Koła naukowe - Z Organizacji

Pierwsza edycja Forum GEN.PL już za nami!

2023-06-13 16:37:29

Ponad 50 prelegentów spotkało się z młodzieżą na katowickim Muchowcu, by porozmawiać o tym, co obecnie ważne dla młodego pokolenia. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, wszystkie punkty programu odbyły się zgodnie z planem. Panele i warsztaty zgromadziły kilkuset młodych ludzi z całej Polski. Była to pierwsza edycja Forum GEN.PL, ale na pewno nie ostatnia, a organizatorzy zapowiadają, że prace nad kolejną rozpoczną się już niebawem. 

forum gen.plWiek 15-25 lat to bardzo ważny okres w życiu młodych ludzi. Właśnie wtedy odkrywają nowe możliwości, przekonują się, czy ich wymarzony zawód jest na pewno dla nich, pytają, szukają odpowiedzi i rozwiązań z myślą o swojej przyszłości. To ważne, by mogli skonsultować swoje pomysły z tymi, którzy osiągnęli sukces na drodze, na którą oni dopiero wkraczają. Organizatorzy wydarzenia Forum GEN.PL zaprosili do udziału uznanych ekspertów – na spotkaniu pojawili się m.in. Tomasz Rożek, Jakub Wiech, Maciej Kawecki, Jarosław Królewski, Piotr Witwicki, Tim Harford, Stefan Tompson, Sylwester Cacek i Magdalena Milert, a także Zofia Świerczyńska, Szymon Pękala, Magdalena Bigaj oraz Róża Szafranek. To dzięki m.in. tym gościom udało się stworzyć miejsce idealne do międzypokoleniowego dialogu.

- Kiedy założyłem Fundację Projekt.pl bardzo często brałem udział w różnych konferencjach i kongresach. Zauważyłem, że brakuje tam młodych ludzi, a to przecież ich głos w temacie rozwoju kraju, rynku pracy i budowania relacji jest teraz kluczowy dla naszej przyszłości. Bardzo się cieszę, że na Forum GEN.PL odwróciliśmy te proporcje. Tutaj to młodzi ludzie otrzymali głos i to głównie oni, jako przedstawiciele młodego pokolenia, zadawali pytania ekspertom. m.in. Dominik Zdebik, czy Piotr Wasilewski prowadzili panele na scenie „Nasz świat” – mówi Adam Zych – pomysłodawca wydarzenia Forum GEN.PL. Dodaje również: To wydarzenie przygotowali młodzi dla młodych, ja tylko pomogłem im w realizacji tego projektu. Patrząc na ich zaangażowanie i skuteczność, byłem z nich dumny. Finalnie ponad 50 młodzieżowych organizacji społecznych współorganizowało z nami to spotkanie. Pokazuje to, że jest bardzo duża wola podjęcia dialogu oraz że, wbrew opinii wielu osób ze starszego pokolenia, młodzi są chętni do poruszania poważnych tematów, także tych dotyczących przyszłości Polski oraz odpowiedzialności za nasz kraj.

- Możliwość spotkania w jednym miejscu tak wielu znanych i cenionych ekspertów sprawiła, że to wydarzenie było wyjątkowe. Tak wiele ciekawych tematów zostało poruszone, że aż trudno mi było wybrać te, w których będę uczestniczyć – wspomina Ania, studentka z Katowic. Dodaje: Wzięłam udział w warsztatach „Jak dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej”, które prowadził Marcin Nowak, ekspert ds. rynku pracy. Otrzymałam solidną dawkę wiedzy, praktycznych wskazówek, z których z pewnością skorzystam. Moją uwagę przykuł także panel „Gdzie Ci mężczyźni?”, podczas którego aż sypały się iskry, a dyskusja kontynuowana była poza sceną przez kolejne godziny.

Eksperci rozmawiali z młodymi także o tym, jak radzić sobie z presją, stresem, a także lękiem przed odpowiedzialnością czy przyszłością. Podpowiadali również, jak łączyć życie zawodowe z prywatnym i umiejętnie gospodarować swoim czasem. Radzili, co robić, by osiągać sukcesy w biznesie, a jednocześnie znaleźć przestrzeń dla najbliższych. Poruszyli też temat budowania silnych więzi rodzicielskich poprzez dawanie dzieciom przykładu odpowiedzialnego i odważnego spojrzenia w przyszłość.  Wydarzenie zakończył koncert legendy polskiej sceny hip-hopowej O.S.T.R.

Spotkanie na pewno zostanie w pamięci i świadomości zarówno młodych uczestników, jak i samych ekspertów oraz gości, ponieważ było to pierwsze tego typu wydarzenie w Europie. Forum GEN.PL umożliwiło połączenie dobrej zabawy z przestrzenią do dialogu i dyskusji między przedstawicielami różnych pokoleń.

Więcej informacji:

https://forumgen.pl/

https://www.facebook.com/ForumGenPL

https://www.instagram.com/forum_gen.pl/

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: pierwsza edycja, form GEN.PL, przebieg, wykłady
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
strefa studenta
Jury wyłoniło najlepsze projekty opakowań

Kto został wyróżniony podczas konkursu Strefa Studenta?

forum gen.pl
Pierwsza edycja Forum GEN.PL już za nami!

Jak przebiegało wydarzenie?

Polecamy
Finał akcji odbędzie się 13 grudnia 2018 roku.
#PomagamyWŚwięta - wesprzyj 4. edycję studenckiej akcji charytatywnej! Łódź

Finał akcji odbędzie się 13 grudnia 2018 roku.

Wyścig odbędzie się w terminie od 27 kwietnia do 2 maja 2019.
Ruszyły zapisy na VII edycję Krakostopu! Kraków

Wyścig odbędzie się w terminie od 27 kwietnia do 2 maja 2019.

Polecamy
Ostatnio dodane
strefa studenta
Jury wyłoniło najlepsze projekty opakowań

Kto został wyróżniony podczas konkursu Strefa Studenta?

Popularne