Konferencje - Z życia Uczelni

EduFestival - ucz się i studiuj za granicą

2022-10-05 11:40:17

O tym jak przygotować się do nauki za granicą i jak rozpoznać edukację w obcym kraju, dowiemy się na EduFestival, który odbędzie się już 6 października 2022 r., w godzinach 14:00-18:00, w hotelu Park Inn by Radisson w Krakowie. Przedstawiciele zagranicznych szkół średnich i uczelni udzielą wszelkich wskazówek i pomogą w procesie aplikacyjnym.

Zobacz też: Na czym polega konkurs ekoMasters?

EduFestivalNauka za granicą już w liceum

Coraz więcej rodziców rozważa wysłanie dziecka do szkoły za granicę już na poziomie szkoły średniej. Wielka Brytania i USA wciąż pozostają popularnymi kierunkami – wyjaśnia Tomá¹ Jízdný, założyciel Education.cz, organizator EduFestival w Krakowie.

Nauka w innym kraju daje szansę na poznanie obcej kultury i środowiska, poprawia umiejętności językowe, a także pozwala zdobyć umiejętności nieosiągalne w polskiej szkole. Jest to krok w kierunku niezależności i autonomiczności. Szkoły z internatem pozwalają uczniom rozwijać swoje mocne strony i talenty. Dzięki doskonałemu wyposażeniu są znakomitym wyborem dla sportowców, a także uczniów zorientowanych artystycznie. W wielu szkołach znajdują się obiekty sportowe, teatry czy pracownie artystyczne.

Polecamy właśnie szkoły z internatem, tzw. Boarding Schools, w których uczniowie mieszkają na terenie kampusu przez cały czas trwania ich edukacji, mają dostęp do szkolnego wyposażenia a tym samym rozwijają swoje zainteresowania. Naszym zdaniem jest to najpopularniejsza opcja w USA – dodaje Tomá¹.

EduFestival to pierwszy krok do nauki zagranicą

Wiele osób marzy o podjęciu nauki poza granicami swojego kraju, ale nie wie, jak to zrobić. Każdy, kto weźmie udział w festiwalu, będzie mógł spotkać się z przedstawicielami szkół z internatem oraz uczelni. Przyjadą reprezentanci placówek z Wielkiej Brytanii, USA i Kanady, a także Austrii i Holandii. Będzie można porozmawiać z amerykańską organizacją FLAG (Foreign Links Around the Globe), która specjalizuje się w programach dedykowanym uczniom szkół średnich – zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Z pomocą mentorów uczestnicy festiwalu poznają cały proces aplikowania do szkoły za granicą. Na festiwalu uczniowie będą mogli sprawdzić swoje mocne strony i talenty w teście osobowości w języku angielskim. Ponadto zaplanowano konkurs, w którym można wygrać bilety do Energylandii dla całej klasy.

Wydarzenie jest bezpłatne.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: EduFestival, studai za granicą, międzynarodowa nauka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
EduFestival
EduFestival - ucz się i studiuj za granicą

Jak przygotować się do nauki za granicą i jak rozpoznać edukację w obcym kraju?

Narodowe Centrum Badań Jądrowych - miedzynarodowa konferencja informatyki materiałowej
Pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja informatyki materiałowej

Wydarzenie poświęcone innowacyjnemu zastosowaniu informatyki - pracy w warunkach ekstremalnych i medycynie.

Polecamy
Konferencja odbędzie się 7 listopada 2018 roku.
"Wojna Światów - zderzenie teorii z praktyką" - ruszyły zapisy na konferencję! Kraków

Konferencja odbędzie się 7 listopada 2018 roku.

Manufaktura Sukcesu 2019 - informacje o konferencji Sosnowiec

Poznaj perspektywy związane z karierą w świecie farmacji!

Polecamy
Ostatnio dodane
EduFestival
EduFestival - ucz się i studiuj za granicą

Jak przygotować się do nauki za granicą i jak rozpoznać edukację w obcym kraju?

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.