Z Polski - Studencka Polityka

Namioty Wyklętych - studencka akcja upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych

2022-03-02 09:06:47

1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. Inicjatywa ta powstała z myślą o upamiętnieniu wszystkich tych, którzy nieustępliwie działali na rzecz naszego umęczonego kraju w trakcie II wojny światowej, jak również lata po niej – walcząc o wolność. Ich zryw był ostatnim polskim powstaniem narodowym. Przez komunistów nazywani bandytami i zdrajcami – w naszych sercach będą żyć wiecznie, ale nie jako „wyklęci” lecz „niezłomni”.

Namioty wyklętych - studencka akcja upamiętniająca Żołnierzy WyklętychNamioty Wyklętych

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej dołącza się do obchodów uczczenia dnia pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Już 6 marca zapraszamy na ósmą edycję akcji „Namioty Wyklętych"! Odwiedź obozowisko wojskowe i spotkaj kombatantów oraz innych świadków historii i wysłuchaj opowieści o ich doświadczeniach. Dowiedz się jak działało podziemie antykomunistyczne, a dzięki pracy rekonstruktorów, zobacz jak wyglądali żołnierze w pierwszych latach powojennych. W programie przewidziane są również konkursy i gry, a także atrakcje dla najmłodszych. Sprawdź, czy „Namioty Wyklętych" odbędą się w Twoim mieście! Studenci dla Rzeczypospolitej zapraszają do Warszawy, Krakowa, Poznania.

Celem wydarzenia jest przybliżenie postaci bohaterów, którzy prowadzili działalność w ramach polskiego podziemia w czasie wojny i powojennego ruchu oporu antykomunistycznego. Historia Żołnierzy była ukrywana i pomijana w czasie komunizmu- czas przywrócić pamięć o naszych prawdziwych bohaterach.

Dodatkowe informacje

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetowąoraz strony social media facebook (https://www.facebook.com/StudencidlaRP) oraz Twitter (https://twitter.com/StudencidlaRP).

Partnerem Głównym projektu Namioty Wyklętych 2022 został Instytut Pamięci Narodowej. Akcja została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania Niepodległości. Akcję objęło patronatem Bieg Tropem Wilczym. Patronami medialnymi wydarzenia zostali: "TVP Poznań", “Do Rzeczy”, “Historia Do Rzeczy”, “Fronda”, “PCh24.pl”, “DlaStudenta.pl”, “Kresy.pl” oraz “Kwartalnik Wyklęty”. Projekt dofinansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

ip

Fot. Materiały Partnera

Słowa kluczowe: żołnierze wyklęci, namioty wyklętych, upamiętnienie, studenci
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
10. Warszawski bal doktorantów Warszawa

Dowiedz się więcej o jubileuszowej edycji wyjątkowego wydarzenia.

Skutki zerwania współpracy z Rosją w dziedzinie nauki i techniki

Sprawdź, co decyzja MEiN oznacza w praktyce.

Namioty Wyklętych - studencka akcja upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych

Dowiedz się więcej o wydarzeniu, które odbędzie się już 6 marca.

Polecamy
W jaki sposób studenci mogą wspierać obywateli Ukrainy?

Chcesz pomóc uchodźcom z Ukrainy? Sprawdź, co możesz zrobić.

Polecamy
Ostatnio dodane
10. Warszawski bal doktorantów Warszawa

Dowiedz się więcej o jubileuszowej edycji wyjątkowego wydarzenia.

Skutki zerwania współpracy z Rosją w dziedzinie nauki i techniki

Sprawdź, co decyzja MEiN oznacza w praktyce.

Ostatnio komentowane
Mniej pieniędzy na stypendia naukowe od 2011 r.
Mniej pieniędzy na stypendia naukowe od 2011 r.

Niepomyślne wieści dla wszystkich prymusów - od przyszłego roku akademickiego stypendia za dobre wyniki w nauce utracą tysiące studentów.

Popularne