objaśniania złożonych kwestii w sposób zrozumiały i przejrzysty.

Pomagamy zrozumieć świat

Akademia Finansów i Biznesu Vistula od lat angażuje się w organizację Festiwalu Nauki. Wydarzenie wpisuje się w cały szereg inicjatyw uczelni, których celem jest dzielenie się wiedzą i działanie na rzecz lokalnej społeczności. – Wykłady naszych ekspertów zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem – mówi dr Piotr Kościński, dziennikarz i autor książek.  –  Spotkania adresowane są do dzieci, młodzieży oraz starszych miłośników nauki, jednym słowem do wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej – wyjaśnia. – Czasami są to ludzie stale interesujący się jakimś problemem, a czasami, bo tak też bywa, na co dzień bardzo odlegli od przedstawianej tematyki. Najważniejsze, by wykład był ciekawy. A nasze są ciekawe! – podkreśla dr Kościński.

Wiemy, co jest najważniejsze

W tym roku specjaliści z Uczelni Vistula będą koncentrować się m.in. na polityce Rosji, trudnych wyzwaniach, przed którymi staje polskie państwo i naród oraz na dezinformacji. To tematy gorące, z którymi warto się zmierzyć.

Program

  • 18 września, poniedziałek, godz. 17:00 – dr Piotr Kościński„Rosja jako nowe "Imperium Zła?”; 
  • 19 września, wtorek, godz. 17:00 – dr Anna Orzechowska „Jak literatura uczy nas być lepszymi ludźmi, czyli o etycznej krytyce literackiej w XX i XXI wieku”; 
  • 20 września, środa, godz. 17:00 – dr Grzegorz Mathea „Czy Napoleon byłby dobrym menedżerem? Czego współczesny biznes może się nauczyć z historii wojen?”;  
  • 21 września, czwartek, godz.17:00, dr hab. Wawrzyniec Konarski „Węzeł Gordyjski? Trudne wyzwania Narodu i Państwa w nowożytnej historii Polski”; 
  • 22 września, piątek, godz. 17:00 – dr Wojciech Lorenc „Działania hybrydowe i dezinformacja Rosji – wyzwania dla Polski”. 

Wykłady odbędą się stacjonarnie w kampusie Uczelni Vistula (Aula 2A, ul. Stokłosy 3 w Warszawie) oraz online na kanale Facebook Uczelni Vistula (https://www.facebook.com/uczelniavistula).

ip

fot. matriały prasowe

Słowa kluczowe: Festiwal Nauki, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, wydarzenie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Test Dive 2020 - rejestracja
Test Dive 2020 - informacje o zapisach

Ruszyła rejestracja na jedną z największych konferencji testerskich w Polsce!

Konferencja naukowa "Współczesne Trendy w Biznesie" 2020 - informacje o wydarzeniu

Nowe spojrzenie na biznes. Poznaj tematykę i program 9. edycji wydarzenia!

Polecamy
Ostatnio dodane
festiwal nauki
Już niedługo odbędzie się Festiwal Nauki!

Poznaj szczegóły wydarzenia.

omatko
Zbliża się konferencja matematyczna "OMatKo!!!"

Poznaj szczegóły wydarzenia.

Popularne