Świat - Świat nauki

17-letnia mieszkanka Poznania dostała się na Harvard

2023-04-04 14:23:42

Natalia Siwek, czyli 17-letnia mieszkanka poznania dostała się na uczelnie Harvard. Naukę na prestiżowym uniwersytecie zacznie już we wrześni bieżącego roku. Jak doszło do tak wczesnego sukcesu dziewczyny?

Zobacz też: Studia za granicą - kiedy zacząć przygotowania?

17-letnia Natalia Siwek z Poznania dostała się an Harvard

O sukcesie Natalii poinformowała fundacja Our Future Fundation. Chociaż dziewczyna uczy się jeszcze w II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, to już niedługo zacznie edukację na jednej z bardziej prestiżowych uczelni na świecie. Podopieczną fundacji wyróżniają liczne sukcesy w świecie nauki. Jest laureatką i finalistką sześciu ogólnopolskich olimpiad, a także dwukrotną uczestniczką Licealnych Mistrzostw Świata Debat. Warto również zaznaczyć, że prowadziła ona konferencje TEDx i obrady ONZ dla licealistów. Reprezentowała ona również Polskę podczas Prague Debate Spring i World Schools Debating Championships.

Sukces Natalii Siwek na całym świecie

Fundacja, która poinformowała o sukcesie mieszkanki Poznania, zajmuje się aplikacjami młodych Polaków i Ukraińców na najlepsze uczelnie na świecie. W podanych wiadomości wynika, że z ponad 57 tys. rocznych aplikacji wybranych zostaje jedynie 1 tys. studentów, którzy będą do Harvardu. Co ciekawe nie był to jedyny uniwersytet, który był zainteresowany Natalia Siwek. Dziewczyna dostała się m.in. na NYU Abu Dhabi.

- Absolutnie nie spodziewałam się, że dostanę się do Stanów, a na Harvard tym bardziej. Zaskoczenie było tak duże, że musiałam przeczytać maila z wynikami kilkukrotnie, aby zrozumieć, że wytłuszczone "Congratulations" na początku faktycznie było skierowane do mnie - mówi przyszła studentka Harvardu

BS

fot. instagram.com/our.future.foundation/

Źródło: tvn24.pl

Słowa kluczowe: Harvard, studia, Natalia Siwek, 17-letnia uczennica
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Jak muzyka działa na spanie
Wpływ muzyki na sen - czy puszczając ulubioną piosenkę przed snem zaśniemy szybciej?

Dowiedz się więcej o ciekawych badaniach i poznaj proponowaną listę piosenek!

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne