Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Musisz to wiedzieć zanim pójdziesz na studia biznesowe w języku angielskim

2020-08-10 10:39:18

Studia związane z biznesem to kierunki rozwijające w różnych dziedzinach, łączące zagadnienia zarówno z nauk ścisłych, jak i społecznych. W dzisiejszym tak bardzo zglobalizowanym świecie, kariera w biznesie wymaga bardzo dobrej (jeśli nie doskonałej) znajomości co najmniej jednego języka obcego (zwłaszcza angielskiego) oraz orientacji w stosunkach międzynarodowych. Z tych powodów studia z wykładowym językiem angielskim stanowią bardzo dobrą okazję do lepszego przygotowania do przyszłej pracy w międzynarodowych korporacjach lub założeniu własnej firmy o europejskim, a nawet globalnym zasięgu. W tym artykule dowiesz się, o czym powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na aplikację na tego rodzaju kierunek studiów.

Studia biznesoweMiędzynarodowe środowisko

Podejmując studia w języku wykładowym angielskim naturalnie możesz się spodziewać spotkać wielu studentów pochodzących z krajów innych niż Polska - zarówno tych leżących w Europie, jak i poza nią. Studiując kierunek związany z biznesem bardzo przydaje się rozumienie warunków na rynkach zagranicznych, a koledzy i koleżanki z roku z pewnością będą w stanie przybliżyć ci jak wygląda sytuacja ekonomiczna w ich krajach. Ta międzynarodowa wymiana poglądów i wiedzy to coś, co z pewnością charakteryzuje studia w języku angielskim. 

Wiele międzynarodowych programów

Oprócz standardowych międzynarodowych programów takich jak Erasmus, studia w języku angielskim otwierają drzwi do innych inicjatyw podejmowanych w związku z różnymi partnerstwami. Będziesz miał możliwość odwiedzenia innych krajów i uczestnictwa wykładach, warsztatach i targach w innych krajach.

Poziom języka angielskiego

Oczywiście, aby być w stanie wynieść coś z wykładów należy już wcześniej mieć bardzo dobrą znajomość angielskiego. Sami wykładowcy, natomiast, niestety różnią się od siebie w biegłości posługiwania się tym językiem. Bywa, że wykładowca spędził jakiś czas ucząc poza Polską, więc jest dość wprawiony w wykładaniu po angielsku; bywa, że wykładowca sam jest obcokrajowcem; a bywa, że niektórym przekazanie swoich myśli sprawia widoczny kłopot. Problemy te nie wpływają jednak w znaczącym stopniu na to, co zostało przekazane, a jedynie w jaki sposób informacje zostały zaprezentowane. Generalnie, problemy w komunikacji między studentami a wykładowcami oraz między samymi studentami należą do rzadkości.

Bardzo dużo pracy w grupie

Studia biznesowe charakteryzują się wzmożonym naciskiem na rozwinięcie umiejętności pracy w grupie, dlatego możesz spodziewać się dużej ilości wszelakich projektów i prezentacji. Ma to na celu przygotowanie cię do pracy w przyszłości, w której to z pewnością nie zabraknie licznych godzin spędzonych na spotkaniach biznesowych i obmyślaniu strategii działania.

Wiele możliwości

Studia licencjackie dają ci możliwość poznania różnych aspektów pracy w szeroko pojętym biznesie. Możesz potem sam zadecydować, co najbardziej przypadło Ci do gustu i w czym chciałbyś się realizować w przyszłości - czy to w PR-ze, czy w marketingu, czy może w utworzeniu własnej działalności.

Różnorodność przedmiotów

Jednak aby móc wybrać, co cię naprawdę interesuje konieczna jest różnorodność przedmiotów - nawet takich, których niekoniecznie byś się spodziewał. Na niektórych uczelniach bardzo ważnym przedmiotem jest np. prawo, z kolei na innych znaleźć możesz stosunki międzynarodowe, coaching oraz etykę biznesu.

Matematyka

Choć rozszerzona matematyka z liceum zdecydowanie się przydaje, realizowanie podstawowego materiały z pewnością nie wyklucza. Ze względu na to, że studenci pochodzą z różnych krajów, gdzie matematyka uczona była na bardzo różnym poziomie, wykładowcy zazwyczaj potrafią w przejrzysty sposób wprowadzać nowe zagadnienia.

Polecamy też: Musisz to wiedzieć zanim pójdziesz na studia prawnicze >>

Marta Wójtowicz

Fot. pixabay.com/mohammed_hassan

Słowa kluczowe: biznes, studia po angielsku, międzynarodowość
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Co warto wiedzieć, przed wyjazdem na studia do innego miasta?

Sprawdź, jakie kwestie należy przemyśleć, zanim wyjedziesz na studia do nowego miejsca.

Korepetycje językowe
Jak znaleźć dobrego korepetytora z języka angielskiego?

Warto wiedzieć czym kierować się przy wyborze, aby znaleźć dobrego, kompetentnego i skutecznego korepetytora z angielskiego.

Zmęczeni studenci
Studiowanie dwóch kierunków - wady i zalety

Chcesz rozpocząć drugi kierunek, ale nie wiesz, czy sobie poradzisz? Dowiedz się, jak to wygląda w praktyce!

Polecamy
Zobacz, jakie są najciekawsze kierunki studiÃłw związanych z Åźywieniem.
Najciekawsze kierunki studiów gastronomicznych w Polsce

Zobacz, jakie są najciekawsze kierunki studiów związane z żywieniem!

Dania z wykorzystaniem makaronu na studencką kieszeń

Może Cię zaskoczyć prostota wykonania swojego ulubionego dania!

Ostatnio dodane
Co warto wiedzieć, przed wyjazdem na studia do innego miasta?

Sprawdź, jakie kwestie należy przemyśleć, zanim wyjedziesz na studia do nowego miejsca.

Korepetycje językowe
Jak znaleźć dobrego korepetytora z języka angielskiego?

Warto wiedzieć czym kierować się przy wyborze, aby znaleźć dobrego, kompetentnego i skutecznego korepetytora z angielskiego.

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.