Z Polski - Studencka Polityka

Problem plagiatu w pracach dyplomowych

2015-12-08 11:00:14 | artykuł sponsorowany

Od wielu lat, przez niesamodzielność pracy studentów i co za tym idzie oszustwa z tym związane nie są tolerowane przez uczelnie wyższe. Mowa tu konkretnie o plagiatowaniu prac magisterkach i innych poprzez kopiowanie i zamieszczanie w nich cudzych treści, wcześniej już gdzieś napisanych. Potrzeba matką wynalazku, więc powstały programy wychwytujące takie zbieżności, czyli popularnie ujmując programy antyplagiatowe. Ich celem jest odnalezienie takich fragmentów tekstów w badanych opracowaniach. Wychwycone fragmenty są później oznaczane w tekście innym kolorem, dzięki czemu na pierwszy rzut oka widać, gdzie jest zapożyczenie. Niektóre opracowania dzięki temu zyskują bardzo na kolorystyce, ale to zdecydowanie marna pociecha, bo te kolory to nic dobrego.

Napisano już wiele na Internecie o tym problemie, ale nadal nie wszyscy zdają sobie powagę z tej sytuacji. Każda uczelnia ma swoje normy dotyczące dopuszczalnej zawartości plagiatu w pracy dyplomowej. Są różne, ale większość z nich ma ściśle sprecyzowane te wartości. Wynoszą odpowiednio 40% dla 1 współczynnika oraz 10% dla 2 współczynnika. Już słyszę pytanie, więc od razu odpowiadam. Współczynnik 1 określa fragment tekstu, który jest zbieżny z porównanymi tekstami na dystansie co najmniej 5 wyrazów. Czyli jeśli ciąg 5 wyrazów jest gdzieś taki sam jak w Twoim opracowaniu, to mamy do czynienia z plagiatem 1 współczynnika. Typowy przykład to np.: „Druga wojna światowa rozpoczęła się” i nawet nie trzeba podawać tu daty, bo już mamy plagiat. Powiecie, że absurdalne i ja się z tym zgodzę. Na szczęście twórcy programów antyplagiatowych też byli tego zdania, więc zastosowali jeszcze 2 współczynnik, który wynajduje już ciąg 25 takich samych wyrazów. Problem plagiatu w pracach dyplomowych polega właśnie na tym współczynniku. Okazuje się, że mnóstwo studentów ma z tym problem, bo nie kwapią się by ten problem zniwelować. A to wcale nie jest takie trudne.

Poszukując informacji na ten temat wpisałem „jak zmniejszyć plagiat”. Większość to nieprzydatne informacje, ale znalazłem coś co może pomóc. http://pisanieprac.co/jak-zmniejszyc-plagiat/ tutaj są konkretniejsze wskazówki niż gdzieś indziej.

Każdy student powinien mieć świadomość, że plagiat to duży problem i nie powinien dopuszczać, by w jego pracy licencjackiej, inżynierskiej czy innej on występował. Programów wychwytujących jest cała masa i nie mam zamiaru ich opisywać, ale warto byś zapamiętał, że możesz samodzielnie poradzić sobie z tym faktem.

A jeśli potrzebujesz więcej informacji możesz napisać do mnie pod adres: ekstremalneterminy@wp.pl Chętnie pomogę. Powodzenia w tej walce, którą łatwo możecie wygrać.

artykuł sponsorowany

Słowa kluczowe: praca dyplomowa, plagiat
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Re: PIERWSZY PORADNIK JAK ZMNIEJSZYć PLAGIAT W PRACY [0]
  Odpowiedź na: PIERWSZY PORADNIK JAK ZMNIEJSZYć PLAGIAT W PRACY
  Jarek
  2016-05-30 18:32:39
  Miałem duży problem z magusterką i wtedy zauważyłem ten ebook. Pare zł kosztował, ale okazało się, że warto. Sporo przykładów i szybka załapalem jak to wszystko poprawiac, na czym sie skupic, a co olac. jak ktos jest w dupie to warto
 • PIERWSZY PORADNIK JAK ZMNIEJSZYć PLAGIAT W PRACY [1]
  jak-zmniejszyc-plagiat
  2016-03-21 19:19:13
  Tego jeszcze nie było. Poradnik, dzięki któremu szybko zlikwidujesz plagiat w swojej pracy. Czy wiesz, że za zbyt wysoki plagiat uczelnia może Cię ukarać? Nie wiesz jak interpretować współczynniki plagiatu w pracy? Twoja praca ma za duże współczynniki plagiatu? Ten poradnik pomoże Ci samodzielnie poradzić sobie z problemem plagiatu. Nawet bardzo wysokie współczynniki nie będą dla Ciebie problemem. Sam ze wszystkim sobie poradzisz. Nie ma znaczenia czy chodzi o prace magisterską, licencjacką czy inżynierską. Tutaj dowiesz się wszystkiego na ten temat: http://pisanieprac.co/ebook/ I plagiat nie będzie już dla Ciebie problemem
 • Poprawa [0]
  Poprawa
  2016-02-15 15:16:44
  Nie tylko poprawiam błędy ortograficzne, interpunkcyjne, gramatyczne, składniowe, stylistyczne, lecz również podkreślam powtórzenia, podpowiadam, czym je zastąpić, redaguję tekst i pomagam przy kompozycji. Możesz spokojnie przelewać na papier swoje myśli nieuczesane. Ubierzemy je potem w zgrabniejsze słowa Jeśli nie jesteś pewien, czy to właśnie tego potrzebujesz. Napisz do mnie na adres; poprawa-plagiatu@wp.pl GG 46377435 Szybkość, anonimowość, 100% gwarancja potwierdzona raportem.
Zobacz także
Zobacz, za jakie aspekty będą odpowiadać przedstawiciele studentÃłw!
Przedstawiciele studentów będą doradzać Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Zobacz, za jakie aspekty będą odpowiadać przedstawiciele studentów!

Zobacz zdjęcia z Marszu Ponad Podziałami we Wrocławiu!
Studenci przeszli przez Wrocław w Marszu Ponad Podziałami [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z Marszu Ponad Podziałami we Wrocławiu!

Polecamy
Wprowadzona 1 października Ustawa 2.0 polepszy sytuację doktorantÃłw dotyczącą przyznawania ubezpieczeń społecznych.
Zmiany w zasadach dotyczących ubezpieczenia doktorantów

Wprowadzona 1 października Ustawa 2.0 polepszy sytuację doktorantów dotyczącą przyznawania ubezpieczeń społecznych.

Ostatnio dodane
Zobacz, za jakie aspekty będą odpowiadać przedstawiciele studentÃłw!
Przedstawiciele studentów będą doradzać Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Zobacz, za jakie aspekty będą odpowiadać przedstawiciele studentów!

Ostatnio komentowane
Mniej pieniędzy na stypendia naukowe od 2011 r.
Mniej pieniędzy na stypendia naukowe od 2011 r.

Niepomyślne wieści dla wszystkich prymusów - od przyszłego roku akademickiego stypendia za dobre wyniki w nauce utracą tysiące studentów.

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.